Kalendarium wydarzeń
01 gru czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
04 gru nd,
Nie było nas, był las - wystawa fotografii
06 gru wt, 10:30
Rodzinne śpiewanki po ukraińsku | Сімейне музикування
06 gru wt, 11:00
Сімейне музикування | Rodzinne śpiewanki po ukraińsku
07 gru śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
08 gru czw,
Świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza #beIntegrART Festival
08 gru czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
13 gru wt, 10:30
Rodzinne śpiewanki po ukraińsku | Сімейне музикування
13 gru wt, 11:00
Сімейне музикування | Rodzinne śpiewanki po ukraińsku
14 gru śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
17 gru sob, 16:00
Spotkanie z aniołami - międzypokoleniowe warsztaty świąteczne
17 gru sob, 16:00
Spotkanie z aniołami - międzypokoleniowe warsztaty świąteczne
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się
Rodzinne ceramiczne warsztaty
21 lutego 2020
Ponownie zapraszamy na ceramiczne rodzinne warsztaty czyli wspólne ugniatanie, formowanie i lepienie glinianych cudeniek.Praca z gliną wycisza, uczy cierpliwości, umożliwia doskonalenie umiejętności koncentracji, rozwija wyobraźnię i ekspresję plastyczną. Warsztaty poszerzone o krótką tematyczną prelekcję multimedialną, będącą inspiracją dla dalszej pracy z gliną poprowadzi pracownia ceramiczna JumaArt.Wypalone prace będzie można otrzymać po około 3 tygodniach.Trwa rekrutacja na stałe zajęcia z ceramiki.
Zapisz się
Jedyna taka podróż - rodzinny warsztat kreatywny
28 lutego 2020
Co łączy Gretę Thunberg i Wyspy Kokosowe? Ile czasu potrzebowałby Karol Darwin, aby odbyć swoją podróż w XXI w.? Czy plastik jest fantastik a literatura dla dzieci uratuje nasz świat? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas kreatywnego warsztatu dla rodzin i dzieci 28 lutego 2020 r. w Klubie Kultury Przegorzały.Spotkanie, inspirowane wystawą ilustracji do książki „Darwin. Jedyna taka podróż” Fabiena Grolleau i Jérémie Rotera wydanej nakładem Wydawnictwa Marginesy, pozwoli na stworzenie alternatywnej wersji podróży geologa, który w XIX w. przewrócił świat nauk przyrodniczych do góry nogami. Sprawdzimy, co znajduje się w skrzyni, jaką Darwin pozostawił dzieciom w Przegorzałach. Oraz zajrzymy na chwilę do Australii, gdzie James Vance Marshall zebrał opowieści rdzennych mieszkańców tego kontynentu, które także traktują o powstaniu pewnych gatunków
Zapisz się
Mała Akademia Plastyczna - startuje grupa dla najmłodszych!
20 grudnia 2019
Miła niespodzianka dla wszystkich wielbicieli sztuk pięknych! Otwieramy nową grupę zajęć Małej Akademii Plastycznej dla dzieci w wieku 5-6 lat w czwartki o 16:30. Zapisy prowadzimy tradycyjnie przez FORMULARZ Młodzi artyści - czekamy na Was!
Wstęp wolny
Harmonogram zajęć w okresie świątecznym
18 grudnia 2019
Harmonogram zajęć w okresie świąteczno-noworocznym: 23 grudnia (poniedziałek):Odbędą się: zajęcia skrzypiecPozostałe zajęcia zostają odwołane. 24 grudnia (wtorek) - 27 grudnia (piątek)Wszystkie zajęcia zostają odwołane.30 grudnia (poniedziałek)Odbędą się: zajęcia skrzypiec, korepetycje z języka angielskiego w Klubie Kultury PrzegorzałyPozostałe zajęcia zostaną odwołane31 grudnia (wtorek) - 1 stycznia (środa)Wszystkie zajęcia zostają odwołane.2 stycznia (czwartek)Odbędą się: Strefa Rodzica, Mała Akademia Plastyczna, studio wokalneNie odbędą się: joga, zajęcia gry na gitarze, korepetycje z języka angielskiego w SP 48, język angielski dla dorosłych 3 stycznia (piątek) Odbędą się: Mała Akademia Plastyczna, PIKSELNie odbędą się: zajęcia gry na pianinie 6 stycznia (poniedziałek)Wszystkie zajęcia zostają odwołaneOd 7 stycznia wszystkie zajęcia będą odbywać się wg harmonogramu. Godziny pracy biura w okresie świąteczno-noworocznym:23 grudnia: 9.00-17:0024 - 26 grudnia: biuro zamknięte27 grudnia: 9:00-16:0030 grudnia: 9:00-17:0031 grudnia: 9:00 - 16:002 stycznia: 9:00 - 19:003 stycznia: 9:00 - 17:00Wszystkim naszym Uczestnikom, Sympatykom, Gościom i Przyjaciołom życzymy cudownego czasu spędzonego wśród bliskich, pełnego ciepła, radości i dobrego odpoczynku.
Zapisz się
Startują warsztaty ceramiczne z JumaArt
11 grudnia 2019
Od Nowego Roku startujemy z warsztatami ceramicznymi, które przygotowaliśmy dla Was wraz z JumaArt. Zajęcia będą się odbywać we wtoki o godzinie 16:30 - 17:30. Ilość miejsc jest ograniczona. Jeśli chcecie jeszcze dołączyć zapiszcie się przez nasz FORMULARZ.
Wstęp wolny
M.O.D.A. - wystawa ilustracji
09 grudnia 2019
W grudniu i styczniu w Przegorzałach gościmy wystawę ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki „M.O.D.A.” Katarzyny Świeżak (Wydawnictwo Dwie Siostry). Ich kompozycja, zgaszone kolory i odważnie zaprojektowane postaci przywodzą na myśl magazyny o modzie z lat 60. Dowcipne portrety gwiazd świata mody znakomicie oddają humor i niebanalność ilustrowanego tekstu, ujawniając zarazem talent artystki do karykatury. Stworzone przez nią ilustracje są stylowe i eleganckie, a przy tym ciekawe, pomysłowe i przystępne dla młodego czytelnika. Modą można i należy się bawić!Wystawę "M.O.D.A" uzupełniają prace wykonane przez uczestników Małej Akademii Plastycznej. Wystawie towarzyszyć będą karnawałowe warsztaty modowe, na które zapraszamy 10 stycznia 2019. Katarzyna Bogucka (ur. 1985) - graficzka, ilustratorka, malarka, wschodząca gwiazda polskiej ilustracji książkowej. Jej wyrazisty, nowoczesny styl zdobywa rosnące uznanie krytyków i cieszy się coraz większą popularnością wśród czytelników. Geometryczne sylwetki i kształty, niebanalna kolorystyka i pełna wdzięku lekkość formy to znaki rozpoznawcze jej ilustracji, których nie sposób pomylić z pracami żadnego innego artysty.
Wstęp wolny
Darwin. Jedyna taka podróż - wystawa ilustracji
24 stycznia 2020
W lutym na całym świecie obchodzone są Dni Karola Darwina. W Przegorzałach również chcemy przypomnieć fascynującą postać twórcy przełomowej dla historii świata teorii ewolucji. Zapraszamy na wystawę ilustracji powieści graficznej "Darwin. Jedyna taka podróż" autorstwa Fabiena Grolleau i Jérémiego Royera wydanej w tym roku nakładem Wydawnictwa Marginesy. Bazując na wspomnieniach samego Darwina opisanych w Podróży na okręcie Beagle, autorzy śledzą losy legendarnego naukowca u progu wielkich odkryć. Przedstawiają jego spotkania z obcymi kulturami znalezienie skamieniałości prehistorycznych gadów oraz fascynację dziką tropikalną przyrodą i pełnymi życia oceanami.Wyruszcie razem z Karolem Darwinem w podróż w najdalsze zakątki świata! Podróż, która zmieni życie nie tylko tego młodego człowieka, ale także całą współczesną naukę...Wystawę oglądać można w Klubie Kultury Przegorzały od 24 stycznia do 28 lutego.
Zapisz się
Superbohaterowie na warsztacie!
10 stycznia 2020
Kto z nas nigdy nie chciał zarzucić na siebie magicznej peleryny, popatrzeć na świat zza tajemniczej maski, użyć nadprzyrodzonych mocy i poczuć się jak jedna ze znanych komiksowych postaci…? W karnawale zapraszamy Was do wzięcia udziału w rodzinnych warsztatach modowych, w trakcie których zaprojektujecie, a następnie własnoręcznie stworzycie strój swojego wymarzonego SUPERBOHATERA. Zabawa bez ograniczeń, wszystkie pomysły dozwolone. Dla małych i całkiem dużych bohaterów. Puśćcie wodze wyobraźni i weźcie udział w pokazie superbohaterskiej mody! Warsztaty towarzyszą wystawie ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki „M.O.D.A.” wydanej nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry.
Wstęp wolny
Sąsiedzki Wieczór Kolęd
17 stycznia 2020
Sąsiedzki Wieczór Kolęd to wyjątkowe muzyczne spotkanie, w którym artystami są wszyscy przybyli goście. To doskonała okazja by wspólnie śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy lepiej się poznać, podzielić z sąsiadami domowymi wypiekami i napojami, a także posłuchać naszych instrumentalistów i ich uczniów. W tym roku muzyczne popisy naszych podopiecznych uświetni profesjonalny występ duetu Due Cuori, który zaprezentuje kolędowy recital z udziałem puzonu i fortepianu!W programie:wspólne kolędowaniekoncert noworoczny na puzon, fortepian i wokalwystępy uczniów z instruktorami (wokal, pianino, gitara, skrzypce)dobrosąsiedzki poczęstunek - domowe ciasta mile widziane!Zapraszamy do radosnego muzykowania.
Wstęp wolny
Andrzejkowy bal przebierańców
29 listopada 2019
Bal przebierańców dla najmłodszych. Spotkanie w zaczarowany andrzejkowy wieczór bogaty we wróżby, zabawy magiczne i gry towarzyskie. W programie pokaz andrzejkowej mody, pokaz cyrkowy, wróżby, słodki poczęstunek i zabawa przy muzyce. Stroje andrzejkowe niezbędne! Domowe ciasta mile widziane.Piątek 29 listopada 2019 r., g. 17:00-20:00. Wstęp wolny
Zapisz się
Rodzinne warsztaty - bożonarodzeniowe tradycje dookoła świata
13 grudnia 2019
13 grudnia zapraszamy Was na spotkanie poświęcone tradycjom bożonarodzeniowym w różnych krajach. Francuzka Jeanne Ragot i Hiszpanka Ronda Bautista Lopez wprowadzą nas w świąteczny nastrój, prezentując bożonarodzeniowe ciekawostki oraz zapraszając do wspólnego "rękodziałania". Katalońskie Tió de Nadal czy francuskie Bûche de Noël nie będą stanowić już więcej dla nas tajemnicy.W programie m.in.: opowieści o zwyczajach z dalekich stron, rodzinny quiz z nagrodami, warsztaty tradycyjnego rękodzieła i świąteczny poczęstunek. Wydarzenie organizowane w ramach projektu Europejskiego Korpusu Solidarności.
Wstęp wolny
Studio wokalne - czas start!
30 października 2019
Śpiewać każdy może! Startujemy z kreatywnymi zajęciami wokalnymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie: praca nad oddechem oraz emisją głosu, praca z tekstem, dykcja i artykulacja, nauka techniki wokalnej, przygotowanie do występów i konkursów, elementy teorii muzyki, elementy gry na pianinie, wspólne tworzenie piosenek wraz z instruktorem.Zajęcia prowadzone są indywidualnie, z uwzględnieniem predyspozycji i upodobań muzycznych uczestników. Zajęcia nakierowane są na wybrany przez ucznia cel, którym może być na przykład: poprawa jakości głosu, praca nad muzykalnością, obycie sceniczne lub przygotowanie do tworzenia oryginalnej muzyki.Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek i dotychczasowe umiejętności muzyczne.Zajęcia odbywają się w czwartki, godziny do ustalenia indywidualnie z instruktorem. Odpłatność miesięczna.