Instruktorzy

MAŁA  AKADEMIA PLASTYCZNA
Ewa Marlewicz
Artysta-plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wieloletni pracownik Dworku Białoprądnickiego i Klubu Kultury Przegorzały.

LABORATORIUM MULTIMEDIALNE
Katarzyna Agopsowicz
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, realizatorka wielu  sekwencji animowanych, stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa i Ministerstwa Kultury.

STUDIO WOKALNE
Szymon Kolber
Stugent Akademii Gurniczo-Hutniczej, absolwent Szkoły Muzycznej Pierwszego i Drugiego Stopnia w klasie skrzypiec, laureat Talentów Małopolski 2015, Uczestnik The Voice of Poland i Idola.

SKRZYPCE
Zuzanna Hanusz-Zielińska 
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec, absolwentka Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielka skrzypiec w firmie Muzyka Dla Smyka oraz Forum Sinfonia USA i Kaliningrad

LOGOPEDA
Ksenia Onyszkanycz
Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego kierunku filologii polskiej,  wieloletnia tancerka i muzyk Zespołu Pieśni i Tańca UJ Słowianki, członkini Cieszyńskiego Studia teatralnego.

JĘZYK  ANGIELSKI
Beata Marszałek
nauczyciel dyplomowany z Certyfikatem z języka angielskiego Uniwersytetu w Cambridge CPE Certificate of Proficiency in English

Mateusz Potoniec
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, polonistyka ze specjalnością antropologiczno-kulturową i iranistyka. Nauczyciel angielskiego na prywatnych lekcjach indywidualnych.

STORYTIME, SONGS & RHYME-S i GRY I ZABAWY W JĘZYKU ANGIELSKIM
Jolanta Bik
absolwentka AWF-kierunku korekcja wad postawy, opiekun w St.Anthony’s Elementary School, Canada

JĘZYK HISZPAŃSKI
Olga Sewiłło
Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ oraz Języków Irańskich w Uppsali, koordynatorka sekcji Iranu i Bliskiego Wschodu w Fundacji Punkt Kultury

JĘZYK WŁOSKI- KONWERSACJE
Stefano Greco 
Mieszkaniec Bregnano, w Klubie Kultury Przegorzały pracujący jako wolontariusz w ramach programu Erasmus Plus. Muzyk.

BALET I TANIEC WSPÓŁCZESNY
Katarzyna Krzysztofek
Dyplomowana i licencjonowana instruktorka tańca współczesnego. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Studium Aktorskiego Lart. Swój warsztat taneczny rozwijała między innymi w szkole Agustina Egurroli, gdzie poznała tajniki także innych stylów tanecznych. Taniec współczesny, którego jest instruktorką to taniec wywodzący się z tańca klasycznego, jednakże pozbawiony jego sztywnych zasad. Wolność, emocjonalność oraz potrzeba wyrażania siebie poprzez ruch to jego najistotniejsze elementy.

WARSZTATY TEATRALNE
Mariusz Brząkalik
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Ochrona Dóbr Kultury. Absolwent Policealnej Szkoły Aktorskiej „Art-Play” w Katowicach – tancerz, aktor i wokalista. Spektakl dyplomowy: „Sny” w reżyserii Małgorzaty Szczerbowskiej, na podstawie współczesnego dramatu Iwana Wyrypajewa. Ponadto liczne spektakle muzyczne, oparte na klasykach polskiej i francuskiej piosenki aktorskiej. Chórzysta w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” i krakowskim chórze kameralnym „Ars Cameralis”, inicjator i koordynator folkowej akcji krwiodawstwa „Mam folklor we krwi”. Z zamiłowania mól książkowy i górołaz.

TANIEC NOWOCZESNY -HIP-HOP
Jakub Łuba
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego wydziału Prawa i Administracji, choreograf, instruktor tańca i tancerz studia tańca SPOKO, grupy BrandNew, Gruff. Laureat nagród tanecznych, konkursów i przeglądów

TANIEC Z ELEMENTAMI AKROBATYKI
Klaudia Szczepańska
Studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Etnologia i antropologia kulturowa, uczestniczka kursów animatora czasu wolnego, Aqua animator i taniec w animacji

NAUKA GRY NA  PIANINIE
Andriy Hrabovskiy
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku Instrumentalistyka i student Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, nauczyciel fortepianu w Szkole Muzycznej dla Dzieci w Chmielnickim Kolegium Muzycznym na Ukrainie. Zdobywca między innymi II miejsca w Konkursie Pianistycznym „III Wiosenne Spotkania przy Fortepianie” , członek Chóru Passionart, Górecki Chamber Choir

Patrycja Przyborowska
Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina  w Krakowie i studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Krakowie, na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Uczestniczka wielu specjalistycznych szkoleń i kursów. Posiadająca duże doświadczenie pedagogiczne (m.in. Orkiestra Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie, Chłopięcy Chór Filharmonii Krakowskiej, nauczyciel kształcenia słuchu w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia „Wokal.art”, nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta ).

 

NAUKA GRY NA GITARZE
Szymon Wyrembak
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, muzyk i kompozytor, gitarzysta sesyjny. Pracownik Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Piotr Przyrowski 
Gitarzysta zespołów muzyki rozrywkowej „Lithehouse”, Prince Tag”, absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuki Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie gitary klasycznej.

GIMNASTYKA REHABILITACYJNA
Klaudia Jeziorowska
Fizjoterapeutka, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uczestniczka kursów tapingu medycznego, masażu tkanek głębokich i animatora zabaw dziecięcych.

JOGA wg metody Sivanandy
Małgorzata Szymkowiak
Dyplomowany nauczyciel jogi metodą Sivanandy (certyfikat wydany przez The International Sivananda Yoga Vedanta Centre w Berlinie). Prowadziła zajęcia indywidualne i grupowe w Krakowie (min. w Centrum Jogi Ananda, Klubie Kultury Vademecum, Domie Kultury Podgórze, Centrum Yogi i Ayurwedy), Warszawie – Centrum Praw Kobiet, Indiach – w Ashramie Sivanandy i Francji – zajęcia indywidualne. Pasjonatka filozofii wschodu, miłośnik natury. Współtwórczyni portalu edukacyjnego Nauka to Zabawa – www.naukatozabawa.pl


IMPREZY
Olga Sewiłło
Absolwentka Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ oraz Języków Irańskich w Uppsali, koordynatorka sekcji Iranu i Bliskiego Wschodu w Fundacji Punkt Kultury.

Mariusz Brząkalik
Student Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Ochrona Dóbr Kultury. Absolwent Policealnej Szkoły Aktorskiej „Art-Play” w Katowicach – tancerz, aktor i wokalista. Chórzysta w Zespole Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” i krakowskim chórze kameralnym „Ars Cameralis”, inicjator i koordynator folkowej akcji krwiodawstwa „Mam folklor we krwi„. Z zamiłowania mól książkowy i górołaz.

KIEROWNIK KLUBU KULTURY PRZEGORZAŁY
Alicja Rożnowska Szpot
Absolwentka Politechniki Krakowskiej, długoletni pracownik Centrum Młodzieży im.Henryka Jordana oraz Stowarzyszenia Rozwoju Integracji Młodzieży STRIM.