Strefa Rodzica

IMG_8624

Strefa Rodzica to nieodpłatne spotkania, warsztaty, zajęcia rodzinne prowadzone przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice będą mieli okazję do spotkań m.in. z psychologiem, logopedą, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych będą odbywały się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.
„Strefa Rodzica” jest realizowana dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Krakowa.

Zajęcia finansowane przez Gminę Kraków, koszt 1 zł

 


Wszystkie spotkania zaczynają się o godzinie 10:30.

Harmonogram najbliższych zajęć:

 

CZERWIEC 2018

7.06. (czwartek) | „Warsztaty szycia książeczek sensorycznych” (prow. Magdalena Cudziło)
Jak stworzyć unikalną książeczkę z elementami sensorycznymi, które pobudzą zmysły czytającego dziecka? Warsztaty szycia. Efekt – czytanie wzrokiem i dotykiem!

12.06. (wtorek) | „Od grzechotki do orkiestry” (prow. Marzena Michalczyk)
Zajęcia umuzykalniające metodą Gordona dla dzieci wraz z rodzicami. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka

14.06. (czwartek) | „Czarowanie nad śniadaniem” (prow. Ilona Damek i Joanna Kosoń)
Jak to zrobić, by niejadek zjadł obiadek bez wspomagaczy, a słodki łasuch nie pytał o cukierki i fast foody. Spotkanie, podczas którego poznasz 10 zdrowych nawyków żywieniowych – ich wprowadzenie sprawi, że twoje dziecko będzie jadło wszystko i rozwijało się zdrowo. Poznasz i wzmocnisz swoja magiczną rodzicielską moc, zmotywujesz do działania, pogłębisz wiedzę i skonfrontujesz swoje przekonania.

21.06. (czwartek) | „Adaptacja w przedszkolu” (prow. Patrycja Filak)
Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Jak odpowiedzieć na jego obawy i sprawić, aby misja „Przedszkole” stała się przygodą? Aktywnie i pozytywnie w temat wprowadzi psycholog, autorka bloga „Mama Daje Radę” – Patrycja Filak.

ZAPRASZAMY!

Wstęp na wszystkie zajęcia: 1zł – osoba dorosła, dzieci – wstęp wolny.