Kalendarium wydarzeń
17 wrz sob, 11
Dzień Otwartych Drzwi
17 wrz sob, 11:00
Finisaż wystawy "Wakacje w Klubie Kultury"
17 wrz sob, 11:00
Tajemniczy Zwierzyniec - spacer detektywistyczny dla dzieci
17 wrz sob, 12:00
Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko - warsztaty plastyczne dla dzieci
18 wrz nd,
Wystawa "Glinik - miejsce grozy w okupowanym Krakowie"
23 wrz pt, 18;00
Wojenne losy przodków - warsztaty genealogiczne
30 wrz pt, 18:00
Spotkanie mieszkańców osiedla i głosowanie w Budżecie Obywatelskim
04 paż wt, 11:00
Сімейне музикування | Rodzinne śpiewanki po ukraińsku
05 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
06 paż czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
12 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
13 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
18 paż wt, 11:00
Сімейне музикування | Rodzinne śpiewanki po ukraińsku
19 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
20 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Sportowy duch i ruch
26 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
27 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Na zmysłowym tropie
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Nasi wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności

Nasi wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności

Nasi europejscy wolontariusze, którzy dzięki finansowaniu programów ERASMUS+ i EUROPEJSKI KORPUS SOLIDARNOŚCI w poprzednich latach dzielili z nami niezapomniane momenty. Wolontariusze prowadzą zajęcia językowe, współorganizują wydarzenia kulturalne, tworzą wystawy, plakaty, materiały promocyjne, prowadzą własne zajęcia dla dzieci podczas wakacji z kulturą.

Strona naszego projektu VolunteerinKrakow
Volunteers who shared unforgettable moments with us. Thank you very much!
Krystian ze Słowacji (2021-2022)

W sezonie 2021-2022 pracował z nami wolontariusz, który przybył zza miedzy, od naszych najbliższych sąsiadów. Krystian prowadził konwersacje z języka angielskiego, wykonał ekologiczną wystawę Future of Now, na której zaprezentował między innymi namalowane przez siebie obrazy oraz stworzył społeczny ogródek warzywny. Podczas ferii zimowych i wakacji letnich prowadził dla dzieci warsztaty kulturoznawcze . Pomagał nam w obsłudze wydarzeń i wystaw.

Prowadził stronę Volunteer'in Kraków zbierającą efekty naszych minionych projektów wolontariatu. Obsługiwał funpage Volunteer'in Kraków, na który zgłaszało się wielu obcokrajowców, szukających informacji w jaki sposób mogą pomagać w Krakowie uchodźcom z Ukrainy. Raz w tygodniu udzielał się w krakowskiej Szafie Dobra, i wykonał film promujący działanie tego miejsca. Prowadził też media społecznościowe Integrart Przegorzały na facebooku oraz Integrart_przegorzały na Instagramie.Jeremy z Francji (2020-2021)

W październiku 2020 roku do naszego zespołu dołączył Jeremy Heulin z Francji. Jeremy wspierał codzienną pracę Klubu Kultury Przegorzały i organizację wydarzeń, m. in. przygotowanie i promocję wystawy Baśnie, których nie czytano dziewczynkom. Ze względu na zaostrzone przepisy sanitarne i zamknięcie Klubu, jego działalność przeniosła się do sieci.

Rozwijając swoje umiejętności w zakresie montażu video, Jeremy tworzył filmy promocyjne dotyczące własnego wolontariatu Poznajcie Jeremiego jak i Dnia Wolontariusza oraz projekt Frankofonia w Krakowie, czyli cykl wywiadów z młodymi, francuskojęzycznymi mieszkańcami Krakowa. Prowadził samodzielnie cotygodniowe, nieodpłatne zajęcia online: konwersacje językowe z francuskiego dla osób dorosłych Le Rendez-vous Francais oraz gry i zabawy po angielsku dla dzieci Language Club. Po otwarciu Klubu, zorganizował kilka własnych wydarzeń, m.in. spotkanie Popołudnie po francusku i warsztaty gry w pétanque, wystawę sztuki i warsztaty Bodypainting oraz zajęcia dla dzieci w czasie Akcji Lato. Jeremy prowadził też media społecznościowe Integrart Przegorzały na facebooku oraz Integrart_przegorzały na Instagramie. Materiały wideo z projektu znajdują się na playliście IntegrART4

Jeanne z Francji (2019/2020)

Uczestniczką prowadzonego w latach 2019-2020 projektu Europejskiego Korpusu Solidarności była Jeanne Ragot z Francji. Jeanne przyjechała do nas w październiku i od razu aktywnie włączyła się w pracę naszego zespołu. Brała udział w przygotowaniu i realizacji wydarzeń kulturalnych, warsztatów, wystaw i koncertów. Pomagała nam w ich promocji, samodzielnie projektując plakaty naszych wydarzeń oraz prowadząc media społecznościowe Integrart Przegorzały na facebooku oraz Integrart_przegorzały na Instagramie. Prowadziła cotygodniowe konwersacje z języka francuskiego dla dorosłych. Tworzyła własne animacje, jak na przykład ta z okazji Międzynarodowego Dnia Francofonii. Przygotowywała własne wydarzenia, np. francuskie warsztaty bożonarodzeniowe oraz zajęcia kulturoznawcze dla dzieci w czasie ferii zimowych. Gdy wiosną pandemia COVID-19 uniemożliwiła nam spotykanie się, Jeanne nakręciła serię filmów pt. Domowa mini lekcja francuskiego publikowanych w serwisie Youtube i na Facebooku. Przygotowała dwie wirtulane wystawy Wiosna oraz Pokonkursowa Wystawa Rowerem Przez Kraków. Brała udział w spotkaniach dla młodzieży promujących Program Europejski Korpus Solidarności. Latem wraz z pozostałymi uczestnikami projektu zaangażowała się w organizację festiwalu ARTmosphere w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Zwieńczeniem jej pracy w Klubie Kultury Przegorzały była przygotowana przez nią samodzielnie wystawa fotograficzna I was here.
Sergi z Hiszpanii (2018/2020)

Cóż to był za wspaniały wolontariat! Sergi prowadził w naszym klubie zajęcia z tańca latynoamerykańskiego. 6 par uczestniczyło w cotygodniowych zajęciach, mimo woli ćwicząc nie tylko taniec, ale również podstawy języka hiszpańskiego. Prócz tego Sergi wraz z Barbarą, mieszkanką Przegorzał przygotowywali układ taneczny do występów. Prowadził cotygodniowe konwersacje z języka hiszpańskiego dla dorosłych. Przygotowywał własne wydarzenia, np. hiszpańsko-włoskie Dziady, spotkania dotyczące historii Polski dla obcokrajowców oraz zajęcia kulturoznawcze dla dzieci w czasie ferii zimowych. Sergi po zakończonym projekcie pozostał w Polsce. Efekty projektu IntegrART3 zebrane są również w wideo.