Przeskocz do treści
Grupa pięciu dziewczynek siedzi na podłodze Klubu Kultury. Przed nimi kartka papieru. Dziewczynki uśmiechają się i machają do obiektywu.

Wolontariat

zapisy

Ostatnia klasa szkoły podstawowej to czas egzaminów, pierwszych życiowych decyzji dotyczących wyboru nowej szkoły i pierwszych doświadczeń, które mogą zamienić się w zawodową pasję. W semestrze przyjmujemy jedną – dwie osoby na wolontariat, które zajmują się promocją i wsparciem wydarzeń kulturalnych, pracując 25 godzin w skali roku kulturalnego.

Nasi wolontariusze mogą wspomagać Klub poprzez:

  • roznoszenie ulotek do skrzynek pocztowych mieszkańców osiedli Bielany i Przegorzały oraz rozwieszanie plakatów w miejscach do tego przeznaczonych
  • pomoc przy realizacji wydarzeń kulturalnych (ustawianie i składanie stołów i krzeseł, rozkładanie i sprzątanie materiałów, sprzętu)
  • prowadzenie korepetycji językowych dla młodszych uczniów

Rozliczenie godzin pracy Wolontariuszki/sza odbywa się na podstawie przedstawienia dzienniczka oraz notatki podsumowującej wolontariat wraz z materiałem zdjęciowym do zamieszczenia jako post na fanpage KK Przegorzały

Umowa o wolontariat podpisywana jest przez rodziców lub opiekunów.

Po zakończeniu wolontariatu uczniowie otrzymują odpowiednie zaświadczenie.

Zgodnie z § 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. z 2017 r. poz. 610), w przypadku przeliczania na punkty kryterium za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu, przyznaje się 3 punkty.

Zapisz się