Przeskocz do treści
KineDok - klub filmowy, pokaz 21 październik
Bez kategorii

KineDok – klub filmowy, pokaz 21 październik

Zapraszamy na kolejne projekcje filmów dokumentalnych w ramach  międzynarodowego klubu filmowego KineDok , skupiającego zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego  z Europy Środkowo-Wschodniej.

Wstęp wolny. Recenzje filmów oraz trailery możecie zobaczyć na stronie KineDok.

Program  projekcji KineDok w Przegorzałach w PAŹDZIERNIKU:

21.10.2016 godzina 18:00 „Bracia w muzyce”

Klub Kultury Przegorzały realizować będzie cykl pokazu filmów dokumentalnych w ramach projektu KineDok. To unikalny międzynarodowy klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. Łączy trzy funkcje: międzynarodowej społeczności nowego rodzaju, unikalnego klubu filmowego i alternatywnej platformy dystrybucyjnej skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego.

Celem projektu KineDok jest poszerzenie grona i wyjście naprzeciw potrzebom widzów i miłośników filmu dokumentalnego, oraz promowanie kreatywnego kina dokumentalnego wśród szerszej publiczności poprzez pokazy i sesje dyskusyjne organizowane w niecodziennych lokalizacjach. W drugiej edycji KineDok weźmie udział siedem krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Chorwacja, Norwegia, oraz Polska. Katalog online projektu będzie obejmował 15 filmów dokumentalnych środkowo- i wschodnioeuropejskich wyświetlanych w ponad 20 lokalizacjach w każdym z krajów biorących udział w projekcie.