Kalendarium wydarzeń
06 gru pt,
Rodzinne Ceramiczne Mikołajki
09 gru pon, 9
M.O.D.A. - wystawa ilustracji
09 gru pon, 11
"M.O.D.A" - wystawa ilustracji
09 gru pon, 11
"Czy to pies, czy to bies..." Wystawa ilustracji do bestiariusza dla dzieci
13 gru pt, 17:30
Rodzinne warsztaty - bożonarodzeniowe tradycje dookoła świata
10 sty pt, 17:30
Superbohaterowie na warsztacie!
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Europejski Korpus Solidarności

Europejski Korpus Solidarności


Dzięki dotacji nowego nowego programu Komisji Europejskiej skierowanego do organizacji i młodzieży realizujemy aktualnie 12 miesięczne projekty Europejskiego Korpusu Solidarności (wcześniej Europejskiego Wolontariatu EVS/ Program Erasmus+). W ramach tego projektu wolontariusze z Niemiec, Francji i Hiszpanii pracują nieodpłatnie w naszym klubie oraz Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Klubie Kultury Wola, Klubie Kultury Mydlniki, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 18 na Salwatorze i Maltańskim Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom. Projekt jest koordynowany przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

W tym roku do naszego zespołu w Klubie Kultury Przegorzały dołączyła Jeanne Ragot z Francji. Jeanne pomaga w organizacji imprez, proponuje własne wydarzenia związane z kulturą francuską, prowadzi nieodpłatne konwersacje z języka francuskiego dla dorosłych oraz włącza się w przygotowanie zajęć i warsztatów dla dzieci w ramach Akcji Zima i Akcji Lato.

Klub Kultury Przegorzały realizuje również projekty wysyłające. W ubiegłym roku we współpracy z francuską organizacją CEMEA Centre – Val de Loire krakowska wolontariuszka Izabella wzięła udział w 12 miesięcznym projekcie w Tours, w trakcie którego przygotowywała między innymi Festiwal Teatrów w Avignion oraz Festiwal Printemps de Bourges. Towarzyszyła również stażystom z Regionu Centrum, którzy szkolili się w naszym klubie na zorganizowanych przez nas stażach BPJPS w lutym i maju.

Jest to już nasz 5 rok projektów europejskiego wolontariatu. W poprzednich latach pracowali wraz z nami w Przegorzałach: Laura i Alvaro z Hiszpanii, Iris z Holandii, Fany z Grecji i Raphael i Guillome z Francji, Stefano z Włoch, Sergi z Hiszpanii i Mina z Włoch.

Chcecie wiedzieć więcej? Zobaczcie nasz film.

Galeria
Newsletter