Kalendarium wydarzeń
17 wrz sob, 11
Dzień Otwartych Drzwi
17 wrz sob, 11:00
Finisaż wystawy "Wakacje w Klubie Kultury"
17 wrz sob, 11:00
Tajemniczy Zwierzyniec - spacer detektywistyczny dla dzieci
17 wrz sob, 12:00
Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko - warsztaty plastyczne dla dzieci
18 wrz nd,
Wystawa "Glinik - miejsce grozy w okupowanym Krakowie"
23 wrz pt, 18;00
Wojenne losy przodków - warsztaty genealogiczne
30 wrz pt, 18:00
Spotkanie mieszkańców osiedla i głosowanie w Budżecie Obywatelskim
04 paż wt, 11:00
Сімейне музикування | Rodzinne śpiewanki po ukraińsku
05 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
06 paż czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
12 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
13 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
18 paż wt, 11:00
Сімейне музикування | Rodzinne śpiewanki po ukraińsku
19 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
20 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Sportowy duch i ruch
26 paż śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
27 paż czw, 11:10
Strefa Rodzica: Na zmysłowym tropie
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny
Spotkanie mieszkańców osiedla i głosowanie w Budżecie Obywatelskim
30 września 2022
W piątek 30 września 2022 o godz. 18:00 w Klubie Kultury Przegorzały przy ul. Kamedulskiej 70 odbędzie się rokroczne spotkanie mieszkańców osiedla Przegorzały. Podczas spotkania omówione zostaną dotychczasowe, bieżące oraz przyszłe działania Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec w sprawach dotyczących naszego osiedla, a także inne kwestie istotne dla mieszkańców Przegorzał. Poruszone zostaną tematy m.in:- dokończenia remontu ul. Przegorzalskiej- podsumowania remontu ul. Księcia Józefa w rejonie skrzyżowania z ul. Gajówka- budowy chodnika przy ul. Księcia Józefa w rejonie posesji nr 265- planowanych zmian organizacji ruchu na ulicach Kamedulskiej oraz Księcia Józefa (stary odcinek)Podczas spotkania (w godzinach 18:00 - 20:30) możliwe będzie ponadto oddanie głosu w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa 2022. Na spotkanie zaprasza Witold Górny - Zastępca Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy VII Zwierzyniec.
Wstęp wolny
Wystawa "Glinik - miejsce grozy w okupowanym Krakowie"
18 września 2022
Dzięki współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie od 19 września 2022 w Klubie Kultury Przegorzały będzie dostępna wystawa czasowa „Glinik – miejsce grozy w okupowanym Krakowie".Podczas II wojny światowej „Glinnik”, położony w Krakowie-Przegorzałach (wówczas Krakau-Wartenberg) był miejscem masowych egzekucji Polaków więzionych przez Niemcy w więzieniu św. Michała ul. Senackiej oraz przy ul. Montelupich. Ofiary chowano w grobach indywidualnych lub zbiorowych na miejscu straceń. W latach 70. dochodzenie w tej sprawie było zawieszone z powodu trudności w dotarciu do niemieckojęzycznych materiałów dotyczących potencjalnych sprawców. Obecnie znajduje się tutaj niewielka nieogrodzona łąka z pomnikiem upamiętniającym męczeńską śmierć bliżej nieustalonej liczby straconych. W wyniku archeologicznych prac poszukiwawczych udało się odnaleźć szczątki 125 osób, w tym 115 mężczyzn i 10 kobiet. Badania „Glinika” zlecił Małopolskie Urząd Wojewódzki w Krakowie, a przeprowadził zespół specjalistów z Instytutu Archeologii i Etnologii Państwowej Akademii Nauk oraz Ośrodka Archeologii Gór i Wyżyn w Krakowie.W wyniku prac archeologicznych udało się zidentyfikować tylko jedną osobę – Zofię Eichenbaum z d. Kühn. Z tego powodu, podczas ekshumacji zabezpieczony został materiał biologiczny niezbędny do identyfikacji genetycznej ofiar. Członkowie rodzin, którzy przypuszczali, że na terenie Glinnika zginął ktoś z ich bliskich, mogli nieodpłatnie przekazywać materiał DNA do badań.W 2012 r. dzięki staraniom Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera miejsce wpisane zostało do ewidencji cmentarzy i grobów wojennych. Koncepcję urządzenia cmentarza wybrano spośród prac wykonanych przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.Ekspozycja czasowa Muzeum Armii Krajowej, którą gościmy w Przegorzałach prezentowana była w Muzeum AK w latach 2021-2022. Ma ona na celu ukazanie i utrwalenie w pamięci zbiorowej historii tego szczególnego miejsca straceń, które wciąż kryje przed nami wiele tajemnic. Autorem wystawy jest dr Krzysztof Tunia z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.
Wstęp wolny
Finisaż wystawy "Wakacje w Klubie Kultury"
17 września 2022
Zapraszamy na wystawę "Wakacje w Klubie Kultury", na której znalazły się obrazy wykonane przez uczestników naszych wakacyjnych zajęć. W lipcu podczas trzytygodniowych warsztatów "Wielokulturowe podwórko" dzieci inspirowały się pracami słynnych polskich prymitywistów: Teofila Ociepki, Nikifora Krynickiego i Pawła Wróbla. Natomiast w sierpniu w czasie "Artystycznego Końca Lata" przenieśliśmy się do Europy lat 50. i 60., poznając Viktora Vasarely'ego i jego twórczość nurcie Op-Art. Efektem warsztatów są różnorodne i zachwycające dzieła - aż trudno uwierzyć, że wykonane ręką dzieci! Finisaż wystawy odbędzie się 17 września (sobota) podczas Dnia Otwartych Drzwi. Start wydarzenia o godz. 11:00. Wstęp wolny. Po finisażu autorzy będą mogli odebrać swoje prace.
Zapisz się
Tajemniczy Zwierzyniec - spacer detektywistyczny dla dzieci
17 września 2022
Uwaga, brak miejsc. Przyjmujemy zapisy tylko na listę rezerwową.Spacer detektywistyczny to połączenie zwiedzania z grą miejską, moderowaną przez licencjonowanego przewodnika. W czasie spaceru dzieci wcielają się w rolę tropicieli zagadek i wspólnie prowadzą śledztwo oparte na faktach historycznych. Piękny i bogaty w historie Kraków to nie jedynie znany wszystkim Rynek czy Wawel. W dziesięć minut można z centrum Krakowa przenieść się do uroczych, zielonych Przegorzał, w których przeszłość miesza się z codziennością, a zagadkowe ciekawostki spotyka się co krok. Chcesz odkryć, jak to jest kiedy Twój dom wygląda jak baśniowy zamek i dlaczego takich miejsc najwięcej jest na Zwierzyńcu? Zapraszamy rodziny z dziećmi na spacer detektywistyczny śladami zabytkowych willi, dworów, zamczysk i innych sekretnych zakamarków w krakowskich Przegorzałach!Prowadzenie: Łucja Malec-Kornajew "Pani Fishka" - słynna krakowska agentka, tropicielka smoków, założycielka Dziecięcego Biura Detektywistycznego, przewodniczka po Krakowie i autorka książek dla dzieci. 17 września (sobota), godz. 11:00 - 13:00. Start spaceru przed budynkiem Klubu Kultury.Wydarzenie odbędzie się w ramach Dnia Otwartych Drzwi w Klubie Kultury Przegorzały. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy. ZAPISZ SIĘ
Zapisz się
Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko - warsztaty plastyczne dla dzieci
17 września 2022
Mała Akademia Plastyczna zaprasza na plenerowe warsztaty pokazowe dla dzieci. Podczas warsztatów pod hasłem "Pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko" zmierzymy się z formą dekoracyjno-użytkową i za pomocą malarstwa akrylowego ozdobimy pojemniki na kwiaty.17 września (sobota), godz. 12:00 - 13:00. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dnia Otwartych Drzwi. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz. ZAPISZ SIĘ
Wstęp wolny
Zapisy na zajęcia stałe w sezonie 2022-2023
17 sierpnia 2022
Przygotowujemy dla Was program zajęć stałych w sezonie kulturalnym 2022-2023. Harmonogram zajęć oraz aktualny cennik pojawi się na naszej stronie na początku września. Informacje o planowanych zajęciach dla dzieci, młodzieży i dorosłych już teraz znajdziecie w zakładce "Oferta". Zajęcia grupowe rozpoczną się w październiku. Czekamy na Wasze zapisy przez formularz internetowy.
Zapisz się
Wojenne losy przodków - warsztaty genealogiczne
23 września 2022
Wiesz, że Twój przodek służył w wojsku, ale nie wiesz, od czego zacząć, by dowiedzieć się o nim więcej? Gdzie postawić pierwszy krok w odnalezieniu dokumentacji wojskowej? Jeśli chcesz poszerzyć wiedzę na temat wojennych ścieżek Twoich przodków - ten warsztat jest właśnie dla Ciebie .W trakcie warsztatu poszerzysz swoją wiedzę o następujące kwestie i znajdziesz odpowiedź na konkretne pytania:  Jak potwierdzić rodzinną legendę na temat wojennej historii przodków?  Gdzie szukać dokumentów dotyczących II wojny światowej?Wojna obronna 1939 r., Armia Krajowa i inne organizacje konspiracyjne,Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, Polskie formacje wojskowe utworzone w ZSRR.  Polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne.  Jak znaleźć grób poległego przodka?  Cywilne ofiary II wojny światowej. Po części wykładowej nastąpi dyskusja – uczestnicy będą mogli zadawać pytania prowadzącemu. Warsztat prowadzony będzie przez Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce. Warsztat towarzyszy wystawie: "Glinnik, miejsce grozy w okupowanym Krakowie"
Wstęp wolny
Dzień Otwartych Drzwi
17 września 2022
Spotkajmy się po sąsiedzku w sobotnie wrześniowe przedpołudnie! Zapraszamy na tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi, którym rozpoczniemy w naszym klubie nowy sezon kulturalny 2022-2023. W programie m.in. finisaż wakacyjnej wystawy "Wakacje w Klubie Kultury", otwarte studio animacji filmowej, spacer detektywistyczny, warsztaty plastyczne, zajęcia pokazowe i spotkania z instruktorami, gry, zabawy i animacje dla dzieci, strefa relaksu dla rodziców. Nie zabraknie przejażdżek rowerem towarowym i wielkich baniek mydlanych!PROGRAMSpacer detektywistyczny dla rodzin z Panią Fishką "Tajemniczy Zwierzyniec"Spacer to połączenie zwiedzania z grą miejską, moderowaną przez licencjonowanego przewodnika. W czasie spaceru dzieci wcielają się w rolę tropicieli zagadek i wspólnie prowadzą śledztwo oparte na faktach historycznych. Spacer poprowadzi Łucja Malec Kornajew „Pani Fishka” – licencjonowana przewodniczka po Krakowie prowadząca Dziecięce Biuro Detektywistyczne.Wstęp wolny. Obowiązują ZAPISY Zajęcia pokazowe Strefy Rodzica podczas których będzie można poznać tajniki warsztatów ogólnorozwojowych i sensorycznych dla maluszków takich jak Czytadełko, Folkloromaniaki, Na zmysłowym tropie, Sportowy duch i ruch, prowadzonych przez ukochaną przez dzieci instruktorkę, panią Joannę Tokarczyk-Chyłek.Zielone Centrum Przegorzał godzina 11:00-13:00Studio Artystyczne Point zaprezentuje lekcję pokazową swoich zajęć tanecznych realizowanych w Klubie Przegorzały. Zobaczymy fragmenty lekcji z tańca z elementami akrobatyki, baletu, tańca modern i jazzu.Klub Kultury Przegorzały, sala wielofunkcyjna godzina 11:00 - 12:00 Szkołą językowa Happy Students zaprasza na pokazowe zajęcia: godzina 12:00-12:15 maluszki (3-5 lat) 12:20-12:40 starsze dzieci (6-8 lat)Klub Kultury Przegorzały, sala wielofunkcyjna godzina 12:00 - 13:00 Pracownia animacji filmowej Piksel zaprasza do spróbowania swoich sił w animacji poklatkowej z gotowych elementów oraz komputerowej na laptopach dotykowych. Będzie można zobaczyć wyposażenie naszego studia animacji, poznać zrealizowane przez dzieci prace, stosowane techniki i porozmawiać z instruktorką pracowni. Zuzanną Zawłocką.Klub Kultury Przegorzały, sala operacyjna na I piętrze, godzina 11:00 - 13:00Hola & hello!, czyli spotkanie z instruktorką nauki języka hiszpańskiego i angielskiego, Aleksandrą Krok. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z nauką języków lub chcą podszkolić swoje umiejętności. Ogród Klubu Kultury Przegorzały, godz. 11:00 - 13:00.Mała Akademia Plastyczna zaprasza na warsztaty pokazowe z formy dekoracyjno-użytkowej pod nazwą "Chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko". Za pomocą malarstwa akrylowego ozdobimy pojemniki na kwiaty. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz. Ogród Klubu Kultury Przegorzały, godz. 12:00 - 13:00Obowiązują ZAPISY.Finisaż wystawy "Wakacje w Klubie Kultury"Pokaz stworzonych przez dzieci obrazów inspirowanych twórczością Teofila Ociepki, Nikifora Krynickiego, Pawła Wróbla i Viktora Vasarely'ego. Dzieła powstały podczas wakacyjnych warsztatów "Wielokulturowe podwórko" i "Artystyczny Koniec Lata". Po finisażu autorzy będą mogli odebrać swoje prace. Klub Kultury Przegorzały, sala wielofuncyjna, godz. 13:00. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu.
Wstęp wolny
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
04 lipca 2022, 11 lipca 2022, 13 lipca 2022, 18 lipca 2022, 20 lipca 2022, 25 lipca 2022, 27 lipca 2022, 01 sierpnia 2022, 03 sierpnia 2022, 08 sierpnia 2022, 10 sierpnia 2022, 15 sierpnia 2022, 17 sierpnia 2022, 22 sierpnia 2022, 24 sierpnia 2022
Bezpłatny kurs językowy dla osób z Ukrainy, które w wyniku wojny znalazły się w Polsce i nie znają języka polskiego. Zajęcia językowe pozwolą lepiej zaaklimatyzować się w Krakowie, ułatwią nawiązanie kontaktów, załatwienie formalności i znalezienie pracy. Zapewniamy bezpłatne materiały do nauki i opiekę nauczyciela.Zajęcia są realizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego w ramach zadania "Wsparcie Stowarzyszenia w działach na rzecz uchodźców z Ukrainy". Finansowanie zadania ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.Od 11 lipca do 24 sierpnia zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy w godzinach 20:00 - 21:00 (bez 15 sierpnia)Osoby zainteresowane zapraszamy do przyjścia na zajęcia przed godziną 20:00. Zapisy dokonywane są na miejscu.
Zapisz się
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
22 sierpnia 2022, 23 sierpnia 2022, 24 sierpnia 2022, 25 sierpnia 2022, 26 sierpnia 2022
Artystyczny Koniec Lata to sierpniowe warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat. W czasie tygodniowych tematycznych warsztatówinspirujemy się twórczością fascynujących artystów, poznajemy ciekawostki o świecie i rozwijamy dziecięcą kreatywność. W programie: warsztaty plastyczne, kulturoznawcze i animacji filmowej oraz gry i zabawy z wolontariuszami europejskimi. Tym razem przeniesiemy się w lata 50. i 60. XX wieku i pobawimy się sztuką Op-Artu. Poznamy bliżej twórczość Victora Vaserely, czyli najsłynniejszego przedstawiciela tego nurtu i sami spróbujemy stworzyć dzieła, w których za pomocą linii, koloru, światła i geometrycznych wzorów tworzą się złudzenia optyczne. Program zajęć:9:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy 10 zł10:00 - 12:00 warsztat plastyczny 30 zł 12:00 - 13:30 gry i zabawy językowe z wolontariuszem europejskim nieodpłatnie (finansowanie z Programu Europejski Korpus Solidarności) 13:30 - 15:30 warsztat animacji filmowej 30 zł Terminy:22 - 26 sierpnia 2022Godziny: 9:00 - 15:30Wiek: 7-12 latCena: 60 zł/dzień dla osób korzystających z wszystkich warsztatów. Zapisy: przez formularz.liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń,uczestnicy pracują nad wykonaniem swojej pracy plastycznej lub filmowej podczas 5 kolejnych zajęć, od poniedziałku do piątkuDzięki dotacji Urzędu Miasta Krakowa dla posiadaczy krakowskich kart KKR3+ oraz karty rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem dostępne są zniżki w wysokości 50%.Podczas Akcji w naszym Klubie obowiązuje Strefa Off Line. Prosimy o nieprzynoszenie gadżetów elektronicznych. W razie potrzeby dzieci zawsze mogą skorzystać z telefonu w biurze klubu. Zajęcia będą prowadzić również wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności. Faktury na osoby fizyczne wystawiane są do trzech miesięcy po wniesieniu opłaty, na podstawie wniosku o wystawienie faktury oraz paragonu lub kopii przelewu. W związku ze zmianami w przepisach ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, osoby które chcą otrzymać fakturę na firmę/przedsiębiorstwo rodziców dziecka prosimy o kontakt z biurem przed wniesieniem odpłatności. Dane do przelewu:Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”ul. Papiernicza 2, 31-221 KrakówNr konta: 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867W tytule przelewu prosimy umieścić: imię i nazwisko/przegorzały/warsztaty artystyczno-kulturalne
Zapisz się
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
27 czerwca 2022, 28 czerwca 2022, 29 czerwca 2022, 30 czerwca 2022, 01 lipca 2022, 04 lipca 2022, 05 lipca 2022, 06 lipca 2022, 07 lipca 2022, 08 lipca 2022, 11 lipca 2022, 12 lipca 2022, 13 lipca 2022, 14 lipca 2022, 15 lipca 2022
Wasze dzieci spędzają lato w mieście? Zapraszamy na wakacje z kulturą! Co roku łączymy wakacyjną zabawę z edukacją artystyczną, zapewniając dzieciom wspaniały i spędzony różnorodnie czas. W czasie tygodniowych tematycznych warsztatów inspirujemy się twórczością fascynujących artystów, poznajemy ciekawostki o świecie i rozwijamy dziecięcą kreatywność.Podczas tegorocznych plastycznych, kulturoznawczych, językowych i filmowych warsztatów "Wielokulturowe podwórko" wspólnie odkryjemy kulturową różnorodność naszego kraju, regionu i miasta.Terminy:27 czerwca - 1 lipca (ostatnie wolne miejsce!)4 lipca - 8 lipca (ostatnie wolne miejsce!)11 lipca - 15 lipcaWiek: 7-12 latCena:Dla osób, które biorą udział w całym dniu warsztatów 60 zł/dzień09:00 -10:00 warsztat kulturoznawczy, prowadzenie Weronika Ciągała (10:00 zł)10:00 - 12:00 warsztat plastyczny, prowadzenie Ewa Marlewicz (30 zł)12:00 -13:30 warsztat językowy, prowadzenie wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności (bezpłatnie)13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej, prowadzenie Antanina Karalenia (30 zł)Zapisy: przez formularzliczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń,uczestnicy pracują nad wykonaniem swojej pracy plastycznej lub filmowej podczas 5 kolejnych zajęć, od poniedziałku do piątkuPotwierdzeniem zapisu jest płatność do 15 czerwca 2022 roku.Dzięki dotacji Urzędu Miasta Krakowa dla posiadaczy krakowskich kart KKR3+ oraz karty rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem dostępne są zniżki w wysokości 50%.Podczas Akcji w naszym Klubie obowiązuje Strefa Off Line. Prosimy o nieprzynoszenie gadżetów elektronicznych. W razie potrzeby dzieci zawsze mogą skorzystać z telefonu w biurze klubu. Zajęcia będą prowadzić również wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności. Faktury na osoby fizyczne wystawiane są do trzech miesięcy po wniesieniu opłaty, na podstawie wniosku o wystawienie faktury oraz paragonu lub kopii przelewu. W związku ze zmianami w przepisach ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, osoby które chcą otrzymać fakturę na firmę/przedsiębiorstwo rodziców dziecka prosimy o kontakt z biurem przed wniesieniem odpłatności. Dane do przelewu:Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”ul. Papiernicza 2, 31-221 KrakówNr konta: 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867W tytule przelewu prosimy umieścić: imię i nazwisko/przegorzały/warsztaty artystyczno-kulturalne____________________________________________________________________________PROGRAMponiedziałek 27.0609:00 - 10:00 zapoznanie, gry i zabawy integracyjne, wprowadzenie do tematu10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny”12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”wtorek 28.0609:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Miło Cię widzieć - robimy wielki szyld”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny” technika olejna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”środa 29.0609:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Derdianie budują most”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny” technika olejna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”czwartek 30.0609:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Projektujemy wielokulturowe miasto - mapa”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny” technika olejna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”piątek 01.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Projektujemy wielokulturowe miasto - makieta”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny” technika olejna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”---------------poniedziałek 04.0709:00 - 10:00 zapoznanie, gry i zabawy integracyjne, wprowadzenie do tematu10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”wtorek 05.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Na tropie Polski różnorodnej”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”środa 06.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Łemkowie, czyli drzwi do świata, którego nie ma”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”czwartek 07.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Spotkanie z baśniami cygańskimi”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”piątek 08.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Spotkanie z baśniami cygańskimi II”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”-----------------poniedziałek 11.0709:00 - 10:00 zapoznanie, gry i zabawy integracyjne, wprowadzenie do tematu10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, forma przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji”wtorek 12.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy "Derdianie budują most"10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, forma przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji”środa 13.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy "Śląskie gry podwórkowe"10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, formy przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji”czwartek 14.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy "Ulice świata"10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, forma przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji”piątek 15.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy "Restauracja z regionalnym nie-jedzeniem"10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, forma przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji” Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programuPodczas warsztatów nie zapewniamy posiłków ani napojów
Wstęp wolny
The Future of Now - wystawa
24 kwietnia 2022
The Future of Now to wystawa prac plastycznych o tematyce ekologicznej i społeczno-ekonomicznej, łącząca smutną rzeczywistość z ironią i estetyką malarstwa akrylowego. Na wystawę składają się prace malarskie Kristiana Guzmy, uczestnika projektu IntegrART ze Słowacji, żywe obrazy wykonane przez wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności oraz wielkoformatowe prace wykonane przez dzieci w czasie warsztatów artystycznych. Projekt koncentruje się na podnoszeniu świadomości na temat problemów społecznych i środowiskowych, z jakimi boryka się obecnie ludzkość oraz ogromnego wpływu, jaki mają one na przyszłość. Celem projektu jest promowanie aktywizmu i solidarności wśród osób z lokalnej społeczności i emigrantów w Krakowie poprzez przypomnienie im wpływu obecnego stylu życia społeczeństwa na przyszłość Ziemi i ludzkości oraz stworzenie przestrzeni do wymiany poglądów i punktów widzenia.Projekt dofinansowany z budżetu Unii Europejskiej i zrealizowany w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. The Future of Now is an exhibition of visual art pieces on topic of ecological and socioeconomical issues in the current climate, combining the sad reality with irony and aesthetics of acrylic paintings. The exhibition includes paintings by Kristian Guzma, a participant in the IntegrART project from Slovakia, live paintings made by volunteers from the European Solidarity Corps, and large-scale works made by children during art workshops. The project is focused on raising awareness about social and environmental issues humanity is facing at the moment and the huge impact they have on the future. Aim of the project is promoting activism and solidarity among people from local community and expats in Cracow by reminding them the impact of current life style of society on the future of Earth and humanity and by giving them space to exchange their opinions and points of view. The project is co-financed from the European Union budget and carried out under the European Solidarity Corps program.