Kalendarium wydarzeń
01 lip czw,
Wakacje z kulturą: Futuro-wakacje
02 lip pt,
Wakacje z kulturą: Futuro-wakacje
05 lip pon,
Wakacje z kulturą: Futuro-wakacje
06 lip wt,
Wakacje z kulturą: Futuro-wakacje
07 lip śr,
Wakacje z kulturą: Futuro-wakacje
08 lip czw,
Wakacje z kulturą: Futuro-wakacje
09 lip pt,
Wakacje z kulturą: Futuro-wakacje
13 lip wt, 19:00
Wakacyjna ZUMBA fitness
15 lip czw, 11:00
Letnia Strefa Rodzica: Czytadełko
20 lip wt, 19:00
Wakacyjna ZUMBA fitness
22 lip czw, 11:00
Letnia Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
27 lip wt, 19:00
Wakacyjna ZUMBA fitness
03 sie wt, 19:00
Wakacyjna ZUMBA fitness
10 sie wt, 19:00
Wakacyjna ZUMBA fitness
17 sie wt, 19:00
Wakacyjna ZUMBA fitness
23 sie pon, 9:00
Artystyczny koniec lata - warsztaty dla dzieci
23 sie pon, 9:00
Artystyczny Koniec Lata
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Konkurs literacki "Bestiariusz krakowski"

Konkurs literacki "Bestiariusz krakowski"

Zobacz wyniki konkursu literackiego "Bestiariusz Krakowski".
____

Dawno temu ludzie tłumaczyli sobie różne wydarzenia i zjawiska istnieniem tajemniczych, fantastycznych postaci. Uważali na przykład, że złą pogodę przynosił ponury Chmurnik, Licho złośliwie ukrywało przed nimi domowe przedmioty, a niejaka Południca czyhała na bezpieczeństwo tych, którzy ciężko pracowali w polu w upalne dni. Dziś już mało kto pamięta o tych stworach, a na ludowe wierzenia patrzymy z przymrużeniem oka... Ale czy na pewno słusznie?

A gdyby tak wyobrazić sobie, że w Krakowie żyją rozmaite baśniowe istoty, które po kryjomu wpływają na życie mieszkańców miasta? Powodują poranne korki na ulicach, rozdmuchują smog lub przyciągają wszystkie gołębie na krakowski rynek?

Zapraszamy do stworzenia wspólnego "Bestiariusza krakowskiego" i przedstawienia krótkiej literackiej charakterystyki wymyślonego przez siebie stwora. Jak wygląda? Skąd się wziął w naszym mieście? Jakie są jego dobre lub złe uczynki? Czy lepiej go unikać czy może warto się z nim zaprzyjaźnić?

Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2021 roku. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają nagrody!

Konkurs jest inspirowany plenerową wystawą ilustracji do książką Kamili i Łukasza Loskotów "Czy to pies czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów".

__________________________________________________________________________________________________________________________________

REGULAMIN KONKURSU "BESTIARIUSZ KRAKOWSKI"

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci oraz młodzież mieszkająca na terenie Małopolski.

2. Udział w konkursie polega na przedstawieniu w formie literackiej wymyślonego przez siebie stworzenia mieszkającego w Krakowie, scharakteryzowanego na wzór mitologicznych postaci z wierzeń ludowych i tradycyjnych bestiariuszy.

3. Teksty mogą mieć formę opisu, hasła encyklopedycznego, wiersza lub felietonu. Limit: 6 tysięcy znaków wraz ze spacjami.

3. Tekst należy wysłać drogą elektroniczną w formacie doc.lub docx. i pdf.

4. W konkursie nie mogą brać udziału prace już wcześniej prezentowane.

5. Na konkurs można zgłaszać wyłącznie teksty napisane samodzielnie i indywidualnie. Nie będą oceniane prace zbiorowe.

6. Prace oceniane będą oddzielnie w kategoriach: klasy I – III (7-10 lat) i klasy IV – VI (11-13 lat)

7. Zgłoszenie pracy na konkurs przez opiekuna uczestnika

Warunkiem zakwalifikowania do konkursu tekstu zgłaszanego osobiście jest wyrażenie przez rodziców lub prawnych opiekunów zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy poprzez wypełnienie on-line formularza zapisów. W wiadomości e-mail oprócz załączonego pliku należy umieścić metryczkę zwierającą: imię i nazwisko oraz wiek uczestnika konkursu.

8. Zgłoszenie pracy na konkurs przez instytucję

W wypadku zgłaszania pracy na konkurs przez instytucję, należy w wiadomości e-mail umieścić identyfikator uczestnika konkursu, wiek uczestnika, nazwę i adres instytucji, imię i nazwisko zgłaszającego instruktora/ nauczyciela, telefon, adres mailowy zgłaszającego instruktora/nauczyciela. Identyfikator uczestnika konkursu może być imieniem, nikiem lub innym hasłem. W sytuacji gdy uczestnik zgłoszony przez instytucję na podstawie identyfikatora uczestnika otrzyma nagrodę w konkursie, Klub Kultury Przegorzały zwróci się do instytucji zgłaszającej o uzupełnienie przez prawnych opiekunów nagrodzonego zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy poprzez wypełnienie on-line formularza zapisów i poprosi instytucję o poinformowanie Klubu Kultury Przegorzały o imieniu i nazwisku kryjącym się pod identyfikatorem.

9. Prace należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres: zapisy.przegorzaly@dworek.eu

10. Ostatecznym terminem dostarczenia prac jest 31.01.2021 r.

11. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów.

12. Prace oceni komisja składająca się z pracowników Klubu Kultury Przegorzały i przyzna nagrody: I, II, III. Decyzje komisji są ostateczne.

13. O dokładnej dacie ogłoszenia wyników i rozdania nagród organizator powiadomi uczestników oraz opiekunów drogą elektroniczną.

14. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac konkursowych dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania.

15. Udział w konkursie oznacza zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie przez Klub Kultury Przegorzały wizerunku uczestnika, wykonanego w trakcie rozdania nagród przez Klub Kultury Przegorzały w celach dokumentacyjnych i promocyjnych Klubu Kultury: w materiałach promocyjnych, na stronie klubu, na portalu www.facebook.com, na banerach, ulotkach, plakatach oraz w folderach.Newsletter