Żywa Lekcja Muzyki


Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura Dostępna i współpracy z Fundacją Krakowska Scena Muzyczna oraz Radą Dzielnicy VII realizujemy  wspaniały muzyczny projekt – Żywa Lekcja Muzyki.
Poznamy z bliska przeróżne instrumenty, nauczymy się wydobywać się z nich dźwięki oraz weźmiemy udział w tworzeniu piosenek wraz z krakowskimi zespołami SAYES i MEEOW, po to, by potem wspólnie wyśpiewać je w trakcie kameralnego koncertu. Dzięki lekcji dzieci z dzielnicy Zwierzyniec oraz przyległych gmin będą miały możliwość stania się najmłodszymi członkami krakowskiej sceny muzycznej!

Zobaczcie film z  Żywej Lekcji Muzyki.

Program warsztatów: a) wprowadzenie w muzyczny świat i tematykę zajęć b) prezentację instrumentów muzycznych (opis i solo) c) zabawa przy instrumentach d) zajęcia w grupach (podział na wokalistów i instrumentalistów) e) tajniki aranżacji utworu f) wspólne wykonanie przygotowanych utworów.

Projekt zakłada także rejestrację audio-video wszystkich warsztatów oraz koncertu finałowego. Z zarejestrowanego materiału powstanie reportaż, który stanowił będzie jednocześnie materiał promocyjny projektu, który służyć ma kontynuacji projektu w przyszłości.

10 czerwca 2017, godzina 18:00
Klub Kultury Przegorzały, ulica Kamedulska 70,

12 czerwca 2017  godzina 15:00
Prywatne Gimnazjum i Szkoła Podstawowa
ul. Senatorska 39, 30-106 Kraków

14 czerwca 2017, godzina 12:00
Szkoła Podstawowa w Zabierzowie im. II Armii Wojska Polskiego ul. Szkolna 50

19 czerwca, godzina 18:30
Szkoła Podstawowa nr. 48 im. Szarych Szeregów, ul. Księcia Józefa 337, sala nr. 9

21 czerwca, godzina 17:30
Zespół Szkół im. św. Jana Kantego, Liszki 457, 32-060 Liszki

partnerzy i patronat projektu: