Kalendarium wydarzeń
10 sty pt, 17:30
Superbohaterowie na warsztacie!
17 sty pt, 18:00
Sąsiedzki Wieczór Kolęd
24 sty pt, 9
Darwin. Jedyna taka podróż - wystawa ilustracji
15 lut sob,
Zakochani w filmie - warsztat walentynkowy
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Europejski Korpus Solidarności

Europejski Korpus Solidarności


Dzięki dotacji nowego nowego programu Komisji Europejskiej skierowanego do organizacji i młodzieży realizujemy aktualnie 12 miesięczne projekty Europejskiego Korpusu Solidarności (wcześniej Europejskiego Wolontariatu EVS/ Program Erasmus+). W ramach tego projektu wolontariusze z Niemiec, Francji i Hiszpanii pracują nieodpłatnie w naszym klubie oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Klubie Kultury Wola, Klubie Kultury Mydlniki, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18 na Salwatorze i Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom. Projekt jest koordynowany przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

W tym roku do naszego zespołu w Klubie Kultury Przegorzały dołączyła Jeanne Ragot z Francji. Jeanne pomaga w organizacji imprez, proponuje własne wydarzenia związane z kulturą francuską, prowadzi nieodpłatne konwersacje z języka francuskiego dla dorosłych oraz włącza się w przygotowanie zajęć i warsztatów dla dzieci w ramach Akcji Zima i Akcji Lato.

Klub Kultury Przegorzały realizuje również projekty wysyłające. W ubiegłym roku we współpracy z francuską organizacją CEMEA Centre – Val de Loire krakowska wolontariuszka Izabella wzięła udział w 12 miesięcznym projekcie w Tours, w trakcie którego przygotowywała między innymi Festiwal Teatrów w Avignion oraz Festiwal Printemps de Bourges. Towarzyszyła również stażystom z Regionu Centrum, którzy szkolili się w naszym klubie na zorganizowanych przez nas stażach BPJPS w lutym i maju.

Jest to już nasz 5 rok projektów europejskiego wolontariatu. W poprzednich latach pracowali wraz z nami w Przegorzałach: Laura i Alvaro z Hiszpanii, Iris z Holandii, Fany z Grecji i Raphael i Guillome z Francji, Stefano z Włoch, Sergi z Hiszpanii i Mina z Włoch.

Chcecie wiedzieć więcej? Zobaczcie nasz film.

Galeria
Newsletter