Kalendarium wydarzeń
01 paż pt,
Nie tylko Lajkonik - nasz projekt w Budżecie Obywatelskim
05 paż wt, 17:15
Bawialnia - nowe zajęcia dla najmłodszych!
06 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
07 paż czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
10 paż nd,
Festiwal Małej Literatury w Dworku Białoprądnickim
10 paż nd,
Nie tylko Lajkonik - nasz projekt w Budżecie Obywatelskim
12 paż wt, 17:15
Bawialnia - nowe zajęcia dla najmłodszych!
13 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
14 paż czw, 11:00
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
16 paż sob,
Pasja - wystawa malarstwa
19 paż wt, 17:15
Bawialnia - nowe zajęcia dla najmłodszych!
20 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
21 paż czw, 11:00
Strefa Rodzica: Na zmysłowym tropie
27 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
29 paż pt, 18:00
Dziady! Spotkanie z baśniarzem i warsztaty słowiańskich motanek
03 lis śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
04 lis czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
05 lis pt, 17
Warsztat genealogiczny – bo to ważne kim był Twój pradziadek!
10 lis śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
17 lis śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
18 lis czw, 11:00
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
19 lis pt,
Gadu, gadu - recital Agnieszki Grochowicz z piosenkami Agnieszki Osieckiej
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Zapisz się
Musical English - angielski dla najmłodszych (3-5)
07 października 2021
Musical English to nauka języka angielskiego metodą muzyczno-ruchową dla dzieci w wieku 3-5 lat. Wykorzystujemy potencjał poznawczy dzieci, a materiał przyswajany jest przez dziecko wszystkimi dostępnymi mu zmysłami, wzrokiem, słuchem, dotykiem, węchem i smakiem! Zajęcia Musical English otwierają dzieci na język, wykształcają efektywny sposób uczenia się i rozwijają zdolności językowe i metody uczenia się przydatne w późniejszej nauce także innych przedmiotów. Dzieci eksperymentują z językiem, same tworzą rymowanki, bawią się, a przy tym trwale ten język zapamiętują.Co robi dziecko na zajęciach Musical English?- poznaje słowa i zwroty angielskie w sposób „niewymazywalny” z pamięci - w połączeniu z muzyką i ruchem, poprzez zabawne wierszyki i rymowanki- uczy się przez zabawę i bardzo bogato zróżnicowane autorskie pomoce dydaktyczne, w tym maty podłogowe i pomoce sensoryczne- uwrażliwia się na język angielski, oraz wykształca zdolność logicznego myślenia poprzez połączenie języka z matematyką i kodowaniem- uczy się prawidłowej wymowy angielskiej- nabywa zdolności efektywnego uczenia się języka angielskiego, gdzie istotna nie jest wcale ilość poznanych słówek i zwrotów, ale ich trwałość w pamięci i umiejętność użycia ich w odpowiedniej sytuacji- ma okazję wykonywania kart pracy w domu - nie tracąc cennego czasu na zajęciach z nauczycielem- może słuchać piosenek i rymowanek poznanych na zajęciach na płytach CD w domuZajęcia dla dzieci 3-6 latŚrody, 17:00 - 17:4530 zł/ zajęcia (odpłatność miesięczna)Liczba miejsc ograniczona, zapisy przez formularzProwadzenie: Musical Babies Galicja
Zapisz się
Hiszpański od podstaw - nowe zajęcia dla dorosłych
07 października 2021
Hiszpański od podstaw - grupa początkująca dla dorosłychPropozycja kursu dla osób początkujących to przede wszystkim zmotywowanie do mówienia i przełamania bariery językowej. Hiszpanie naprawdę chcą zrozumieć, co chcesz im powiedzieć, a im więcej słów użyjesz w ich języku – tym lepiej dla wszystkich. Gramatykę też potrenujemy - pomaga w płynności nawiązywania kontaktu z drugim człowiekiem. Lekcje prowadzone są z wykorzystaniem podręcznika, gier oraz innych materiałów przygotowanych przez prowadzącą.Prowadzenie: Beata Krzywda - iberystka i blogerka, język hiszpański poznała przypadkiem, ale zakochała się w nim od pierwszego słowa. Studiowała na Uniwersytecie Gdańskim Iberystykę, a jeden semestr spędziła w zielonej części Hiszpanii – w Galicji, w ramach programu Erasmus. Lubi dzielić się wiedzą i wrażeniami, więc prowadzi blog Vivir sin prisas. Publikuje ciekawostki o Półwyspie i Ameryce Łacińskiej, a także informacje związane z językiem hiszpańskim i portugalskim. Lekcji nie wyobraża sobie bez kostki do gry. Na zajęciach stawia na radość odkrywania nowych języków dzięki zabawie, a ćwiczenia gramatyczne ujmuje zwykle w ramy łamigłówek, podręcznik też się przydaje - porządkuje wiedzę.wtorki godzina 18:00 - 19:0045 zł/ 60 minut (w grupie 3+ osób) lub 65 zł/60 minut (grupa 2 osób)zapisy przez formularz
Zapisz się
Dziady! Spotkanie z baśniarzem i warsztaty słowiańskich motanek
29 października 2021
Z okazji zbliżających się Dziadów zapraszamy na spotkanie z opowieściami niesamowitymi! W roli głównej wystąpią duchy słowiańskie, ale nie tylko. Duchy zagubione, duchy przyjazne i te, których jedynym celem jest szkodzenie żywym. Opowieści zabiorą uczestników spotkania zarówno do zaczarowanych lasów, do wielkich i ciemnych domostw, jak również pod wiejskie strzechy, czyli wszędzie tam, gdzie ducha, albo duszka można spotkać. Historie z dreszczykiem i przymrużeniem oka opowie Mateusz Świstak - baśniarz, opowiadacz, pisarz, autor bloga Baśnie na warsztacie.Spotkaniu z baśniarzem towarzyszyć będą rodzinne warsztaty tworzenia motanek, czyli magicznych "lalek dobrych życzeń" o słowiańskim rodowodzie. Lalka Motanka to ukraińska lalka ludowa, symbol kobiecej mądrości, rodzinny amulet. Motanka niesie ciepło ludzkich rąk, miłość i troskę z jaką została stworzona. Od niepamiętnych czasów w każdej rodzinie lalka Motanka pełniła rolę talizmanu, była symbolem matki - prababki, symbolem mądrości, opiekunki rodziny. Zapraszamy na warsztat robienia lalek-motanek, na którym mistrzyni Lesya Borodavka z Fundacji "Zustricz" - Klubu Ukraińskiego w Krakowie nauczy nas tworzyć tą piękną zabawkę oraz opowie jej historię. Wydarzenie dla rodzin odbędzie się w piątek 28 października o godz. 18:00. Tradycyjnie zachęcamy Was (rodziców również!) do przygotowania przebrań i makijaży stosownych do okazji Dziadów. Liczymy na kreatywne podejście do obowiązujących w naszym klubie maseczek. Autorów najbardziej pomysłowych i straszliwych kostiumów nagrodzimy upominkami. Wstęp 20,00 zł. Zniżka 50% dla posiadaczy karty KKR3+Obowiązuje limit miejsc, zapisy na wydarzenie prowadzimy przez formularz.
Wstęp wolny
Warsztat genealogiczny – bo to ważne kim był Twój pradziadek!
05 listopada 2021
Warsztaty dla pragnących rozpocząć przygodę z poszukiwaniem własnych korzeni oraz utrwalaniem rodzinnej historii. Warsztaty poprowadzą genealodzy ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce, będący z wykształcenia historykami i archiwistami. Warsztat pozwoli uczestnikom zdobyć wiedzę na temat pracy genealoga, wyzwań związanych z rozbudowywaniem drzewa genealogicznego oraz zasad prowadzenia poszukiwań przodków. Ważnym aspektem warsztatu jest zwrócenie uwagi uczestników na zabezpieczenie i zachowanie nie tylko rodzinnej, ale i lokalnej historii.Wydarzenie nieodpłatne, dzięki dofinansowaniu Rady Dzielnicy VII.OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.Program warsztatów:I. Genealogia w teorii.• podstawowa terminologia genealogiczna,• atrybuty genealoga• drzewa genealogiczne polskich rodzin szlacheckich – jak to się zaczęło?• podstawowe drzewo genealogiczne na przykładzieII. Jak zdobywać informacje genealogiczne:1. Źródła do badań genealogicznych – czyli jak zacząć.➢ pisane• przechowywane w domowym archiwum,• przechowywane w Archiwach Państwowych i wyznaniowych,• zapisy na tablicach cmentarnych, pamiątkowych.➢ niepisane• zdjęcia, obrazy, medale, odznaczenia.➢ wywołane• wywiady ze świadkami historii - najstarsi członkowie rodzin, lokalnych społeczności, świadkowie wydarzeń historycznych,• pisanie pamiętników i wspomnień.III. Zasady oraz narzędzia do przechowywania, porządkowania i zabezpieczania rodzinnej historii• zasady zapisu informacji genealogicznej,• programy/aplikacje genealogiczne,• zasady zabezpieczania i porządkowania domowego archiwum,• jak opisywać i zabezpieczać rodzinne zdjęcia.IV. Genealogia w praktyce- tworzenie własnego drzewa genealogicznego.• Tworzenie własnego drzewa genealogicznego w oparciu o informacje zdobyte w pierwszej części.
Zapisz się
Bawialnia - nowe zajęcia dla najmłodszych!
05 października 2021, 12 października 2021, 19 października 2021
Bawialnia to nowe zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, kreatywną zabawą! Nie zabranie doznań sensorycznych, eksperymentów (nie tylko chemicznych!), ruchu, tańca i zabaw z różnymi rekwizytami: chustą animacyjną, piłeczkami, woreczkami, piankami, szarfami itp. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego animatora dostarczą dziecku ruchu i różnorodnych bodźców, ułatwią nawiązywanie kontaktu z rówieśnikami oraz staną się przestrzenią do swobodnego rozwijania wyobraźni.Zajęcia przeznaczone dla dzieci powyżej 1,5 roku życia.ZapisyLiczba miejsc ograniczona, przyjmujemy zapisy przez formularzTerminy zajęć:Wtorki, godz. 17:15 - 18:00październik: 5.10, 12.10, 19.10, 26.10listopad: 9.11, 16.11, 23.11, 30.11OpłatyBilet 1 zł, dzięki dofinansowaniu z programu Strefa RodzicaProwadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek - absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oligofrenopedagog i logopeda, wieloletnia, doświadczona animatorka zabawy. Prowadzi zajęcia, warsztaty, szkolenia i imprezy dla dzieci wg swoich autorskich scenariuszy.
Wstęp wolny
Pasja - wystawa malarstwa
16 października 2021
Trzy kobiety, jedna pasja. Zapraszamy na wystawę malarstwa Bronisławy Kanii, Zofii Tlałki i Ewy Marlewicz. Składające się na wystawę różnorodne obrazy olejne i akwarele, łączy wspólny temat: pejzaż. Większość prezentowanych obrazów powstała w naszym Klubie w czasie spotkań Małej Akademii Plastycznej dla dorosłych pod opieką artystyczną Ewy Marlewicz. Wernisaż wystawy odbędzie się 16 października o godz. 16:00. Obowiązują zaproszenia. Wystawę można oglądać do dnia 19 listopada 2021. Z okazji zakończenia wystawy oraz Ogólnopolskiego Dnia Seniora zapraszamy na specjalny koncert Agnieszki Grochowicz, artystki związanej z Piwnicą pod Baranami, która wystąpi z recitalem piosenek Agnieszki Osieckiej. Wstęp wolny.
Wstęp wolny
Nie tylko Lajkonik - nasz projekt w Budżecie Obywatelskim
01 października 2021, 10 października 2021
Pamiętacie nasz cykl filmów "Małe historie wielkiego Krakowa"? Mamy szansę go kontynuować dzięki Waszemu głosowaniu w Budżecie Obywatelskim! Utrwalmy znikające piękno Zwierzyńca w 10 odcinkowym cyklu krótkich filmów o mniej znanych, a niezwykle ciekawych obiektach Dzielnicy VII.Głosowanie rozpoczyna się 1 października i trwa 10 dni, do 10 października. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej lub tradycyjnie w punktach do głosowania. Wykaz punktów oraz instrukcja głosowania przez Internet znajduje się na stronie Budżetu Obywatelskiego (link). W naszym Klubie głosowanie będzie możliwe w dniu 1 października w godz. 18:00-20:30 podczas spotkania mieszkańców z przedstawicielami Rady Dzielnicy. Zachęcamy mieszkańców Zwierzyńca do oddawania głosu na nasz projekt! Celem projektu "Nie tylko Lajkonik!" jest wykonanie dziesięciu kilkuminutowych filmów, z których każdy poświęcony będzie innemu historycznemu obiektowi lub miejscu położonym na terenie naszej dzielnicy. Zwierzynieckie osobliwości ukryte poza utartymi szlakami turystycznymi zasługują na uwagę ze względu na swoją historię, z którą wiążą się losy lokalnej społeczności, a często również etymologia nazw ulic lub logika obecnego układu zabudowań. Opowieść o każdym miejscu będzie prowadzona w atrakcyjnej formie przez licencjonowaną przewodniczkę, prawdziwą specjalistkę od tropienia krakowskich ciekawostek: Łucję Malec-Kornajew, czyli Panią Fishkę. Filmy zostaną udostępnione nieodpłatnie na kanale Youtube i uzupełnione o serię mapek do samodzielnego odkrywania przedstawionych miejsc. Filmy staną się kolejnym elementem ogólnodostępnego cyfrowego archiwum pamięci o Zwierzyńcu i jego nieco zapomnianych skarbach.Pełen opis i uzasadnienie projektu znajduje się na stronie Budżetu Obywatelskiego.
Wstęp wolny
Oto jest Šašek! Wystawa ilustracji
14 września 2021
Wybierzcie się w niezwykłą podróż w stylowe lata 60., by podziwiać zapierającą dech w piersiach architekturę najpiękniejszych miast świata i poznać zwyczaje ich mieszkańców. Waszym przewodnikiem będzie czeski mistrz ilustracji Miroslav Šašek, autor słynnych na całym świecie ilustrowanych książek z serii "Oto jest...".Paryż, Rzym, Nowy Jork, Wenecja, Londyn, Monachium... Tworzona od końca lat 50. seria albumów ukazuje najsłynniejsze miasta i rozpoznawalne zabytki. Wysmakowane i pełne humoru ilustracje Šaška zapraszają do świata sprzed lat pokazując nie tylko budynki, ale także zwyczaje, stroje i pojazdy i mnóstwo ciekawych szczegółów. W interesujący sposób prezentują słynne miasta, zachęcając do podróżowania i uważnego odkrywania nieznanych miejscPrzewodniki z serii "Oto jest..." przyniosły swojemu twórcy międzynarodową sławę i wciąż zachwycają młodych czytelników na całym świecie. W Polsce nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazało się 6 z liczącej aż 18 tytułów serii. Na ich podstawie przygotowana została wystawa, która oczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych.(opis za: Wydawnictwo Dwie Siostry).Wystawa przygotowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry, powstała dzięki wsparciu Ambasady Republiki Czeskiej, Czeskiego Centrum i Biblioteki Kraków.Wystawę oraz książki z serii "Oto jest..." można oglądać w naszym Klubie nieodpłatnie od 14 września. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty kreatywne dla rodzin.
Zapisz się
Oto jest Gaudi! Plastyczna podróż do Barcelony - warsztaty rodzinne
25 września 2021
Czas poznać Barcelonę! Razem z Rondą Bautistą, hiszpańską artystką mieszkającą w Krakowie odkryjemy tradycje i kulturę tego niezwykłego miasta oraz jego okolic. Będziemy tropić rozmaite ciekawostki związane ze sztuką, architekturą, muzyką oraz katalońską kuchnią. Naszym przewodnikiem po Barcelonie będzie jej najsłynniejszy architekt: Antoni Gaudi. Wyruszymy w podróż do świata Gaudiego, pełnego kolorów, kształtów inspirowanych naturą i różnorodnych materiałów. Dzięki mapom i zdjęciom poznamy jego fantazyjne dzieła, a także sami stworzymy własne makiety miast, inspirowane jego twórczością. Warsztaty dla rodzin25 września 2021 (sobota), godz. 11:00zapisy przez formularz na stroniebilet: 20 zł, rodzice towarzyszą dzieciom bezpłatnieWarsztaty towarzyszą wystawie "Oto jest Šašek!" przygotowanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry, którą można oglądać w naszym Klubie do 30.09.2021.
Zapisz się
Wrzesień w Strefie Rodzica
26 sierpnia 2021
Wracamy po wakacjach z nowym programem Strefy Rodzica, czyli naszych przedpołudniowych zajęć skierowanych do dzieci poniżej 3 roku życia. Strefa Rodzica jest bezpieczną przestrzenią kreatywnej zabawy dla maluszków oraz okazją do spotkania i wymiany doświadczeń dla rodziców i opiekunów. Na uczestników czekają zajęcia umuzykalniające, sensoryczne, ogólnorozwojowe, ruchowe, a także spotkania ze specjalistami i warsztaty kreatywne. Harmonogram wrześniowej Strefy Rodzica znajdziecie w zakładce "Oferta - Strefa Rodzica" oraz w naszym kalendarzu. Przygotowaliśmy kilka nowości: "Uspokój maluszka", czyli zajęcia relaksacyjne dla dzieci i rodziców oraz warsztaty DIY, podczas których wykonamy domową matę sensoryczną! Wyjątkowo zapraszamy do naszego ogrodu również w sobotnie przedpołudnie 11 września: w ramach Dnia Otwartych Drzwi pani Joanna Tokarczyk-Chyłek poprowadzi pokazowe zajęcia Strefy Rodzica. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, prosimy o wcześniejsze zapisy przez FORMULARZ. W przypadku ładnej pogody zajęcia odbywają się w ogrodzie. Wewnątrz budynku dorosłych uczestników obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz utrzymywanie 1,5 metra dystansu. Bilet na zajęcia: 1 zł.
Wstęp wolny
Dzień Otwartych Drzwi
11 września 2021
Spotkajmy się po sąsiedzku w sobotnie wrześniowe przedpołudnie! Zapraszamy na tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi, którym rozpoczniemy w naszym klubie nowy sezon kulturalny 2021-2022. W programie m.in. finisaż wakacyjnej wystawy "Lato z Lemem", otwarte studio animacji filmowej, spektakl żywych szachów, pokazowa Strefa Rodzica, zajęcia otwarte, zapisy i spotkania z instruktorami, strefa zabawy i relaksu w ogrodzie. PROGRAM Zajęcia pokazowe Strefy Rodzica podczas których będzie można poznać tajniki warsztatów ogólnorozwojowych i sensorycznych dla maluszków takich jak Czytadełko, Folkloromaniaki, Na zmysłowym tropie, Sportowy duch i ruch, prowadzonych przez Wytwórnię Inicjatyw Rozwojowych. Zielone Centrum Przegorzał godzina 11:00-13:00 Pracownia animacji filmowej Piksel zaprasza do spróbowania swoich sił w animacji poklatkowej z gotowych elementów oraz komputerowej na laptopach dotykowych. Będzie można zobaczyć wyposażenie naszego studia animacji, poznać zrealizowane przez dzieci prace, stosowane techniki i porozmawiać z instruktorką pracowni Katarzyną Agopsowicz Sala operacyjna, godzina 12:00 -14:00 Żywe szachy to rozgrywanie partii szachowych na dużej szachownicy za pomocą osób przebranych za bierki szachowe. Zwykle partii nie rozgrywa się "naprawdę", a inscenizuje partie ułożone poprzednio. Najczęściej odtwarza się sławne pojedynki szachowe z przeszłości. „Hannibal ante portas”, którą zaprezentuje nam Uczniowski Klub Sportowy działający przy Szkole Podstawowej nr 48 w Krakowie to historia niezwykłego wodza i wybitnego stratega, który dokonał niemożliwego i zwyciężył w starciu z prawami natury. ogródek przy Klubie Kultury Przegorzały, godzina 12:00 Wymalujmy miasto na naszej żółtej sofie! Wspólna praca malarska, która powstanie w Zielonym Centrum Przegorzał pod okiem instruktorki zajęć Mała Akademia Plastyczna będzie okazją do tego by podczas wspólnej zabawy poznać innych uczestników zajęć Małej Akademii, porozmawiać z instruktorką i popróbować swych sił w malowaniu na dużym formacie, a potem wziąć udział w wernisażu kończącym wakacyjną wystawę prac dzieci „ Lato z Lemem” i odebrać swoje prace. Zielone Centrum Przegorzał 11:00-14:00 (obowiązują zapisy) Studio Artystyczne Point zaprezentuje lekcję pokazową swoich zajęć tanecznych realizowanych w Klubie Przegorzały. Zobaczymy fragmenty lekcji z tańca z elementami akrobatyki, baletu, tańca modern i jazzu. Klub Kultury Przegorzały, sala wielofunkcyjna godzina 11:00 Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu.
Wstęp wolny
Zapisy na zajęcia stałe
25 sierpnia 2021
Startuje sezon kulturalny 2021-2022!Rozpoczęliśmy przyjmowanie zapisów na nasze zajęcia stałe. W tym roku przygotowaliśmy kilka nowości: ukulele i gitara basowa dla każdego, taniec modern jazz dla dzieci i młodzieży, a dla dorosłych energetyczna ZUMBA i... taniec izraelski!Oprócz tego czekają na Was ulubione zajęcia plastyczne, filmowe, muzyczne, językowe i ruchowe. Informacje o poszczególnych zajęciach znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce "Oferta": dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, rodziców i seniorów. Opublikowaliśmy też już pełen harmonogram zajęć i cennik. Zapraszamy do zapisów przez formularz elektroniczny. Już nie możemy się Was doczekać, dlatego zajęcia zaczniemy, gdy tylko uzbiera się grupa chętnych. We wrześniu można się też będzie już umawiać na zajęcia indywidualne.Do zobaczenia!
Newsletter