Instruktorzy

MAŁA  AKADEMIA PLASTYCZNA
Ewa Marlewicz
Artysta-plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wieloletni pracownik Dworku Białoprądnickiego i Klubu Kultury Przegorzały.

PIKSEL – WYTWÓRNIA DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ SZTUKI WIZUALNEJ
Katarzyna Agopsowicz
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, realizatorka wielu  sekwencji animowanych, stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa i Ministerstwa Kultury.
Strona wytwórni Piksel – Wytwórnia Dziecięcej i Młodzieżowej Sztuki Wizualnej

STUDIO WOKALNE
Marzena Alicja Michalczyk
Marzena Michalczyk – studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim. Ukończyła z wyróżnieniem klasę śpiewu solowego w PSM II st. Im. Mieczysława Karłowicza. Bierze udział w licznych przedsięwzięciach zarówno muzycznych jak i teatralnych. W roku 2016 wzięła udział w spektaklu ‚ Amadeus’ gdzie rolę Konstancji Mozart odgrywała wśród takich osobistości jak Jerzy Glybin, Mateusz Znaniecki czy Grzegorz Eckert. Laureatka Śląskiego Konkursu Wokalnego: 2014 – III miejsce, 2016 – II miejsce. Wyróżnienie podczas przesłuchań makroregionalnych CEA we Wrocławiu 2016. Perła Powiatu Krakowskiego 2012. Od 2011 roku współpracuje z licznymi Agencjami Artystycznymi, zespołami, muzykami czy solistami, ośrodkami kultury czy kościołami. Koncertuje z szerokim wachlarzem repertuarowym m.in od 4 lat nieprzerwanie wykonuje utwory Anny German w całej Polsce. W Klubie Kultury Przegorzały prowadzi Przegorzalskie Studio Wokalne.

SKRZYPCE
Zuzanna Hanusz-Zielińska 
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec, absolwentka Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielka skrzypiec w firmie Muzyka Dla Smyka oraz Forum Sinfonia USA i Kaliningrad

LOGOPEDA
Anna Muchacka-Bohosiewicz
Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej na kierunku logopedia. Prowadziła zajęcia i konsultacje logopedyczne w wielu ośrodkach między innymi w Prywatnym klubie malucha „Pozytywka”, przedszkolu „wiat Dziecka”, czy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Krakowie.

JĘZYK  ANGIELSKI
Beata Marszałek
nauczyciel dyplomowany z Certyfikatem z języka angielskiego Uniwersytetu w Cambridge CPE Certificate of Proficiency in English.

JĘZYK  FRANCUSKI
Katarzyna Matusik
Absolwentka filologi romańskiej ze specjalizacją nauczycielską na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Słuchaczka Uniwersytetu Toulouse – Jean Jaurès. Tłumaczka z języka francuskiego w trakcie „Światowych Dni Młodzieży”, lektorka języka francuskiego w Szkole Języków Obcych TINA w Krakowie.

STORYTIME, SONGS & RHYME-S i GRY I ZABAWY W JĘZYKU ANGIELSKIM
Jolanta Bik
absolwentka AWF-kierunku korekcja wad postawy, opiekun w St.Anthony’s Elementary School, Canada

JĘZYK HISZPAŃSKI
Olga Sewiłło
Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ oraz Języków Irańskich w Uppsali, koordynatorka sekcji Iranu i Bliskiego Wschodu w Fundacji Punkt Kultury

JĘZYK WŁOSKI- KONWERSACJE
Stefano Greco 
Mieszkaniec Bregnano, w Klubie Kultury Przegorzały pracujący jako wolontariusz w ramach programu Erasmus Plus. Muzyk.

BALET I TANIEC WSPÓŁCZESNY
Katarzyna Krzysztofek
Dyplomowana i licencjonowana instruktorka tańca współczesnego. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Studium Aktorskiego Lart. Swój warsztat taneczny rozwijała między innymi w szkole Agustina Egurroli, gdzie poznała tajniki także innych stylów tanecznych. Taniec współczesny, którego jest instruktorką to taniec wywodzący się z tańca klasycznego, jednakże pozbawiony jego sztywnych zasad. Wolność, emocjonalność oraz potrzeba wyrażania siebie poprzez ruch to jego najistotniejsze elementy.

WARSZTATY TEATRALNE
Mariusz Brząkalik
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Ochrona Dóbr Kultury. Absolwent Policealnej Szkoły Aktorskiej „Art-Play” w Katowicach – tancerz, aktor i wokalista. Spektakl dyplomowy: „Sny” w reżyserii Małgorzaty Szczerbowskiej, na podstawie współczesnego dramatu Iwana Wyrypajewa. Ponadto liczne spektakle muzyczne, oparte na klasykach polskiej i francuskiej piosenki aktorskiej. Chórzysta w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” i krakowskim chórze kameralnym „Ars Cameralis”, inicjator i koordynator folkowej akcji krwiodawstwa „Mam folklor we krwi”. Z zamiłowania mól książkowy i górołaz.

TANIEC NOWOCZESNY -HIP-HOP
Jakub Łuba
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wydziału Prawa i Administracji, choreograf, instruktor tańca i tancerz studia tańca SPOKO, grupy BrandNew, Gruff. Laureat nagród tanecznych, konkursów i przeglądów

TANIEC Z ELEMENTAMI AKROBATYKI
Klaudia Szczepańska
Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Etnologia i antropologia kulturowa, uczestniczka kursów animatora czasu wolnego, Aqua animator i taniec w animacji

NAUKA GRY NA  PIANINIE
Andriy Hrabovskiy
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku Instrumentalistyka i student Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, nauczyciel fortepianu w Szkole Muzycznej dla Dzieci w Chmielnickim Kolegium Muzycznym na Ukrainie. Zdobywca między innymi II miejsca w Konkursie Pianistycznym „III Wiosenne Spotkania przy Fortepianie” , członek Chóru Passionart, Górecki Chamber Choir

Patrycja Przyborowska
Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina  w Krakowie i studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Krakowie, na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Uczestniczka wielu specjalistycznych szkoleń i kursów. Posiadająca duże doświadczenie pedagogiczne (m.in. Orkiestra Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie, Chłopięcy Chór Filharmonii Krakowskiej, nauczyciel kształcenia słuchu w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia „Wokal.art”, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta ).

NAUKA GRY NA GITARZE
Szymon Wyrembak
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, muzyk i kompozytor, gitarzysta sesyjny. Pracownik Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Piotr Przyrowski 
Gitarzysta zespołów muzyki rozrywkowej „Lithehouse”, Prince Tag”, absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie gitary klasycznej.

GIMNASTYKA REHABILITACYJNA
Klaudia Jeziorowska
Fizjoterapeutka, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uczestniczka kursów tapingu medycznego, masażu tkanek głębokich i animatora zabaw dziecięcych.

JOGA wg metody Sivanandy
Małgorzata Szymkowiak
Dyplomowany nauczyciel jogi metodą Sivanandy (certyfikat wydany przez The International Sivananda Yoga Vedanta Centre w Berlinie). Prowadziła zajęcia indywidualne i grupowe w Krakowie (min. w Centrum Jogi Ananda, Klubie Kultury Vademecum, Domie Kultury Podgórze, Centrum Yogi i Ayurwedy), Warszawie – Centrum Praw Kobiet, Indiach – w Ashramie Sivanandy i Francji – zajęcia indywidualne. Pasjonatka filozofii wschodu, miłośnik natury. Współtwórczyni portalu edukacyjnego Nauka to Zabawa – www.naukatozabawa.pl


IMPREZY
Olga Sewiłło
Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ oraz Języków Irańskich w Uppsali, koordynatorka sekcji Iranu i Bliskiego Wschodu w Fundacji Punkt Kultury.

Mariusz Brząkalik
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Ochrona Dóbr Kultury, a także Policealnej Szkoły Aktorskiej „Art-Play” w Katowicach – tancerz, aktor i wokalista. Chórzysta w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” i krakowskim chórze kameralnym „Ars Cameralis„, inicjator i koordynator folkowej akcji krwiodawstwa „Mam folklor we krwi„. Z zamiłowania mól książkowy i górołaz.

KIEROWNIK KLUBU KULTURY PRZEGORZAŁY
Alicja Rożnowska Szpot
Absolwentka Politechniki Krakowskiej, długoletni pracownik Centrum Młodzieży im.Henryka Jordana oraz Stowarzyszenia Rozwoju Integracji Młodzieży STRIM.