Przeskocz do treści
Bez kategorii

United in fashion – wystawa fotografii mody

UNITED IN FASHION to najnowsza wystawa fotograficzna w Klubie Kultury Przegorzały pokazująca współczesną modę poprzez dzieła polskich oraz ukraińskich twórców.

Celem wystawy jest pokazanie różnorodności w przemyśle modowym oraz jego specyfikę charakterystyczną dla sąsiadujących ze sobą krajów – Polski i Ukrainy. Okazuje się, że poprzez ubrania, makijaż i inne elementy kreacji, moda może nawiązywać do współczesnych tematów codzienności w nieco bardziej artystyczny sposób.

Wystawa UNITED IN FASHION prezentuje prace siedmiu twórców, którzy wyrażają swoje spojrzenie na współczesny świat poprzez działania artystyczne. Na wystawie zobaczymy fotografie m.in. Tomasza Radwańskiego, Sofii Poltavskiej, Artura Ryby. Obrazy zostały skomponowane w technice kolażu przez Lizę Moiseieva – ilustratorkę i web-designerkę pochodzącą z Kijowa a mieszkającą obecnie w Krakowie.

Każdej pracy towarzyszy opis w języku polskim, angielskim oraz ukraińskim
Wystawę rozpocznie spotkanie z udziałem Lisy Moiseieva w dniu 14 kwietnia o g. 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 14 maja.

Organizatorką wydarzenia jest Anastasiia Matrunych, nasza wolontariuszka „IntergART Volunteer in Krakow”, a wystawa jest współfinansowana przez UE w ramach projektu IntegrART vol. 6 (Europejski Korpus Solidarności).