Przeskocz do treści
Aktualności

Styczeń w naszym klubie

Nowy Rok rozpoczęliśmy z kulturalnym przytupem, zapraszając Was m.in. na koncert kolęd, warsztaty grafiki i bezpłatne zajęcia rysowania komiksów.

Sąsiedzki Wieczór Kolęd

Sąsiedzki Wieczór Kolęd to już nasza tradycja. W zimowy wieczór 12 stycznia mogliśmy usłyszeć wspaniałe występy uczestników zajęć muzycznych: gitary, ukulele, fortepianu, skrzypiec i wokalu. Nie zabrakło wspólnego śpiewania: sąsiedzkie kolędowanie poprowadzili nasi instruktorzy, Damian Wróbel i Agnieszka Weryszko. Koncert uświetnił też występ międzynarodowego chóru wolontariuszy programu Europejski Korpus Solidarności.

Grafika dla laika

Pod koniec roku w naszym klubie pojawiła się prawdziwa prasa drukarska! Jako pierwsi mogli jej użyć uczestnicy warsztatów Grafika dla laika, które odbyły się w sobotę 20 stycznia. Warsztaty na pewno powtórzymy, a chętni mogą zapisać się na zajęcia stałe z grafiki warsztatowej – zaprasza prowadząca, Martyna Repetowska.

Warsztaty mangi i komiksu w języku angielskim

Nasz litewski wolontariusz Juozapas Jukna zorganizował swój pierwszy cykl zajęć. Warsztaty mangi i komiksu zgromadziły grupę młodzieży i dorosłych, którzy poznają techniki rysunku i digital art, przy okazji szkoląc swój język angielski. Warsztaty są bezpłatne dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej i odbywają się w ramach projektu IntegrART7.

Wystawa ilustracji

Na naszej ścianach możecie podziwiać wystawę niezwykłych ilustracji do książki „Baśnik Magicznych Ogrodów. „Baśnik” to klasyczna ponadczasowa opowieść o walce dobra ze złem, o przyjaźni, miłości i świecie pełnym magii. Tym, co wyróżnia ją spośród innych wydawnictw dziecięcych są oryginalne graficzne, niemal umowne ilustracje przywołujące na myśl folklorystyczne wycinanki. 

Zajęcia ceramiczne

Z Nowym Rokiem pojawiła się możliwość dołączenia do zajęć ceramicznych w pracowni „Gliniarze z Przegorzał. W tej chwili mamy pojedyncze wolne miejsca w grupach:
– dla dzieci – wtorki 16:30-17:30
– dla dorosłych – wtorki 18:00-20:00, środy 18:15-20:15 i czwartki 18:15-20:15
Kto pierwszy ten lepszy, zapraszamy do zapisów!

Do zobaczenia w lutym!