Kalendarium wydarzeń
04 sty pon,
FERIE Z KULTURĄ: Zimowy spacer wśród sztuki
04 sty pon, 16:00
FERIE Z KULTURĄ: International Language Club
05 sty wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
08 sty pt, 11
FERIE Z KULTURĄ - Śledztwo online w sprawie murali kazimierskich
11 sty pon,
FERIE Z KULTURĄ: Zimowy spacer wśród sztuki
11 sty pon, 16:00
FERIE Z KULTURĄ: International Language Club
12 sty wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
15 sty pt, 11
FERIE Z KULTURĄ - Śledztwo online w sprawie murali kazimierskich
19 sty wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
26 sty wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
31 sty nd,
FERIE Z KULTURĄ: Bestiariusz krakowski - konkurs literacki
31 sty nd,
FERIE Z KULTURĄ: A to jest moja bohaterka - konkurs plastyczny
02 lut wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
09 lut wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
16 lut wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Konkurs literacki „Na tropie Rudego"

Konkurs literacki „Na tropie Rudego"


Przychodzi zazwyczaj o dowolnej porze dnia, stukając w okienną szybę. Znika równie niespodziewanie jak się pojawia. Wiadomo o nim niewiele. Nikt nie wie, gdzie mieszka, jak naprawdę ma na imię i dokąd się udaje, gdy znika z pola widzenia. Domyślacie się o kim mowa? Rudy to zielonooki, przegorzalski kot o gęstym i pięknym futrze. Na ogół bywa kapryśny i nie przepada za dziećmi. Jak na prawdziwego kota przystało chadza swoimi ścieżkami, które pozostają nieznane i nieprzetarte. Czasem odwiedza nasz Klub codziennie, innym razem nie zagląda do nas przez długie tygodnie.

Gdzie znika Rudy? Czy jest szpiegiem ukradkiem zbiegającym na zwiady z pobliskiego zamkowego wzgórza? Może należy do rabusiów lub miejscowej czarownicy? Dlaczego nie lubi dzieci? Czy to możliwe, że przybył z odległej przeszłości?

Wszystkich, którzy chcieliby podążyć tropem Rudego, zapraszamy do udziału w konkursie literackim na najciekawsze opowiadanie o przygodach tajemniczego kota!

____________________________________________________________________________________________________________________________________

wyniki konkursu "Na tropie rudego"

24 czerwca 2020 r. odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu literackiego "Na tropie Rudego". Wydarzenie miało formę transmisji na żywo na facebookowym profilu Klubu Kultury Przegorzały. Jury konkursu oraz zaproszeni goście (w tym francuskie wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności) przeczytali fragmenty najlepszych opowiadań. Towarzyszyła nam również mieszkająca po sąsiedzku właścicielka Rudego, która podzieliła się z nami zdjęciami i wspomnieniami dotyczącymi przeszłości sprawcy całego całego zamieszania.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które przysłały nam swoje opowiadania oraz ich rodzicom i nauczycielom wspierającym te pierwsze literackie próby. Już dziś zapraszamy Państwa na oficjalne wręczenie nagród połączone z warsztatami literackimi, które odbędzie się 19 września 2020 r. w naszym Klubie. Na tę specjalną okazję szykujemy różne niespodzianki... Więcej informacji wkrótce!

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Dzielnicy VII Zwierzyniec. Dziękujemy!

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

regulamin konkursu „NA TROPIE RUDEGO"

Konkurs literacki „Na tropie Rudego" Zapraszamy do udziału w konkursie literackim organizowanym przez Klub Kultury Przegorzały - filię Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci oraz młodzież mieszkająca na terenie Małopolski.

2. Udział w konkursie polega na napisaniu opowiadania, którego motywem przewodnim będą przygody lub losy kota o imieniu „Rudy”.

3. Limit: 12 tysięcy znaków wraz ze spacjami. Tekst należy wysłać drogą elektroniczną w formacie doc.lub docx. i pdf.

4. W konkursie nie mogą brać udziału prace już wcześniej prezentowane.

5. Na konkurs można zgłaszać wyłącznie opowiadania napisane samodzielnie i indywidualnie. Nie będą oceniane prace zbiorowe.

6. Prace oceniane będą oddzielnie w kategoriach: - Klasa IV-VI (10-13 lat) - Klasa VII-VIII (14-15 lat)

7. Zgłoszenie pracy na konkurs przez opiekuna uczestnika

Warunkiem zakwalifikowania do konkursu opowiadania zgłaszanego osobiście jest wyrażenie przez rodziców lub prawnych opiekunów zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy poprzez wypełnienie on-line formularza zapisów. W wiadomości e-mail oprócz załączonego pliku należy umieścić metryczkę zwierającą: imię i nazwisko oraz wiek uczestnika konkursu.

8. Zgłoszenie pracy na konkurs przez instytucję

W wypadku zgłaszania pracy na konkurs przez instytucję należy w wiadomości e-mail umieścić identyfikator uczestnika konkursu, wiek uczestnika, nazwę i adres instytucji, imię i nazwisko zgłaszającego instruktora, telefon, adres mailowy zgłaszającego instruktora. Identyfikator uczestnika konkursu może być imieniem, nikiem lub innym hasłem. W sytuacji gdy uczestnik zgłoszony przez instytucję na podstawie identyfikatora uczestnika otrzyma nagrodę w konkursie, Klub Kultury Przegorzały zwróci się do instytucji zgłaszającej o uzupełnienie przez prawnych opiekunów nagrodzonego zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy poprzez wypełnienie on-line formularza zapisów i poprosi instytucję o poinformowanie Klubu Kultury Przegorzały o imieniu i nazwisku kryjącym się pod identyfikatorem.

9. Prace należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres: zapisy.przegorzaly@dworek.eu

10. Ostatecznym terminem dostarczenia prac jest 5 czerwca 2020 roku, godz, 12:00.

11. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów.

12. Prace oceni komisja składająca się z pracowników Klubu Kultury Przegorzały i przyzna nagrody: I, II, III. Decyzje komisji są ostateczne.

13. O dokładnej dacie ogłoszenia wyników i rozdania nagród organizator powiadomi uczestników oraz opiekunów drogą elektroniczną.

14. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac konkursowych dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania.

15. Udział w konkursie oznacza zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie przez Klub Kultury Przegorzały wizerunku uczestnika, wykonanego w trakcie rozdania nagród przez Klub Kultury Przegorzały w celach dokumentacyjnych i promocyjnych Klubu Kultury: w materiałach promocyjnych, na stronie klubu, na portalu www.facebook.com, na banerach, ulotkach, plakatach oraz w folderach.


wprowadź treść
Newsletter