Przeskocz do treści
Oko w oko z bestią- węże, sobota 16 maja
Bez kategorii

Oko w oko z bestią- węże, sobota 16 maja

Zapraszamy odważnych na zajęcia z herpetologiem, podczas których na własne oczy zobaczycie legendarnego boa dusiciela i inne węże. Dlaczego żmija ma zygzak?  Czy anakondy jedzą ludzi? Dlaczego niektóre węże są jadowite? Czy węże potrafią latać? Tego dowiecie się na zajęciach!

Przez świat tych pięknych, niekiedy groźnych, a na pewno wyjątkowych zwierząt poprowadzi nas herpetolog – Stanisław Bury, który był uczestnikiem wieloletniego projektu mającego na celu ocalenie najrzadszego i największego polskiego węża – węża Eskulapa, a także jego mniejszego kuzyna – gniewosza plamistego. Własnoręcznie wyciągał anakondy z wenezuelskich bagien, poszukiwał węży koralowych w tropikalnych lasach mgielnych w Ameryce Południowej. W ramach odpoczynku obserwuje żmije w Bieszczadach.

16 maja 2015
Klub Kultury Przegorzały, Kamedulska 70
godz. 11:00-12.00
Rezerwacja miejsc oraz dokonywanie wpłat do 13 maja w Klubie (lub przelewem):
przegorzaly@dworek.eu
tel. 12 429 90 52
Cena: 20zł/os.*
*Sugerowana grupa wiekowa to 5-15 lat. Jednak  to rodzicom zostawiamy ostateczną decyzję, czy dziecko może uczestniczyć w zajęciach. Możliwe jest przebywanie na sali opiekuna, pod warunkiem uiszczenia dodatkowej opłaty ze wejście.