Strefa Rodzica

IMG_8624

Strefa Rodzica to nieodpłatne spotkania, warsztaty, zajęcia rodzinne prowadzone przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice będą mieli okazję do spotkań m.in. z psychologiem, logopedą, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych będą odbywały się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.
„Strefa Rodzica” jest realizowana dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Krakowa.

Zajęcia finansowane przez Gminę Kraków, koszt 1 zł

 


Wszystkie spotkania zaczynają się o godzinie 10:30.

Harmonogram najbliższych zajęć:

 

MAJ 2018

08.05. (wtorek) | „Od grzechotki do orkiestry” (prow. Marzena Michalczyk) 
Zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Gordona zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.

10.05. (czwartek) | „Poznajmy się lepiej! Rodzice i dzieci (prow. Agnieszka Wódz)
Każde dziecko rodzi się ze swoim charakterem – jak rozpoznać typ charakteru dziecka? Czym charakteryzują się poszczególne typy i jak postępować, aby komunikacja i sposób działania przynosiły korzyści dla mamy i dla dziecka. 

15.05. (wtorek) | „Contakids – metoda wspólnej zabawy ruchowej (prow. Anna Wańtuch)
Co to jest Contakids? Co dobrego może nam dać upadanie? Co wyniknie z pozwolenia dzieciom, by robiły, co chcą, a zmuszenia rodziców, do robienia, tego czego chce nauczyciel? Czy dzieci mają skłonności do latania? Wszystkie tajemnice odkryjemy na warsztatach. Zajęcia wymagają, by dzieci samodzielnie się poruszały (tzn. biegały) i rozumiały proste komunikaty słowne, czyli powinny mieć minimum 18 miesięcy. Dla młodszych dzieci pokażemy mniej skomplikowane wersje ćwiczeń i częstsze przerwy, a dla wszystkich bobasów poniżej 6 miesiąca życia – kącik obserwacyjny. Uprzedzamy – będzie głośno i bardzo szaleńczo. 🙂

17.05. (czwartek) | „Relaks dla niemowląt – wprowadzenie do masażu Shantala” (prow. Karolina Sokołowska)
Masaż Shantala, w wersji podstawowej, jest masażem relaksacyjnym dla niemowląt i dzieci. Wykonują go wyłącznie rodzice/opiekunowie, prowadzeni przez instruktora. Masaż Shantala zyskuje w Polsce coraz większą popularność, a niektóre szkoły rodzenia włączyły go do swojej oferty przeznaczonej dla młodych mam. Zajęcia prowadzi certyfikowana instruktorka masażu Shantala – Karolina Sokołowska.

22.05. (wtorek) | „Od grzechotki do orkiestry” (prow. Marzena Michalczyk)
Zajęcia umuzykalniające prowadzone metodą Gordona zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka.

24.05. (czwartek) | „Ajla i psie sprawy – dogoterapia” (prow. Kinga Ziembińska)
Dogoterapia – zajęcia z udziałem psa.  Metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Zajęcia z psem mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu i satysfakcji pomiędzy uczestnikiem a psem, a przede wszystkim stymulują rozwój zmysłów i postrzegania.

CZERWIEC 2018

7.06. (czwartek) | „Warsztaty szycia książeczek sensorycznych” (prow. Magdalena Cudziło)
Jak stworzyć unikalną książeczkę z elementami sensorycznymi, które pobudzą zmysły czytającego dziecka? Warsztaty szycia. Efekt – czytanie wzrokiem i dotykiem!

09.06. (sobota) | Strefa Rodzica na Balu na Stawach (prow. Jolanta Bik) 
Warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Prowadzenie Jolanta Bik.

Plac na Stawach, ul. Senatorska
Wstęp wolny. 

12.06. (wtorek) | „Od grzechotki do orkiestry” (prow. Marzena Michalczyk)
Zajęcia umuzykalniające metodą Gordona dla dzieci wraz z rodzicami. Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka

14.06. (czwartek) | „Czarowanie nad śniadaniem” (prow. Ilona Damek i Joanna Kosoń)
Jak to zrobić, by niejadek zjadł obiadek bez wspomagaczy, a słodki łasuch nie pytał o cukierki i fast foody. Spotkanie, podczas którego poznasz 10 zdrowych nawyków żywieniowych – ich wprowadzenie sprawi, że twoje dziecko będzie jadło wszystko i rozwijało się zdrowo. Poznasz i wzmocnisz swoja magiczną rodzicielską moc, zmotywujesz do działania, pogłębisz wiedzę i skonfrontujesz swoje przekonania.

21.06. (czwartek) | „Adaptacja w przedszkolu” (prow. Patrycja Filak)
Jak przygotować dziecko na pójście do przedszkola? Jak odpowiedzieć na jego obawy i sprawić, aby misja „Przedszkole” stała się przygodą? Aktywnie i pozytywnie w temat wprowadzi psycholog, autorka bloga „Mama Daje Radę” – Patrycja Filak.

ZAPRASZAMY!

Wstęp na wszystkie zajęcia: 1zł – osoba dorosła, dzieci – wstęp wolny.