nasza Strefa Rodzica

Strefa Rodzica to nieodpłatne spotkania, warsztaty, zajęcia rodzinne prowadzone przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice będą mieli okazję do spotkań m.in. z psychologiem, logopedą, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych będą odbywały się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.
„Strefa Rodzica” jest realizowana dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Krakowa.

Zajęcia finansowane przez Gminę Kraków, koszt 1 zł

 


Wszystkie spotkania zaczynają się o godzinie 10:30.

Harmonogram najbliższych zajęć:

PAŹDZIERNIK 2018

4 X (czwartek) 

Taniec z niemowlakiem w chuście”. Zapraszamy wszystkie mamy na „taniec z niemowlakiem w chuście”. Zajęcia poprowadzi Olga Ogar, absolwentka Szkoły Baletowej w Krakowie, założycielka Studia Artystycznego POINT. Od 10 lat prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, a od zeszłego roku także dla mam swoich uczennic. Tym razem, wraz ze swoim rocznym synkiem, poprowadzi zajęcia dla mam z niemowlakami w chustach lub nosidełkach. Na zajęcia zapraszamy wszystkie mamy, które mają ochotę na odrobinę ruchu ze swoim maluchem przytulonym do piersi. Zajęcia zostaną dostosowane do cierpliwości małych uczestników i możliwości ruchowych mam. Serdecznie zapraszamy na wspólnie spędzony czas przy akompaniamencie przemiłej muzyki.

Prowadzenie: Olga Ogar (Studio Point)

 

10 X (środa) 

„My FACE, My BODY„. Zajęcia dla maluchów, wplatające język angielski w zabawy, piosenki i rymowanki oraz warsztaty plastyczne.

Prowadzenie: Jolanta Bik

 

11 X (czwartek)

W rytmie bliskości. Głośne śpiewy i ciche kołysanki, szalone tańce-wygibańce, ale też uspokajające bicie serca mamy, mocne kroki taty, a nawet monotonne buczenie pralki – muzyka jest wszędzie! Podczas warsztatów będziemy szukać jej zarówno w rodzinnej codzienności, jak i w nieco dalszych rejonach. Na własnej skórze (dosłownie!) przekonamy się, jak pomaga ona w tworzeniu bliskiej relacji z dzieckiem. Nie wierzysz, że muzyka może być wyjątkowym sposobem komunikacji? Przyjdź na warsztaty i przekonaj się sam.

Prowadzenie: Zuzanna Dudek

 

18 X (czwartek)

Zajęcia „CONTAKIDS”, podczas których poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość obojgu. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.

Prowadzenie: Anna Wańtuch

 

24 X (środa)

„Emocje w życiu dziecka”. Spotkanie z mamą, psychologiem, autorką bloga „Mama Daje Radę” i książki dla dzieci o przygodach Lamy Lenki. Rozmowom o praktycznych kwestiach wychowania dzieci towarzyszyć będą autorskie animacje dla dzieci.

Prowadzenie: Patrycja Filak

 

25 X (czwartek)

Jesienna bomba witaminowa. Jak naładować dzieci witaminami do maksimum, zanim przyjdzie sroga zima. Warsztaty przyrządzania kolorowych, owocowych smoothie wraz z degustacją.

Prowadzenie: Paulina Jamrozik – Poradnia Dietetyczna MEDIS

 

ZAPRASZAMY!

Wstęp na wszystkie zajęcia: 1zł – osoba dorosła, dzieci – wstęp wolny.