Kalendarium wydarzeń
04 paż pt, 18
Podążaj za baśnią - rodzinne warsztaty kreatywne
25 paż pt, 18
Wieczór Dziadów z autorami bestiariusza dla dzieci
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Erasmus Plus i Europejski Korpus Solidarności

Erasmus Plus i Europejski Korpus Solidarności


Dzięki dotacji nowego nowego programu Komisji Europejskiej skierowanego do organizacji i młodzieży realizujemy aktualnie 12 miesięczne projekty Europejskiego Korpusu Solidarności (wcześniej Europejskiego Wolontariatu EVS/ Program Erasmus+). W ramach tego projektu wolontariusze z Włoch, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Portugalii pracują nieodpłatnie w naszym klubie oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, klubie kultury Wola, Szkole Podstawowej nr 48 na Bielanach, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18 na Salwatorze i Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom. Projekt jest koordynowany przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

W tym roku do naszego zespołu w Klubie kultury Przegorzały dołączył Sergi z Valencji. Pomaga w organizacji imprez, proponuje własne wydarzenia związane z kulturą Hiszpanii oraz prowadzi nieodpłatne konwersacje z języka hiszpańskiego i tańca latynoamerykańskiego dla dorosłych. W szkole na Bielanach pracuje Alma również z Hiszpanii, której zadań należy opieka nad dziećmi poza lekcjami, podczas wycieczek i na świetlicy.

Realizujemy również nasz pierwszy projekt wysyłający. We współpracy z francuską organizacją CEMEA Centre – Val de Loire krakowska wolontariuszka Izabella bierze udział w 12 miesięcznym projekcie w Tours, w trakcie którego przygotowuje między innymi Festiwal Teartrów w Avignion oraz Festiwal Printemps de Bourges. Towarzyszyła również stażystom z Regionu Centrum, którzy szkolili się w naszym klubie na zorganizowanych przez nas stażach BPJPS w lutym i maju.

Jest to już nasz 4 rok projektów europejskiego wolontariatu. W poprzednich latach pracowali wraz z nami w Przegorzałach: Laura i Alvaro z Hiszpanii, Iris z Holandii, Fany z Grecji i Raphael i Guillome z Francji oraz Stefano z Włoch.

Chcecie wiedzieć więcej? Zobaczcie nasz film.

Galeria
Newsletter