Kalendarium wydarzeń
04 maja śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
05 maja czw, 11:10
Strefa Rodzica: Czytadełko
09 maja pon, 10:00
Zwierzynieckie Debiuty 2022 - przesłuchania konkursowe
10 maja wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
11 maja śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
12 maja czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
17 maja wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
18 maja śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
19 maja czw, 11:10
Strefa Rodzica: Na zmysłowym tropie
20 maja pt,
Konkurs plastyczny "Rowerem przez Kraków" 2022
20 maja pt, 18:00
Finisaż wystawy "The Future of Now" - robimy mini ogródek społeczny!
24 maja wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
25 maja śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
26 maja czw, 11:10
Strefa Rodzica: Sportowy duch i ruch
27 maja pt, 18:00
Gala laureatów konkursu "Zwierzynieckie Debiuty"
28 maja sob, 11:00
Święto Rodziny Krakowskiej: Plener malarski dla dzieci i młodzieży
31 maja wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
01 cze śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
02 cze czw, 11:10
Strefa Rodzica: Czytadełko
03 cze pt, 17:00
Wystawa Małej Akademii Plastycznej
07 cze wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
08 cze śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
09 cze czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
14 cze wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
15 cze śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
21 cze wt, 17:15
Strefa Rodzica: Bawialnia
22 cze śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
23 cze czw, 11:10
Strefa Rodzica: Na zmysłowym tropie
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny
Nasi wolontariusze Erasmus+

Nasi wolontariusze Erasmus+

Projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu

Stefano z Włoch (2017/2018)Projekt INTEGRart, to projekt, którego głównym narzędziem komunikacji była sztuka i kultura oraz kreatywność oparta na wspólnym i zespołowym działaniu. Podczas projektu zrealizowanego przez Stefano Greco powstały w Przegorzałach: wystawa fotografii, spotkania na temat historii Polski dla obcokrajowców, językowe warsztaty dla dzieci, warsztaty ze streetartu. Oraz wspólny projekt wolontariuszy HEARTH Festival, wydarzenie, które zgromadziło w Dworku Białoprądnickim setki młodych ludzi, wiele zespołów muzycznych i organizacji zajmujących się edukacją na rzecz czystego powietrza oraz streetartem.Fany z Grecji (2017)


Projekt GET ORGANIZED, w którym wzięła udział Theofani Charalambidi był przedsięwzięciem, którego podstawą było zdobycie przez uczestników umiejętności i kwalifikacji w dziedzinie organizowania wydarzeń społeczno-kulturalnych oraz organizacji własnej pracy, zarówno indywidualnej, jak i zespołowej. Projekt zakładał animowanie społeczności lokalnych organizacji goszczących, poprzez wydarzenia kulturalne oraz pracę z dziećmi.

Aspekty te przyczynić się miały do rozwijania wymiany międzykulturowej, która wpływa pozytywnie na promowanie otwartych postaw względem różnorodności kulturowej. Głównym celem projektu było uczenie się wolontariuszy, którzy zdobywając poprzez projekt nowe kwalifikacje, zwiększają swoje szanse na zdobycie pracy na europejskim rynku pracy. Celami projektu było także rozwijanie kompetencji kulturowych, zrozumienia kulturowego i tolerancji.

Działania Theofani Charalambidi w KK Przegorzały zostały zrealizowane przez realizację wydarzeń według własnych pomysłów takich jak: - wernisaż fotografii wolontariusza EVS Erdema Yildiz, - Grecja Alternatywnie - wystawa fotograficzna Nikolasa Mavrikakisa w dwóch siedzibach kk Przegorzały i CK Dworek Białoprądnicki, - warsztat: spotkanie ludzi, kultur i krajów "Who am I? Who are we"? we współpracy z grupą 20 szwedzkich uczniów szkół średnich z Marieborgs folkhögskol, - Greckie warsztaty w Szkole Podstawowej nr. 48, - wieczór grecki oraz finisaż wystawy „Grecja alternatywnie” Nikolasa Mavrikakisa, - warsztaty multisensoryczne, "jak to jest być dzieckiem w Ewkadorze?", - warsztat feministyczny, - "Językowy Twister" konwersacje językowe - współpracę i pomoc w pozostałych wydarzeniach i imprezach realizowanych przez kk Przegorzał

Iris z Holandii (2015/2016)


Działania Iris Lindeboom w ramach projektu GET ORGANIZED zostały zrealizowane przez planowanie i zrealizowanie następujących wydarzeń kulturalnych: - warsztaty z historii Polski dla obcokrajowców, - wieczór kultury rosyjskiej, - warsztaty teatralne dla gimnazjalistów, - "Językowy Twister" konwersacje językowe - pomoc w pozostałych wydarzeniach i imprezach realizowanych przez kk Przegorzały.Laura z Hiszpanii (2014/2015)


Laura Baquero Calvillo brała udział w projekcie "World Music in Kraków", finansowanym przez Program Erasmus+, który opierał się na promowaniu "muzyki świata", poprzez organizowanie koncertów oraz wydarzeń kulturowych poświęconych temu gatunkowi. Założeniem organizatorów było nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami mieszkającymi w Krakowie i innych miejscowościach, których zapraszaliśmy do współpracy polegającej na przedstawieniu kultury swojego kraju poprzez muzykę. Wydarzeniami, które szczególnie udały się podczas projektu były wszystkie wydarzenia muzyczne zaplanowane i zrealizowane w projekcie "World music in Cracow", które bezpośrednio realizowała i w których występowała wolontariuszka: koncerty w Dworku Białoprądnickim: koncert świąteczny, koncert muzyki hiszpańskiej, koncerty dla mieszkańców Zwierzyńca: Zwierzyniecki Winosiad i Bal na Stawach, które zgromadziły setki uczestników w szczególności seniorów, koncerty w klubie kultury Przegorzaly: muzyczny Jam, wieczór kultury hiszpańskiej, ukraińskiej, francuskiej, tureckiej i gruzińskiej, realizacja nagrań w studio nagrań CK Dworek Białoprądnicki i filmu " World Music in Crakow" Szczególnie nagranie filmu "World music" było bardzo efektywnym rezultatem ponieważ nie tylko obejrzało go 300 subskrybentów naszego kanału, ale również wykorzystywany był wielokrotnie przez KK Przegorzały i CK Dworek Białoprądnicki dla promocji rezultatów i będzie wykorzystywany jeszcze długo po zakończeniu projektu.