Warsztaty animacji poklatkowej

Warsztaty poświęcone produkcji filmu animowanego tworzonego przez uczestników, prowadzone przez graficzkę i autorkę filmów animowanych Katarzynę Agopsowicz oraz studentkę grafiki Antaninę Karalenia .
Terminy: 26 czerwiec – 14 lipiec 2017
wiek uczestników: 10-15 lat
godziny: 9:30-12:00 (z ew.opieką 8:00-17:00)
koszt: 20 zł /dzień

Opis warsztatów prowadzonych przez Katarzynę Agopsowicz (w terminach 3-14.07.2017)
Zapraszam małych twórców na warsztaty animacji poklatkowej, które będą okazją do stworzenia krótkiej, autorskiej formy filmowej. Uczestnicy przejdą krok po kroku cały proces realizacji filmu animowanego – tworzenie scenopisu, wykonywanie dekoracji plastycznych, animację w wybranej technice, montaż i udźwiękowienie w Studio Nagrań Dworku Białoprądnickiego.
Zajęcia będą poprzedzone krótkim wprowadzeniem, ilustrowanym fragmentami filmów twórców animacji nawiązującymi do tematu warsztatów. Naszym hasłem wyjściowym będzie „małe i DUŻE”. Poskaczemy po chmurach i drzewach, będziemy uciekali przed mrówką, albo zrobimy coś co nam jeszcze nasza nieograniczona wyobraźnia podpowie ; ) Gwarantuję świetną zabawę!

opis warsztatów prowadzonych przez Antaninę Karalenia (w terminach 26-30.06 i 17-21.07)
„Warsztaty animacji: zrób swój film animowany w 5 dni”
Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się jak zrobić własny animowany film – od wymyślenia scenariusza do wspólnego oglądania rezultatów. Razem z grupą wymyślimy kreatywne pomysły na scenariusz, a praca z plasteliną pozwoli nam rozwijać motorykę.
Dzień 1 – wyjasniamy jakie tematy interesują dzieci, jakimi bajkami się inpirują i o czym chceli by zrobić film
Dzień 2 – pracujemy nad scenariuszem
Dzień 3 – lepimy bohaterow z plasteliny
Dzień 4 – robimy dekoracje
Dzień 5 – kręcimy film.