Przeskocz do treści
Wystawa prac Zofii Tlałki
Bez kategorii

Wystawa prac Zofii Tlałki „Moja własna droga”

„Moja własna droga” to wystawa osobistych prac malarskich Zofii Tlałki, która jest uczestniczą zajęć Akademii Plastycznej w Klubie Kultury Przegorzały.

Zapytana o treść, pani Zofia opisała swoją wystawę w następujący sposób:

„Ktoś kiedyś powiedział mi – „Zrób coś ze swoim życiem, żebyś potem nie żałowała”. Przygoda ze sztuką i chęcią tworzenia narodziła się w czasie mojej choroby. Aby się zrelaksować poszukiwałam twórczego zajęcia. Spotkałam ludzi, którzy uwierzyli we mnie i umożliwili mi edukację i rozwój artystyczny. „Moja własna droga” – wystawa, którą tak zatytułowałam to 14 obrazów olejnych różnych formatów. Treść tych obrazów związana jest z moimi przemianami w sposobie myślenia i życia. Tworząc uświadamiałam sobie stopniowo, jak moje życie jest powikłane, co przelałam na moje obrazy. Alegorią moich przemian jest także film animowany, który zaprezentuję podczas wernisażu mojej wystawy”.

Wystawę można podziwiać od 3.09 do 28.09. 2018, w godzinach pracy klubu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 14.09. 2018 o godz. 18:00. Wstęp wolny

Podczas wernisażu pięcioletni wnuczek pani Zofii, Mateusz zaprezentuje swoje rysunki, a wnuczka Marlena wyrecytuje wiersz Janusza Minkiewicza „Bagaż”. Całość wydarzenia ubarwią muzycznie wokalistka Ewa Setkowicz oraz saksofonista Wacław Podolski.

Zapraszamy! 🙂