Kalendarium wydarzeń
17 wrz sob, 11
Dzień Otwartych Drzwi
17 wrz sob, 11:00
Finisaż wystawy "Wakacje w Klubie Kultury"
17 wrz sob, 11:00
Tajemniczy Zwierzyniec - spacer detektywistyczny dla dzieci
17 wrz sob, 12:00
Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko - warsztaty plastyczne dla dzieci
18 wrz nd,
Wystawa "Glinik - miejsce grozy w okupowanym Krakowie"
23 wrz pt, 18;00
Wojenne losy przodków - warsztaty genealogiczne
30 wrz pt, 18:00
Spotkanie mieszkańców osiedla i głosowanie w Budżecie Obywatelskim
04 paż wt, 11:00
Сімейне музикування | Rodzinne śpiewanki po ukraińsku
05 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
06 paż czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
12 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
13 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
18 paż wt, 11:00
Сімейне музикування | Rodzinne śpiewanki po ukraińsku
19 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
20 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Sportowy duch i ruch
26 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
27 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Na zmysłowym tropie
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Instruktorzy

Instruktorzy


MAŁA AKADEMIA PLASTYCZNA
Ewa Marlewicz
Artysta-plastyk, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Wieloletni pracownik Dworku Białoprądnickiego i Klubu Kultury Przegorzały

PRACOWNIA FILMU ANIMOWANEGO
Zuzanna Zawłocka
Absolwentka liceum plastycznego obecnie studiująca na IV roku Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, pasjonatka malarstwa oraz filmu animowanego. Uczestniczka zajęć Małej Akademmi Plastycznej i Pracowni Filmu Animowanego.

JĘZYK HISZPAŃSKI , JĘZYK ANGIELSKI
Aleksandra Krok
Absolwentka filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie rozpoczęła specjalizację pedagogiczną przygotowującą do nauki młodzieży szkolnej. Od zawsze pasjonowały ją języki obce. Angielski, którego uczyła się najdłużej, przydał się jej zarówno w pracy w branży turystycznej, jak i w zwykłym kontakcie w środowisku międzynarodowym. Za to jej przygoda z hiszpańskim rozpoczęła się od wymiany do słonecznej Walencji w ramach programu AFS, jeszcze w czasach liceum. Przez cały rok szkolny 2015/2016 uczęszczała do tamtejszego Bachillerato i mieszkała z hiszpańską rodziną goszczącą, co pozwoliło jej na poznanie kultury i zwyczajów Hiszpanów od podszewki. Jej ciekawość do języka hiszpańskiego rozwijała się później w trakcie studiów, które umożliwiły jej powrót do Walencji w ramach wymiany Erasmus. Na swoich zajęciach lubi łączyć zgłębianie gramatyki i słownictwa z ciekawostkami na temat krajów hiszpańsko- i anglojęzycznych. Cieszy ją postęp jej uczniów, szczególnie kiedy słyszy jak tworzą oni własne zdania w języku obcym.

JĘZYK ANIELSKI DLA MALUCHÓW
nauczyciele i instruktorzy szkoły Happy Sudents

JĘZYK HISZPAŃSKI, JĘZYK POLSKI JAKO OBCY
Beata Krzywda
Iberystka i blogerka, język hiszpański poznała przypadkiem, ale zakochała się w nim od pierwszego słowa. Studiowała na Uniwersytecie Gdańskim Iberystykę, a jeden semestr spędziła w zielonej części Hiszpanii – w Galicji, w ramach programu Erasmus. Lubi dzielić się wiedzą i wrażeniami, więc prowadzi blog Vivir sin prisas. Publikuje ciekawostki o Półwyspie i Ameryce Łacińskiej, a także informacje związane z językiem hiszpańskim i portugalskim. Lekcji nie wyobraża sobie bez kostki do gry. Na zajęciach stawia na radość odkrywania nowych języków dzięki zabawie, a ćwiczenia gramatyczne ujmuje zwykle w ramy łamigłówek, podręcznik też się przydaje - porządkuje wiedzę.

TANIEC HULANKI- SKAKANKI, TANIEC NOWOCZESNY, BALET, MODERN
Grażyna Ziaja współpracuje ze Studiem Artystycznym Point, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku fizjoterapia oraz Studia Baletowego Opery Krakowskiej, tancerka Teatru Tańca Terpsychora. Zakochana w ruchu w różnych formach i odsłonach, uwielbia dzielić się swoją pasją. Ciągle szuka okazji do pogłębiania wiedzy oraz umiejętności na licznych festiwalach i warsztatach. Doświadczona instruktorka zajęć ruchowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii.

WOKAL
Iwona Gałysa
wokalistka, pedagog, logopeda. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fletu poprzecznego, dwuletnie studium wokalno-aktorskie, wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz logopedię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Brała udział w licznych warsztatach wokalnych, gdzie miała okazję rozwijać swoje kompetencje wokalne pod okiem cenionych postaci polskiej sceny muzycznej (np. Piotr Hajduk, Dorota Miśkiewicz). Laureatka wielu konkursów, m.in. I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Warszawie. Współtworzy również duet muzyczny OBLIVIO, w którym skupia się na muzyce autorskiej.

MAŁE STUDIO MUZYCZNE, GITARA, UKULELE, KLARNET
Piotr Jaszczur Śnieguła
multiinstrumentalista, aktor, kompozytor, instruktor, pedagog teatralny, arteterapeuta. Założyciel Teatru Spotkań Wielu. Lider formacji muzycznej Takie Po Prostu Trio, klarnecista, gitarzysta w zespole muzycznym Tarapaty oraz GopTrio. Muzyk w teatrze 6 i pół oraz w Teatrze Kingdom Of Curvy Fork, absolwent międzyuczelnianego kierunku Arteterapia w Katowicach. Obecnie student na wydziale Intermediów Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje z Teatrem im. Stefana Batorego, Teatrem Brama, Teatrem Węgajty, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu. Technik z zamiłowania, memiarz z powołania. Skomponował muzykę do wielu przedstawień teatralnych. Gościnnie występuję z wieloma artystami takimi jak: Szymon Jachimek, Paulina Lenda Kozub, Lech Dyblik. Autor wielu muzycznych wystaw m.in. "Wzrastanie" W Galerii Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu. Finalista Konkursu Krajowego 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku. Oficjalny rekordzista Polski w najdłuższej grze na tank drumach. Prowadzący warsztaty muzyczne na Eurowizji Junior 2019.

FORTEPIAN, WOKAL
Mylana Kadyliak
Ukończyła Szkołę Muzyczną w Tarnopolu w klasie fortepianu oraz Uniwersytet Pedagogiczny w Tarnopolu, Wydział Edukacji Muzycznej Pracowała przez 17 lat jako nauczycielka gry na fortepianie i akompaniatoka w Szkole Sztuk Pięknych w Tarnopolu. Miała również doświadczenie w prywatnych lekcjach szkolenia głosu.

JOGA, JOGA DLA DZIECI
Joanna Kliber - Jyoti
Nauczycielka Jogi metodą Sivanandy, pedagog teatru. Swoją praktykę Jogi rozpoczęła, by lepiej zrozumieć siebie. Szukając dialogu z sobą rozpoczęła najpiękniejszą drogę w swoim życiu. W poszukiwaniach tych wspiera osoby, które trafiają pod jej skrzydła, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

LOGOPEDIA
Iwona Gałysa.
Pedagog, logopeda, wokalistka. Ukończyła Akademię Ignatianum w Krakowie na kierunku pedagogicznym o specjalności: logopedia. Interesuje się w szczególności logopedią artystyczną. Do pacjenta podchodzi holistycznie, starając się uwzględnić jego indywidualne potrzeby rozwojowe oraz edukacyjne.

Monika Zelek
Pedagog, logopeda. Absolwentka Akademii Ignatianum w Krakowie. Ukończyła studia pedagogiczne ze specjalnością logopedyczną. Zajmuję się diagnozowaniem i terapią logopedyczną dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi zajęcia w formie zabawy. Dba o to aby każde spotkanie było atrakcyjne dla dziecka. Wspiera rozwój bezpiecznej relacji w taki sposób, żeby dziecko mogło w pełni wyrazić i poznawać siebie.

BAWIALNIA
Joanna Tokarczyk-Chyłek - absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oligofrenopedagog i logopeda, wieloletnia, doświadczona animatorka zabawy. Prowadzi zajęcia, warsztaty, szkolenia i imprezy dla dzieci wg swoich autorskich scenariuszy.