Kalendarium wydarzeń
01 sie pon,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
01 sie pon, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
03 sie śr,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
04 sie czw, 18:30
Joga na trawce
08 sie pon,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
08 sie pon, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
10 sie śr,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
11 sie czw, 18:30
Joga na trawce
15 sie pon,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
16 sie wt, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
17 sie śr,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
18 sie czw, 18:30
Joga na trawce
22 sie pon,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
22 sie pon, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
23 sie wt, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
24 sie śr,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
24 sie śr, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
25 sie czw, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
25 sie czw, 18:30
Joga na trawce
26 sie pt, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
17 wrz sob, 11
Dzień Otwartych Drzwi
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
A to jest moja bohaterka!

A to jest moja bohaterka!


W dniu 12.02.2021 ogłosiliśmy zwycięzców konkursu plastycznego "A to jest moja bohaterka!".
Informacja o wynikach i protokół jury dostępny jest TUTAJ.
Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wirtualnej wystawy TUTAJ.
_____

Pierwsza kobieta chirurg, zdobywczyni himalajskich szczytów, agentka, która wyprzedziła Jamesa Bonda... To tylko niektóre bohaterki ilustracji Joanny Rusinek do książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy". Świat jest pełen niezwykłych kobiet, które każdego dnia udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Warto je upamiętnić, choć często nie szukają rozgłosu, a ich nazwisk nie znajdziemy na pierwszych stronach gazet ani w podręcznikach do historii.

A czy w Twoim życiu jest bohaterka, która zasługuje, by znaleźć się w gronie najwspanialszych dam, dziewczyn i dziewuch? Może jest nią Twoja mama, babcia, ulubiona nauczycielka albo autorka ukochanej książki?

Stwórz portret swojej bohaterki, napisz krótko dlaczego warto ją wyróżnić i prześlij skan lub zdjęcie pracy na adres zapisy.przegorzaly@dworek.eu do 31.01.2021 r. Na autorów wybranych prac czekają nagrody.

Tych, którzy mieszkają w Krakowie, zachęcamy do odwiedzenia wystawy "Damy, dziewuchy, dziewczyny" w dniach 4-10.01.2021 i powieszenia tam swojej pracy. Portret Twojej bohaterki może stać się częścią wystawy. Z prac nadesłanych w formie elektronicznej stworzymy natomiast wystawę wirtualną, bo każda bohaterka zasługuje na wyróżnienie. Do dzieła!
________________________________________________________________________________________________________________________________

KONKURS PLASTYCZNY "A TO JEST MOJA BOHATERKA!"

1. W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku 5 do 13 lat mieszkający w Małopolsce - uczniowie szkół podstawowych, przedszkoli, uczestnicy zajęć w klubach kultury i osoby indywidualne.

2. Udział w konkursie polega na wykonaniu portretu swojej ulubionej niefikcyjnej kobiecej bohaterki w formie pracy plastycznej płaskiej.

3. Format prac: A3

4. Techniki dozwolone:

· grafika wykonana techniką tradycyjną

· grafika komputerowa

· rysunek

· malarstwo

· mieszane

5. W konkursie nie mogą brać udziału prace już wcześniej prezentowane.

6. Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace wykonane samodzielnie i indywidualnie. Nie będą oceniane prace zbiorowe.

7. Prace należy przesłać w formie zdjęcia lub skanu. Skan powinien zostać wysłany w formacie PDF, a zdjęcie w formacie JPG lub PNG. W wypadku zdjęć robionych telefonem komórkowym minimalna rozdzielczość zdjęcia to 5 megapikseli.

Dodatkowo, w przypadku decyzji o wysłaniu zdjęcia, musi być ono wykonane tak, aby:

· praca była dobrze oświetlona;

· zdjęcie było wyraźne, ostre oraz czytelne;

· na zdjęciu nie były widoczne zbędne marginesy;

· kolory odpowiadały oryginałowi najbardziej jak to możliwe.

8. Dodatkowo osoby mieszkające w Krakowie mogą w dniach 4-10 stycznia 2021 dołączyć swoją pracę do plenerowej wystawy ilustracji Joanny Rusinek „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, która będzie prezentowana na rogu ul. Kamedulskiej i ul. Szyszko Bohusza. Klub Kultury Przegorzały nie ponosi odpowiedzialności za prace dołączone do wystawy.

7. Prace oceniane będą oddzielnie w kategoriach:

· 5-8 lat

· 9-13 lat

8. Zgłoszenie pracy na konkurs przez opiekuna uczestnika:
Warunkiem zakwalifikowania pracy na konkurs zgłaszanej osobiście jest wyrażenie przez rodziców lub prawnych opiekunów zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy poprzez wypełnienie on-line formularza zapisów. W wiadomości e-mail zawierającej zdjęcie lub skan pracy należy umieścić metryczkę zwierającą: imię i nazwisko oraz wiek uczestnika konkursu.

9. Zgłoszenie pracy na konkurs przez instytucję:
W wypadku zgłaszania pracy na konkurs przez instytucję należy w wiadomości e-mail zawierającej zdjęcie umieścić identyfikator uczestnika konkursu, wiek uczestnika, nazwę i adres instytucji, imię i nazwisko zgłaszającego instruktora, telefon, adres mailowy zgłaszającego instruktora. Identyfikator uczestnika konkursu może być imieniem, nickiem lub innym hasłem. W sytuacji gdy uczestnik zgłoszony przez instytucję na podstawie identyfikatora uczestnika otrzyma nagrodę w konkursie, Klub Kultury Przegorzały zwróci się do instytucji zgłaszającej o uzupełnienie przez prawnych opiekunów nagrodzonego zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy poprzez wypełnienie on-line formularza zapisów i poprosi instytucję o poinformowanie Klubu Kultury Przegorzały o imieniu i nazwisku kryjącym się pod identyfikatorem.

10. Prace należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres: zapisy.przegorzaly@dworek.eu

11. Ostatecznym terminem dostarczenia prac jest 31 stycznia 2021.

12. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów konkursu. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w trakcie przesyłania pracy.

13. Prace oceni komisja i przyzna nagrody: I, II, III miejsce. Decyzje komisji są ostateczne.

14. O dokładnej dacie i godzinie opiekunowie i instruktorzy zostaną powiadomieni mailem lub telefonicznie.

15. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac konkursowych dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania.

16. Udział w konkursie oznacza zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie przez Klub Kultury Przegorzały wizerunku uczestnika, wykonanego w trakcie rozdania nagród przez Klub Kultury Przegorzały w celach dokumentacyjnych i promocyjnych Klubu Kultury: w materiałach promocyjnych, na stronie klubu, na portalu www.facebook.com, na banerach, ulotkach, plakatach oraz w folderach.