O nas
Klub Kultury Przegorzały
Jesteśmy kameralnym klubem kultury położonym w Przegorzałach, u stóp Lasu Wolskiego, około 6 kilometrów od centrum Krakowa. Jesteśmy jedną z sześciu fili Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.
Prowadzimy całoroczne zajęcia artystyczne, edukacyjne i ruchowe dla osób w każdym wieku. Działa u nas także Strefa Rodzica, czyli cykl zajęć i spotkań dla opiekunów najmłodszych dzieci.
Odbywają się u nas różnorodne wydarzenia kulturalne: warsztaty, spotkania, koncerty i wystawy. Promujemy młode talenty organizując konkursy. Popularyzujemy lokalną historię i prowadzimy stronę internetową krakowskiego Zwierzyńca. Od wielu lat angażujemy się we współpracę międzynarodową, a w naszym zespole co roku pracują młodzi wolontariusze z krajów europejskich.
Dysponujemy 6 salami i dużym ogrodem z miejscem do odpoczynku. Możesz odwiedzić nas ze swoim czworonogiem.
Nasz zespół
Kierownik:
Alicja Rożnowska-Szpot
alicja.szpot@dworek.eu
Instruktorki ds. organizacji imprez:
Weronika Ciągała
weronika.ciagala@dworek.eu
Olga Sewiłło-Jopek
olga.sewillo@dworek.eu
Instruktorka plastyki:
Martyna Repetowska
martyna.repetowska@dworek.eu
Na codzień współpracujemy z kadrą profesjonalnych i pełnych pasji instruktorów. Informacje o nich znajdują się w opisach poszczególnych zajęć.
Jak to nas dotrzeć?
Nasz budynek zlokalizowany jest na rogu ul. Kamedulskiej i ul. Szyszko-Bohusza. Poznasz go po dużym muralu. Główne wejście znajduje się od strony ul. Szyszko-Bohusza.
Pracownia ceramiczna znajduje się w parterowej przełączce między klubem, a sąsiadującym z nami ośrodkiem zdrowia. Wejście do pracowni znajduje się za głównym budynkiem, od strony ogrodu.
Możesz do nas dotrzeć:
- komunikacją miejską – najbliższe przystanki „Przegorzały” i „Przegorzały Obwodnica” obsługują linie 109, 300, 219, 229, 239, 249, 259, 269, 279 (I strefa)
- rowerem – korzystając ze ścieżki rowerowej po wale wiślanym. Przed wejściem do klubu znajdują się stojaki na rowery i stacja naprawcza.
- samochodem – jest możliwe zaparkowanie na ulicy, poza strefą płatnego parkowania
Dostępność architektoniczna
Data aktualizacji: 10.03.2024.
Tutaj znajdziesz najważniejsze informacje o dostosowaniu naszych działań do osób z niepełnosprawnościami.
W sprawach ogólnych możesz się z nami kontaktować, pisząc na adres: przegorzaly@dworek.eu lub dzwoniąc po numer: +48 533 356 007.
Koordynatorem dostępności w całej sieci Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” jest Magdalena Ochocka. Można się z nią skontaktować pod adresem: magdalena.ochocka@dworek.eu lub numerem: +48 12 420 49 66.
1. Opis dojścia do budynku Klubu Kultury Przegorzały:
Nasza siedziba znajduje się w Przegorzałach, ul. Kamedulska 70, 31-225 Kraków. Wejście do budynku znajduje się od strony ul. Adolfa Szyszko-Bohusza. Możesz do nas dotrzeć komunikacją miejską. Najbliżej Klubu Kultury znajduje się znajduje się przystanek autobusowy „Przegorzały” (ok. 300 metrów), na którym zatrzymuje się autobus linii 109 lub „Przegorzały Obwodnica” (ok. 450 metrów), gdzie zatrzymują się autobusy linii 209, 219, 229, 239, 249, 259, 269, 109, 902.
Dojście do głównego wejścia Klubu Kultury Przegorzały możliwe jest wzdłuż ul. Jodłowej, następnie ulicami Przegorzalską i Szyszko-Bohusza. Na trasie nie ma przeszkód architektonicznych ani krawężników, które mogłyby utrudnić poruszanie się lub stanowić zagrożenie, jednak chodniki są wąskie (około 1-1,5 metra szerokości).
Ogólnie dostępne, wydzielone i oznakowane miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością zlokalizowane jest w odległości ok. 50 metrów od wejścia do Klubu, przy ośrodku zdrowia. Od miejsca parkingowego do wejścia możesz dostać się chodnikiem wzdłuż ul. Szyszko-Bohusza. Przed wejściem znajduje się obszerna przestrzeń, wygodna do manewrowania wózkiem. Samochód można też zatrzymać na ulicy, wzdłuż chodnika przy ul. Szyszko-Bohusza.
Samo wejście do budynku jest pozbawione progów i schodów. Drzwi mają szerokość ok. 90 metrów, a w razie konieczności pracownicy biura mogą otworzyć je na podwójną szerokość. Drzwi są ciężkie, wyposażone w samozamykacze i samodzielne otworzenie ich na wymaganą szerokość może stanowić problem dla osoby z niepełnosprawnością ruchową. Pracownicy biura są gotowi do pomocy i przytrzymania drzwi.
2. Budynek
Korytarzyk wejściowy nie posiada progów ani schodów. Jest natomiast dość mały (ok. 1,5 metra przestrzeni do manewrowania). Po lewej stronie korytarzyka znajdują się: wieszak i szafka na odzież oraz niewielka sofa, które mogą stanowić ewentualne utrudnienie lub przeszkodę dla osób z niepełnosprawnością ruchu lub wzroku. W razie potrzeby, w przypadku wcześniejszego zgłoszenia wizyty, pracownicy biura mogą łatwo przesunąć te przedmioty i zwiększyć przestrzeń manewrową korytarzyka.
W korytarzyku, w odległości ok. 1,5 metra od drzwi do budynku znajdują się drzwi wewnętrzne. Są one wyposażone w samozamykacze i otwierane po zadzwonieniu domofonem. Domofon znajduje się na ścianie po lewej stronie od drzwi na wysokości ok. 1,5 metra. Otwieranie drzwi sygnalizowane jest dźwiękiem. Pracownicy biura są gotowi do pomocy w otworzeniu i przytrzymaniu drzwi.
Po wejściu przez drzwi wewnętrzne znajdziemy się w dużej sali wielofunkcyjnej. Przestrzeń jest płaska i pozbawiona progów. Biuro znajduje się po drugiej stronie sali, po przekątnej od wejścia, w odległości ok. 10 metrów. Obok biura, po prawej stronie znajduje się wyjście ewakuacyjne z budynku.
Na piętro budynku można dostać się windą zlokalizowaną po lewej stronie, w odległości ok. 1 metra od wejścia do sali wielofunkcyjnej. Drzwi do windy są ciężkie i samodzielne ich otwarcie może być trudne dla osoby z niepełnosprawnością. Kabina windy jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Schody na piętro w budynku są wyposażone w pojedyncze poręcze.
Wejścia do sal na piętrze są płaskie, bez progów. Wewnątrz sal nie ma foteli montowanych na stałe, utrudniających przemieszczanie się. W razie zgłoszenia udziału w wydarzeniu w sali na parterze lub w salach zajęciowych na piętrze, istnieje możliwość bezpiecznego ustawienia kilku wózków.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze, na lewo od wejścia do budynku, po drugiej stronie głównej sali. Wejście do toalety jest oznaczone. Toaleta jest dostosowana i wyposażona w pochwyty.
3. Wydarzenia
Szczegółowe informacje na temat dostępności poszczególnych wydarzeń są ogłaszane są wraz z informacją medialną o danym wydarzeniu.
W sprawie dostępności poszczególnych zajęć lub wydarzeń najlepiej kontaktować się z nami bezpośrednio, pisząc na adres: przegorzaly@dworek.eu lub dzwoniąc po numer: +48 533 356 007.