Kalendarium wydarzeń
04 sty wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
05 sty śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
10 sty pon,
Jasnowidze - międzynarodowa wystawa ilustracji
11 sty wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
12 sty śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
13 sty czw, 11:10
Strefa Rodzica: Czytadełko
17 sty pon, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
18 sty wt, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
19 sty śr, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
20 sty czw, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
21 sty pt, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
24 sty pon, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
25 sty wt, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
26 sty śr, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
27 sty czw, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
28 sty pt, 9:00
Ferie zimowe z kulturą
31 sty pon, 9:00
Konkurs wokalno-taneczny "Zwierzynieckie debiuty" - nabór
31 sty pon, 10:00
Konkurs plastyczny "Rowerem przez Kraków" - nabór
01 lut wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
02 lut śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
03 lut czw, 11:10
Strefa Rodzica: Czytadełko
08 lut wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
09 lut śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
10 lut czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
15 lut wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
16 lut śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
17 lut czw, 11:10
Strefa Rodzica: Na zmysłowym tropie
22 lut wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
A to jest moja bohaterka!

A to jest moja bohaterka!


W dniu 12.02.2021 ogłosiliśmy zwycięzców konkursu plastycznego "A to jest moja bohaterka!".
Informacja o wynikach i protokół jury dostępny jest TUTAJ.
Zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej wirtualnej wystawy TUTAJ.
_____

Pierwsza kobieta chirurg, zdobywczyni himalajskich szczytów, agentka, która wyprzedziła Jamesa Bonda... To tylko niektóre bohaterki ilustracji Joanny Rusinek do książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy". Świat jest pełen niezwykłych kobiet, które każdego dnia udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Warto je upamiętnić, choć często nie szukają rozgłosu, a ich nazwisk nie znajdziemy na pierwszych stronach gazet ani w podręcznikach do historii.

A czy w Twoim życiu jest bohaterka, która zasługuje, by znaleźć się w gronie najwspanialszych dam, dziewczyn i dziewuch? Może jest nią Twoja mama, babcia, ulubiona nauczycielka albo autorka ukochanej książki?

Stwórz portret swojej bohaterki, napisz krótko dlaczego warto ją wyróżnić i prześlij skan lub zdjęcie pracy na adres zapisy.przegorzaly@dworek.eu do 31.01.2021 r. Na autorów wybranych prac czekają nagrody.

Tych, którzy mieszkają w Krakowie, zachęcamy do odwiedzenia wystawy "Damy, dziewuchy, dziewczyny" w dniach 4-10.01.2021 i powieszenia tam swojej pracy. Portret Twojej bohaterki może stać się częścią wystawy. Z prac nadesłanych w formie elektronicznej stworzymy natomiast wystawę wirtualną, bo każda bohaterka zasługuje na wyróżnienie. Do dzieła!
________________________________________________________________________________________________________________________________

KONKURS PLASTYCZNY "A TO JEST MOJA BOHATERKA!"

1. W konkursie mogą brać udział dzieci i młodzież w wieku 5 do 13 lat mieszkający w Małopolsce - uczniowie szkół podstawowych, przedszkoli, uczestnicy zajęć w klubach kultury i osoby indywidualne.

2. Udział w konkursie polega na wykonaniu portretu swojej ulubionej niefikcyjnej kobiecej bohaterki w formie pracy plastycznej płaskiej.

3. Format prac: A3

4. Techniki dozwolone:

· grafika wykonana techniką tradycyjną

· grafika komputerowa

· rysunek

· malarstwo

· mieszane

5. W konkursie nie mogą brać udziału prace już wcześniej prezentowane.

6. Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace wykonane samodzielnie i indywidualnie. Nie będą oceniane prace zbiorowe.

7. Prace należy przesłać w formie zdjęcia lub skanu. Skan powinien zostać wysłany w formacie PDF, a zdjęcie w formacie JPG lub PNG. W wypadku zdjęć robionych telefonem komórkowym minimalna rozdzielczość zdjęcia to 5 megapikseli.

Dodatkowo, w przypadku decyzji o wysłaniu zdjęcia, musi być ono wykonane tak, aby:

· praca była dobrze oświetlona;

· zdjęcie było wyraźne, ostre oraz czytelne;

· na zdjęciu nie były widoczne zbędne marginesy;

· kolory odpowiadały oryginałowi najbardziej jak to możliwe.

8. Dodatkowo osoby mieszkające w Krakowie mogą w dniach 4-10 stycznia 2021 dołączyć swoją pracę do plenerowej wystawy ilustracji Joanny Rusinek „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy”, która będzie prezentowana na rogu ul. Kamedulskiej i ul. Szyszko Bohusza. Klub Kultury Przegorzały nie ponosi odpowiedzialności za prace dołączone do wystawy.

7. Prace oceniane będą oddzielnie w kategoriach:

· 5-8 lat

· 9-13 lat

8. Zgłoszenie pracy na konkurs przez opiekuna uczestnika:
Warunkiem zakwalifikowania pracy na konkurs zgłaszanej osobiście jest wyrażenie przez rodziców lub prawnych opiekunów zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy poprzez wypełnienie on-line formularza zapisów. W wiadomości e-mail zawierającej zdjęcie lub skan pracy należy umieścić metryczkę zwierającą: imię i nazwisko oraz wiek uczestnika konkursu.

9. Zgłoszenie pracy na konkurs przez instytucję:
W wypadku zgłaszania pracy na konkurs przez instytucję należy w wiadomości e-mail zawierającej zdjęcie umieścić identyfikator uczestnika konkursu, wiek uczestnika, nazwę i adres instytucji, imię i nazwisko zgłaszającego instruktora, telefon, adres mailowy zgłaszającego instruktora. Identyfikator uczestnika konkursu może być imieniem, nickiem lub innym hasłem. W sytuacji gdy uczestnik zgłoszony przez instytucję na podstawie identyfikatora uczestnika otrzyma nagrodę w konkursie, Klub Kultury Przegorzały zwróci się do instytucji zgłaszającej o uzupełnienie przez prawnych opiekunów nagrodzonego zgody na przetwarzanie danych osobowych autora pracy poprzez wypełnienie on-line formularza zapisów i poprosi instytucję o poinformowanie Klubu Kultury Przegorzały o imieniu i nazwisku kryjącym się pod identyfikatorem.

10. Prace należy dostarczyć drogą elektroniczną na adres: zapisy.przegorzaly@dworek.eu

11. Ostatecznym terminem dostarczenia prac jest 31 stycznia 2021.

12. Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu, którego ostateczna interpretacja należy do organizatorów konkursu. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w trakcie przesyłania pracy.

13. Prace oceni komisja i przyzna nagrody: I, II, III miejsce. Decyzje komisji są ostateczne.

14. O dokładnej dacie i godzinie opiekunowie i instruktorzy zostaną powiadomieni mailem lub telefonicznie.

15. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania prac konkursowych dla promocji konkursu w następujących polach eksploatacji: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich w internecie oraz w innych formach utrwaleń nadających się do rozpowszechniania.

16. Udział w konkursie oznacza zgodę na nieodpłatne rozpowszechnianie przez Klub Kultury Przegorzały wizerunku uczestnika, wykonanego w trakcie rozdania nagród przez Klub Kultury Przegorzały w celach dokumentacyjnych i promocyjnych Klubu Kultury: w materiałach promocyjnych, na stronie klubu, na portalu www.facebook.com, na banerach, ulotkach, plakatach oraz w folderach.


Newsletter