Kalendarium wydarzeń
01 lut śr, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
02 lut czw, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
03 lut pt, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
06 lut pon, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
07 lut wt, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
08 lut śr, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
09 lut czw, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
10 lut pt, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
15 lut śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
16 lut czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
16 lut czw, 18.00
Napisz własną historię-kurs kreatywnego pisania po angielsku
17 lut pt, 17
Wieczór karnawałowy z artystami Opery Krakowskiej
22 lut śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
23 lut czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
23 lut czw, 18.00
Napisz własną historię-kurs kreatywnego pisania po angielsku
01 marca śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
02 marca czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
02 marca czw, 18.00
Napisz własną historię-kurs kreatywnego pisania po angielsku
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Możesz do nas dotrzeć komunikacją miejską. Najbliżej Klubu kultury znajduje się znajduje się przystanek autobusowy „Przegorzały” na którym zatrzymują się autobusy linii 109, 209 239,259 i 605, lub Przegorzały obwodnica gdzie zatrzymują się autobusy linii 109, 209, 219, 229 i 239.

1.Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

Dojście do głównego wejścia Klubu Kultury Przegorzały możliwy jest poprzez teren rekreacyjny przy ulicy Jodłowej a nastęnie ulicami Przegorzalską i Szyszko-Bochusza, na których nie ma przeszków architektonicznych dla osób z dysfunkcją ruchową. Nie występują na nim żadne krawężniki ani przeszkody, który mogłyby utrudnić poruszanie się lub stanowić zagrożenie dla osoby niepełnosprawnej, aczkolwiek chodniki są wąskie (około 1 metra szerokości). Parking dla osób niepełnosprawnych w postaci wydzielonego i oznakowanego miejsca dla osób niepełnosprawnych zlokalizowany jest w odległosci 100 metrów od wejscia do klubu kultury, przy ośrodku zdrowia. Przejazd pomiędzy miejscem parkingowym a drzwiami wejsciowymi jest możliwy po chodniku wdłuż ulicy Szyszko-Bohusza. Bezpośrednie i bliższe połączenie drzwi wejściowych i parkingu dla niepełnosprawnych możliwe jest po chodniku z kamiennych płyt przechodzącym przez Zielone Centrum Przegorzał, nie jest jednak przez nas zalecane ze względu na konstrukcję tego chodnika z kamiennych płyt: nierównych i poprzedzielanych żwirkiem.
Przed wejściem znajduje się obszerna przestrzeń, wygodna do manewrowania wózkiem.
Samo wejście jest wyposażone samozamykacze. Drzwi są ciężkie i samodzielne otworzenie ich na wymaganą szerokość może stanowić problem dla osoby niepełnosprawnej2.Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

Korytarzyk wejściowy nie posiada progów, schodów ani innych przeszkód terenowych. Jest natomiast bardzo mały. Pośrednie drzwi są wyposażone w samozamykacze i są otwierane elektronicznie. Otworzenie drzwi wewnętrznych następuje po zadzwonieniu domofonem, który znajduje się na ścianie po lewej stronie od drzwi. Otwieranie drzwi sygnalizowane jest dźwiękiem. Pracownicy biura są gotowi do pomocy w przytrzymaniu drzwi, gdyby zaistniała taka konieczność.
Na piętro obiektu dostać się można poprzez windę zlokalizowaną w pobliżu wejścia do budynku. Dla osoby niepełnosprawnej samodzielne otwieranie windy może być problematyczne ze względu na ciężkie drzwi. Sama kabina jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystkie schody na piętro w obiekcie są wyposażone w pochwyty, co ułatwia poruszanie się po nich.


3.Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.

Wewnątrz Klubu Kultury znajduje się jedna winda dla osób z niepełnosprawnościami – opisana powyżej. Ze względu na płaski korytarz, bez przeszkód architektonicznych, nie ma potrzeby zabudowy dodatkowych ułatwień.
Wewnątrz sal nie ma foteli montowanych na stałe, utrudniających przemieszczanie się. W razie zgłoszenia udziału osoby z niepełnosprawnością w wydarzeniu odbywającym się w sali wielofunkcyjniej, w której organizowane są wydarzenia kulturalne, lub też w salach zajęciowych na piętrze, istnieje możliwośc bezpiecznego ustawienia kilku wózków inwalidzkich. Znajdująca się na parterze toaleta jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest obszerna i wyposarzona w pochwyty.


4.Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Parking dla osób niepełnosprawnych, znajdujący się w pobliżu Klubu Kultury Przegorzały jest ogónie dostępny.