Przeskocz do treści
Aktualności

Marzec w naszym klubie

Czekając na wiosnę, zaplanowałyśmy dla was moc warsztatów i wydarzeń. Oto co nas czeka w marcu:

Grafika dla laika

2 marca (sobota), 10:00
Zapraszamy na kolejną odsłonę zajęć grafiki warsztatowej dla początkujących! Nauczymy się tworzyć kompozycje graficzne z wykorzystaniem kolorowych matryc i drukować swoje autorskie odbitki za pomocą prawdziwej prasy drukarskiej. Tematem przewodnim warsztatów będzie KRESKA.

Zbliżenie na granatową prasę drukarską

Warsztaty komiksu i mangi

7, 14, 21, 28 marca (czwartki) o 18:30
Tak spodobał się wam pierwszy cykl sesji rysowania komiksów z naszym wolontariuszem Juozapasem, że nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić was na kontynuację. Warsztaty są prowadzone w języku angielskim i bezpłatne dzięki finansowaniu przez Unię Europejską w ramach projektu IntegrART. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zapach kobiety – warsztaty tworzenia perfum z olejków eterycznych

8 marca (piątek) o 18:00
Nasza propozycja na Dzień Kobiet to wyjątkowe warsztaty, podczas których nauczycie się tworzyć własne, niepowtarzalne perfumy na bazie naturalnych olejków eterycznych. Takie perfumy nie zawierają szkodliwych substancji i mają szerokie spektrum dobroczynnych właściwości. Mogą działać relaksująco, pobudzająco, antystresowo, a nawet łagodzić bóle głowy i inne dolegliwości. Tworzenie własnej mieszanki to także sposób na wyrażenie swojej kreatywności i osobowości! Warsztaty są odpowiednie dla osób od 13 roku życia. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Sticker Workshop – warsztaty tworzenia wlepek

15 marca (piątek) o 18:00
Na zakończenie wystawy „Digital landscapes” zapraszamy na bezpłatne warsztaty artystyczne w języku angielskim. Podczas spotkania będziemy wspólnie tworzyć wlepki pod okiem naszego wolontariusza z Litwy, Juozapasa Jukny. Warsztat jest przeznaczony dla dzieci 7+ oraz osób dorosłych i na dowolnym poziomie umiejętności artystycznych! Warsztaty są bezpłatne dzięki finansowaniu przez Unię Europejską w ramach projektu IntegrART. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Wielkanocne ciasteczka – warsztaty cukiernicze dla dzieci

16 marca (sobota) o 10:00
Zapraszamy dzieci w wieku +4 lat na warsztaty dekorowania wielkanocnych ciasteczek. Warsztaty cukiernicze rozwijają kreatywność, uczą precyzji i kompozycji, są świetnymi ćwiczeniami sensorycznymi, a przede wszystkim – przynoszą dzieciom mnóstwo radości i dobrej zabawy. Każdy uczestnik otrzyma swoją porcję ciasteczek oraz ozdobne pudełeczko, dzięki czemu ciasteczka mogą być miłym upominkiem dla bliskiej osoby. Zapisy, płatność i informacje bezpośrednio u prowadzącej: sylwialuszcz6@gmail.com, tel. 452060120

Lukier królewski – warsztaty cukiernicze dla dorosłych

16 marca (sobota) o 17:00
Mamy też warsztaty cukiernicze dla dorosłych! Uczestnicy warsztatów zapoznają się z lukrem królewskim – dowiedzą się, jak go wykonać, barwić i uzyskiwać różne konsystencje. Poznają sposoby wypełniania ciasteczek i spróbują swoich sił w dekoracji koronkowej. Udekorowane wypieki zostaną ozdobnie zapakowane, dzięki czemu doskonale nadadzą się na prezent dla bliskiej osoby. Wspólny czas umili cukiernikom kawa, herbata i domowe ciasto. Zapisy, płatność i informacje bezpośrednio u prowadzącej: sylwialuszcz6@gmail.com, tel. 452060120

Ale jajo – warsztaty tworzenia kartek świątecznych typu POP-UP

22 marca (piątek) o 17:00
Do Wielkanocy przygotujemy się kreatywnie! Tym razem wraz z prowadzącą Martyną Repetowską stworzymy ruchome kartki świąteczne techniką pop-up. Z pomocą nożyczek, kolorowego papieru i kilku artystycznych trików ożywimy pisanki, zajączki, kwiaty i inne wielkanocne motywy, które ozdobią nasze oryginalne kartki. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia oraz dla osób dorosłych. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Przegorzały tworzą Europę – wystawa i warsztaty graficzne

23 marca (sobota) o 17:00
Przyłączamy się do krakowskich obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Zapraszamy na wydarzenie w języku angielskim: warsztaty graficzne poprowadzi Juozapasa Jukna, nasz wolontariusz projektu IntegrART7 z Litwy. W programie: testowanie prasy drukarskiej, personalizacja wzorów oraz drukowanie na torbie materiałowej, koszulce lub papierze. Podczas warsztatów odbędzie się także wernisaż wystawy fotografii wolontariuszy i wolontariuszek z różnych krajów, którzy od 2015 r. gościli w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i jego filiach. w ramach unijnych programów młodzieżowych: Europejskiego Korpusu Solidarności i Erasmus+. Wydarzenia są bezpłatne dzięki finansowaniu przez Unię Europejską w ramach programu IntegrART7.

Nabór do konkursu wokalnego Zwierzynieckie Debiuty

Do końca marca czekamy na zgłoszenia do konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży od 3-16 lat. Zgłaszać można się indywidualnie lub przez instytucję. Wszystkie informacje oraz regulamin konkursie znajdziecie TUTAJ.

Dziewczyna w złotej kurtce śpiewa do mikrofonu.

ZUMBA Kids – nowe zajęcia ruchowe dla dzieci

Otwieramy zapisy na zajęcia ZUMBY dla dzieci! Wasze dzieci rozpiera energia? Zajęcia zumby pozwolą się im wyszaleć. Zumba to połączenie energicznych ćwiczeń z dobrą zabawą w rytm muzyki. Są odpowiednie dla dzieci powyżej 5 roku życia. Zajęcia będą odbywać się w środy o 17:00, po zrekrutowaniu grupy. Zapisy przez formularz na stronie.

Zespół siedmiu młodych dziewczyn w fioletowych koszulkach wykonuje układ taneczny.