Kalendarium wydarzeń
01 lip pt, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
04 lip pon, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
05 lip wt, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
06 lip śr, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
07 lip czw, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
07 lip czw, 18:30
Joga na trawce
08 lip pt, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
11 lip pon, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
11 lip pon, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
12 lip wt, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
13 lip śr, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
14 lip czw, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
14 lip czw, 18:30
Joga na trawce
15 lip pt, 8:30
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
18 lip pon, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
21 lip czw, 18:30
Joga na trawce
25 lip pon, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
28 lip czw, 18:30
Joga na trawce
01 sie pon, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się
Warsztaty artystyczno-ekologiczne
23 kwietnia 2022
Świętujcie z nami Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej okazji weźcie udział w sobotę 23 kwietnia w artystyczno-ekologicznych warsztatach. Korzystając z materiałów wtórnych, a także żywych roślin stworzymy artystyczne kompozycje i obrazy, które będą zdobiły nasze ściany. Warsztaty prowadzone będą przez artystkę-plastyk Ewę Marlewicz oraz wolontariusza Europejskiego Korpusu Solidarności Krystiana Guzmę ze Słowacji. Wykonane prace zaprezentujemy na ekologicznej wystawie.
Wstęp wolny
Пропозиції для людей з України | Oferta dla osób z Ukrainy
11 kwietnia 2022
Від початку російського вторгнення в Україну, культурний клуб займається наданням допомоги біженцям і біженцям. Ми працюємо завдяки допомозі інструкторів-волонтерів та залученню місцевої громади. Всю інформацію про заняття, уроки та заходи, організовані нами для людей з України, можна знайти українською мовою у вкладці Пропозиція - Для України. Klub Kultury Przegorzały od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę angażuje się w pomoc na rzecz uchodźczyń i uchodźców. Działamy dzięki pomocy instruktorów-wolontariuszy i zaangażowaniu lokalnej społeczności. Wszystkie informacje o organizowanych przez nas zajęciach i wydarzeniach dla osób z Ukrainy można znaleźć w języku ukraińskim w zakładce Oferta - Dla Ukrainy.
Wstęp wolny
Konkurs plastyczny "Rowerem przez Kraków" 2022
20 maja 2022
„Szczęścia nie można kupić, ale można sobie kupić rower, a to już prawie to samo”.Zapraszamy serdecznie do udziału w VIII konkursie plastycznym „Rowerem przez Kraków”!Konkurs plastyczny "Rowerem przez Kraków" jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 3-14 lat mieszkających w Małopolsce: uczniów szkół podstawowych, przedszkoli, uczestników klubów kultury i osób indywidualnych. Udział w konkursie polega na wykonaniu wybraną techniką pracy plastycznej płaskiej w formacie A3, której inspiracją jest rower w przestrzeni miejskiej Krakowa. Celem konkursu jest wspieranie kreatywności dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i idei zrównoważonego transportu miejskiego.Przed udziałem prosimy zapoznać się z REGULAMINEM KONKURSU "ROWEREM PRZEZ KRAKÓW 2022"Prace należy dostarczyć osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00 lub pocztą:Klubu Kultury Przegorzałyul. Kamedulska 7030-252 KrakówOstatecznym terminem dostarczenia prac jest 20 maja 2022 r.Prace powinny zostać opatrzone metryczką konkursową (do pobrania: wzór dla prac przesłanych przez instytucję i wzór dla prac przesłanych przez opiekuna). Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu.Prace oceniane będą oddzielnie w czterech kategoriach wiekowych. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi podczas otwarcia wystawy pokonkursowej "Rowerem przez Kraków" w dniu 11 czerwca 2022 r. O dokładnej godzinie wydarzenia opiekunowie i instruktorzy zostaną powiadomieni mailem lub telefonicznie.Zapraszamy do udziału w konkursie. Wybierzmy się w plastyczną rowerową podróż po Krakowie!
Zapisz się
Anioły pokoju w obronie dzieci ukraińskich - warsztaty plastyczne
02 kwietnia 2022
Zapraszamy na nieodpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których powstaną prace malarskie na konkurs Złotej Sztalugi odbywający się w ramach XXI Międzynarodowego Forum Złotej Sztalugi. Organizatorem konkursu jest „Fundusz Charytatywny „Lwowska Galeria Sztuki Dziecięcej” ze Lwowa. Tematem warsztatów będą "Anioły pokoju w obronie dzieci ukraińskich".Uczestnicy naszych warsztatów będą mieli możliwość dalszego udziału w XXI Międzynarodowym Forum i Konkursu Złotej Sztalugi poprzez udział w kursach mistrzowskich on-line dla uczestników etapu korespondencyjnego. Program XXI Międzynarodowego Forum i Konkursu Złotej Sztalugi, tematy kursów mistrzowskich dla uczestników etapu korespondencyjnego konkursu oraz listę zespołu artystów-trenerów można znaleźć na stronie www.artclass.lviv.ua
Wstęp wolny
Nowe zajęcia: Gimnastyka Aktywne 50+
22 marca 2022
Aktywne 50+ to zajęcia ruchowe dla tych, którzy chcą utrzymać swój organizm w dobrej formie. Proponowane ćwiczenia są różnorodne i dostosowane do możliwości uczestników. Podczas zajęć uczestnicy mają szansę w bezpiecznych warunkach wzmocnić ciało, poprawić ogólną kondycję, zniwelować skutki swoich schorzeń i dostarczyć organizmowi konieczną dawkę dobrej energii i zdrowych endorfin. W programie zajęć: gimnastyka, stretching, cardio, ćwiczenia z użyciem piłek i taśm, relaks.Prowadzenie: Grażyna Ziaja - fizjoterapeutka, absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej, doświadczona w prowadzeniu zajęć ruchowych dla dorosłych, seniorów, dzieci i młodzieży. Poniedziałki, godz. 17:30. Odpłatność miesięczna: - kwiecień 60 zł (3 zajęcia)- maj 80 zł (4 zajęcia)- czerwiec 60 zł (3 zajęcia)Zapisy przez formularz.
Wstęp wolny
100 historii niezwykłych Polek - wystawa ilustracji
08 marca 2022
"Sławne na całym świecie i anonimowe, żyjące dawniej i współcześnie, pewne siebie i nieśmiałe, przemierzające dalekie kraje i działające lokalnie, Polski z pochodzenia i Polki z wyboru. Od królowych i podróżniczek po wybitne pisarki, aktywistki, mistrzynie sportu i naukowczynie - wszystkie inspirują do tego, by brać spawy w swoje ręce!"*W marcu zapraszamy na wystawę ilustracji do książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek: 100 historii niezwykłych Polek wydanej nakładem Wydawnictwa Debit. Opowieści na dobranoc... to entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie seria książek, które przybliżają dzieciom historie fantastycznych kobiet. Teraz do grona bohaterek dołączyło sto Polek, w których barwne życiorysy wprowadza młodych czytelników Sylwia Chutnik - kulturoznawczyni, feministka, pisarka, działaczka społeczna. Nad portretami bohaterek pracowało ponad 30 ilustratorek z Polski: Aleksandra Artymowska, Małgorzata Bieroza, Sandra Brzęczek, Paulina Daniluk, Joanna Fidler-Wieruszewska, Basia Flores, Julia Gmaj, Joanna Gniady, Aleksandra Kastylijska, Sylwia Krachulec, Marta Krzywicka, Natalia Kubica, Natalia Kwiatkowska, Agata Lussa, Bogdana Maczyńska, Agnieszka Pacewicz, Dorota Piechocińska, Dobrosława Rafalska, Maria Regucka, Magdalena Rzepecka, Greta Samuel, Ola Skórka, Magdalena Starowicz, Ola Szpunar, Natalia Szwed, Maja Tywonek, Inna Vlasova, Aleksandra Waligóra, Martyna Wilner, Joanna Wójtowicz, Małgorzata Zyzik, Joanna Żybul.Na wystawie pokazujemy wybór 20 różnorodnych ilustrowanych portretów. Wystawie towarzyszy mała Biblioteczka Mocy, w której udostępniamy najnowsze wydanie Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek oraz inne książki dla dzieci o tematyce społecznej, feministycznej i naukowej. Zapraszamy do lektury. Wystawę można oglądać nieodpłatnie w Klubie Kultury Przegorzały.Wystawa powstała pod patronatem i przy współpracy z Wydawnictwem Debit.* opis wydawcy
Wstęp wolny
Zbiórka darów dla Ukrainy (aktualizacja)
25 lutego 2022
Aktualizacja (11.04.2022)Wciąż można przynosić do nas dary w godz. 9:00 - 17:00. Aktualnie prowadzimy zbiórki:
Zapisz się
Sensoryczne SPA - warsztaty kosmetyków naturalnych
10 marca 2022
SENSORYCZNE SPA to organizowane z okazji Dnia Kobiet wyjątkowe warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych. Warsztaty pozwolą na chwilę zapomnieć o zwykłej codzienności i przenieść się do pachnącego świata natury. Uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą naturalnych składników dbać o skórę swoją i dziecka, poznają sposoby na unikanie chemii w pielęgnacji, a także pod okiem specjalistki wykonają samodzielnie całkowicie bezpieczne, skuteczne i dające mnóstwo przyjemności kosmetyki. Niech to będzie prezent – od siebie, dla siebie. Warsztaty organizowane są w ramach programu Strefa Rodzica. W czasie zajęć dzieci mogą towarzyszyć rodzicom przy stanowisku warsztatowym lub korzystać z udostępnionego kącika zabaw. Prowadzenie: Kapalkowa ManufakturaBilet: 1 zł Liczba miejsc ograniczona, zapisy przez FORMULARZ przyjmujemy od dnia 22 lutego.
Wstęp wolny
Znajdź nową pasję na wiosnę!
15 lutego 2022
Wszystkich, którzy szukają dla siebie pomysłów na nowy semestr w szkole lub na uczelni, zapraszamy na nasze zajęcia stałe! Z nami można przygotować się na nadchodzącą wiosnę tańcząc, śpiewając, malując, ćwicząc lub ucząc się języków. Aktualnie mamy wolne miejsca w grupach dla dzieci i dorosłych:Mała Akademia Plastyczna dla dzieciod poniedziałku do piątku, szczegółowy podział na grupy dostępny w zakładce "Oferta".Mała Akademia Plastyczna dla dorosłychczwartki, 11:00 -15:00Taniec z elementami akrobatyki (4-7 lat)poniedziałki, 16:30 - 17:15Taniec modern (+8 lat)czwartki, 18:00 - 18:45Balet (3-6 lat)czwartki, 17:00 - 17:45Pracownia Filmowa PIKSELpiątki, 16:30 - 18:00Studio wokalnepiątki, godziny popołudniowe do uzgodnienia z instruktorkąZumba dla dorosłychponiedziałki, 19:00 - 20:00Joga dla dorosłychczwartki, 19:00 - 20:30Krąg kobiet - zajęcia wspierające z psychologiem ostatnia środa w miesiącu, 18:30 - 20:30zapisy i informacje: 507 281 268Konwersacje z angielskiego dla dorosłych (bezpłatnie)wtorki, 18:00 - 19:00zajęcia dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej i programu Europejski Korpus SolidarnościZapraszamy do zapisów przez formularz.
Zapisz się
Bezpłatne konwersacje z języka angielskiego
08 lutego 2022
Konwersacje językowe dla dorosłych to sposób, poprawić swoje umiejętności językowe i nabrać śmiałości w mówieniu po angielsku. Kameralne spotkania prowadzone w swobodnej atmosferze będą poświęcone różnorodnym tematom zależnym od zainteresowań i potrzeb uczestników. Zajęcia poprowadzi Kristian Guzma, wolontariusz Europejskiego Korpusu Solidarności. Termin: wtorki, godz. 18:00 (pierwsze zajęcia 22 lutego 2022)Minimalny poziom znajomości języka: B1Zapisy: przez formularz na stronie internetowej, liczba miejsc ograniczonaZajęcia są nieodpłatne dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej i programowi Europejskiego Korpusu Solidarności. [ENG] Would you like to improve your conversational skills and gain more confidence in speaking English? Come join our English conversation classes at Klub Kultury Przegorzały, lead by our volunteer from Slovakia! In each meeting we will discuss a different topic, which we will pick together depending on the interests of all of the participants. That means that everyone gets a chance to talk about something they care about. In the first meeting, we will talk about our interests and get to know each other. When? Every Tuesday at 6 pm for 45 minutes, starting from 22nd February 2022. Your English should be on a conversational level (ideally B1 and better). The only thing you need to prepare for the first class is a good mood (and perhaps topics you enjoy talking about for the future lessons). If you are interested, please sign up by filling out this form.The classes are for FREE, funded by European Union and European Solidarity Corps Program.
Zapisz się
Bezpłatne konwersacje z języka angielskiego
22 lutego 2022, 01 marca 2022, 08 marca 2022, 15 marca 2022, 22 marca 2022, 29 marca 2022
Konwersacje językowe dla dorosłych to sposób, poprawić swoje umiejętności językowe i nabrać śmiałości w mówieniu po angielsku. Kameralne spotkania prowadzone w swobodnej atmosferze będą poświęcone różnorodnym tematom zależnym od zainteresowań i potrzeb uczestników. Zajęcia poprowadzi Kristian Guzma, wolontariusz Europejskiego Korpusu Solidarności.Termin: wtorki, godz. 18:00 (pierwsze zajęcia 22 lutego 2022)Minimalny poziom znajomości języka: B1Zapisy: przez formularz na stronie internetowej, liczba miejsc ograniczonaZajęcia są nieodpłatne dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej i programowi Europejskiego Korpusu Solidarności.[ENG]Would you like to improve your conversational skills and gain more confidence in speaking English? Come join our English conversation classes at Klub Kultury Przegorzały, lead by our volunteer from Slovakia! In each meeting we will discuss a different topic, which we will pick together depending on the interests of all of the participants. That means that everyone gets a chance to talk about something they care about. In the first meeting, we will talk about our interests and get to know each other.When? Every Tuesday at 6 pm for 45 minutes, starting from 22nd February 2022Your English should be on a conversational level (ideally B1 and better).The only thing you need to prepare for the first class is a good mood (and perhaps topics you enjoy talking about for the future lessons).If you are interested, please sign up by filling out this form.The classes are for FREE, funded by European Union and European Solidarity Corps Program.
Wstęp wolny
Eko-eksperyment. Warsztaty ilustracji z recyklingu
26 lutego 2022
Dlaczego nie warto wyrzucać ścinków papieru i skrawków tkanin? Jak zrobić pędzle z drugiej ręki i pieczątki z niczego? Czy aby zostać prawdziwym artystą trzeba najpierw odwiedzić sklep plastyczny? Z okazji finisażu międzynarodowej wystawy ilustracji „Jasnowidze” zapraszamy na rodzinne warsztaty ilustratorsko-recyklingowe. W czasie warsztatów poznamy różnorodne techniki (rysunek, grafika, kolaż), które wykorzystamy do stworzenia własnych ilustrowanych książek artystycznych z recyklingu. Nauczymy się inaczej patrzeć na materiały plastyczne, które mamy w domu. Przypomnimy sobie, że ideę „less waste” można wprowadzać do swojego życia małymi kroczkami i kreatywnie się nią bawić. Przekonamy się, że czasem tam, gdzie kończą się przedmioty zaczyna działać wyobraźnia, otwierają się nowe drogi i powstają bardzo ciekawe efekty. Warsztaty poprowadzi Ronda Bautista – artystka z Hiszpanii, mieszkająca w Krakowie. Prócz własnej działalności artystycznej, od lat prowadzi zajęcia i warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. Warsztaty towarzyszą pokonkursowej międzynarodowej wystawie Jasnowidze, którą można oglądać w naszym Klubie dzięki współpracy z wydawnictwem Dwie Siostry. Na wystawie oprócz 9 wyróżnionych i nagrodzonych przez jury projektów, znalazło się 40 najciekawszych prac, nadesłanych na konkurs z Austrii, Czech, Estonii, Hongkongu, Kuby, Litwy, Rosji, Tajwanu i Polski. Prace reprezentują pełen przekrój stylów, konwencji i gatunków książki ilustrowanej dla dzieci, tworząc bogatą i interesującą kolekcję. 26 lutego (sobota), godz. 11:00Zapisy: przez formularz, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeńBilet: 20 zł (rodzice towarzyszą dzieciom bezpłatnie)