Kalendarium wydarzeń
01 kwi czw,
Bestiariusz Krakowski
06 kwi wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
08 kwi czw,
Bestiariusz Krakowski
08 kwi czw, 18:00
Language Club
09 kwi pt,
Komunikat dotyczący działalności od 20 marca
13 kwi wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
15 kwi czw,
Bestiariusz Krakowski
15 kwi czw, 18:00
Language Club
20 kwi wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
22 kwi czw,
Bestiariusz Krakowski
22 kwi czw, 18:00
Language Club
27 kwi wt, 19:00
Rendez-vous français - konwersacje online
29 kwi czw,
Bestiariusz Krakowski
29 kwi czw, 18:00
Language Club
30 kwi pt,
Rowerem przez Kraków 2021
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny
Krakowski Zwierzyniec na Instagramie
15 kwietnia 2021
Zwierzynieckie ulice są pełne mikrohistorii. Chcemy je Wam opowiedzieć.Projekt "Krakowski Zwierzyniec" doczekał się swojego konta na Instagramie. Będziemy tam przypominać nieznane miejsca, obiekty i sylwetki osób, które dawniej tworzyły krajobraz naszej dzielnicy. Zachęcamy do obserwowania.Od kilku lat tworzymy lokalne archiwum społeczne, gromadząc zdjęcia i wspomnienia mieszkańców krakowskiego Zwierzyńca na stronie: https://zwierzyniec.dworek.eu/Niezmiennie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które chciałyby podzielić się z nami opowieściami lub pamiątkami ze swoich domowych zbiorów. Będziemy wdzięczni za każdą informację i materiały.
Wstęp wolny
Geocaching w Przegorzałach
12 kwietnia 2021
Znacie Geocaching?To gra terenowa w poszukiwanie skarbów, czyli rozsianych po całym świecie skrytek, umieszczanych w terenie przez innych użytkowników. Aby dołączyć do zabawy wystarczy mieć urządzenie z odbiornikiem GPS (np. telefon) i sprawdzić lokalizację skrytek na stronie: https://www.geocaching.com/Dzięki grze można odkryć swoje okolice na nowo i urozmaicić nawet najzwyklejszy spacer. To świetna zabawa dla całej rodziny, która pozwala spędzić czas aktywnie, poznając lokalną historię i przyrodę.Dajcie się porwać zabawie i odszukajcie skrytkę ukrytą w Przegorzałach!
Wstęp wolny
Frankofonia w Krakowie
31 marca 2021
20 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Z okazji Miesiąca Frankofonii, Klub Kultury Przegorzały postanowił poznać młodych francuskojęzycznych mieszkańców Krakowa pochodzących z różnych krajów: Francji, Belgii, Tunezji, wyspy Reunion, Hiszpanii. Jak Frankofonom mieszka się w Krakowie? Jak się odnajdują w gąszczu różnych języków? Czy znają używane w języku polskim słowa pochodzące z francuskiego? Filmy dostępne są na naszych kanałach w serwisach Youtube i Instagram.Projekt "Frankofonia w Krakowie" został przygotowany przez wolontariusza Jérémiego Heulina w ramach programu Europejskiego Korpusu Solidarności.
Wstęp wolny
Szukamy starych fotografii Przegorzał
16 marca 2021
Stare zdjęcia Przegorzał leżą w waszej szufladzie? Podzielcie się nimi, przesyłając je na adres przegorzaly@dworek.eu. Przygotowujemy wystawę plenerową, na której chcemy zaprezentować dawne Przegorzały i ich przemijającą architekturę. Każdy z Was może być współautorem tej wystawy! Od 2015 zbieramy wspomnienia i zdjęcia mieszkańców Przegorzał w ramach projektu "Ocalić od zapomnienia". Efekty trwających kilka lat spotkań, poszukiwań i wywiadów zamieściliśmy na stronie krakowskiego Zwierzyńca, powstałej w 2019 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Choć zgromadziliśmy dużo materiałów, temat przegorzalskiej historii, architektury i mieszkających tu dawniej ludzi nadal nie został wyczerpany. Zachęcamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby pokazać nam kawałek swojego domowego archiwum.
Wstęp wolny
Rowerem przez Kraków 2021
30 kwietnia 2021
Już po raz 7. zapraszamy do udziału w corocznym konkursie plastycznym "Rowerem przez Kraków"!Konkurs plastyczny "Rowerem przez Kraków" jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 3-13 lat mieszkających w Małopolsce: uczniów szkół podstawowych, przedszkoli, uczestników klubów kultury i osób indywidualnych. Udział w konkursie polega na wykonaniu wybraną techniką pracy plastycznej płaskiej w formacie A3, której inspiracją jest rower w przestrzeni miejskiej Krakowa. Celem konkursu jest wspieranie kreatywności dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i idei zrównoważonego transportu miejskiego. Przed udziałem prosimy zapoznać się z REGULAMINEM KONKURSU "Rowerem przez Kraków" 2021.Prace należy dostarczyć osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00 lub pocztą:Klubu Kultury Przegorzałyul. Kamedulska 7030-252 KrakówOstatecznym terminem dostarczenia prac jest 30 kwietnia 2021 roku, g. 17:00Prace powinny zostać opatrzone metryczką konkursową (do pobrania). Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu.Prace oceniane będą oddzielnie w kategoriach: przedszkolna, klasa 0-I (wiek 6-7 lat), klasa II-III (wiek 8-10 lat), klasa IV-VI (wiek 11-13 lat). Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi podczas otwarcia wystawy pokonkursowej "Rowerem przez Kraków". O dokładnej dacie i godzinie opiekunowie i instruktorzy zostaną powiadomieni mailem lub telefonicznie.Zapraszamy do udziału w konkursie. Wybierzmy się w plastyczną rowerową podróż po Krakowie!
Wstęp wolny
Bestiariusz Krakowski
02 marca 2021, 08 marca 2021, 15 marca 2021, 22 marca 2021, 29 marca 2021, 01 kwietnia 2021, 08 kwietnia 2021, 15 kwietnia 2021, 22 kwietnia 2021, 29 kwietnia 2021
Dawno, dawno temu ludzie tłumaczyli sobie różne wydarzenia i zjawiska istnieniem tajemniczych, fantastycznych postaci. Dziś już mało kto o nich pamięta, a na ludowe wierzenia patrzymy z przymrużeniem oka... Czy na pewno słusznie? A gdyby tak wyobrazić sobie, że w Krakowie żyją rozmaite istoty, które po kryjomu wpływają na życie mieszkańców miasta? Zaprosiliśmy dzieci do literackiej zabawy i stworzenia wspólnego Bestiariusza Krakowskiego. Nadszedł czas, by ujawnić, jakie stwory grasują na krakowskich ulicach!W marcu i w kwietniu co tydzień będziemy publikowali napisane przez dzieci teksty o kolejnych postaciach z bestiariusza:02 marca: Charlie Krasnoludek09 marca: Dusznosił 16 marca: Dzielny koń, co miał broń23 marca: Galeriokrocionóg30 marca: Grados06 kwietnia: Jadowity13 kwietnia: Kerella20 kwietnia: Obwarzalnica27 kwietnia: Śmieciorzut30 kwietnia: ZgredekDziękujemy za wszystkie przesłane prace i gratulujemy wspaniałej wyobraźni!Wyniki konkursu literackiego "Bestiariusz Krakowski"Mamy przyjemność ogłosić, że na podstawie trzech najlepszych tekstów zostaną specjalnie stworzone krótkie autorskie filmy animowane, prezentujące wymyślone przez dzieci stwory. Ponadto laureaci konkursu i autorzy wyróżnionych prac otrzymają nagrody książkowe i dyplomy. Premiera filmów i wręczenie nagród odbędzie się 19 czerwca 2021 r. podczas pikniku rodzinnego w Klubie Kultury Przegorzały. Zapraszamy!
Wstęp wolny
Strefa Rodzica: Cardio Dance Mama&Kids
02 marca 2021, 09 marca 2021, 16 marca 2021, 23 marca 2021, 30 marca 2021
Nowość w Strefie Rodzica!W marcu dbamy o formę również bez wychodzenia z domu! Cardio Dance Mama&Kids to ćwiczenia fitness w rytm energetycznej muzyki, ułożone w choreografię, która pomoże wszystkim rodzicom wprawić się w fantastyczny nastrój, a przy okazji wysmuklić sylwetkę i spalić zbędne kalorie. W ćwiczeniach można uczestniczyć „na żywo” wraz z dziećmi lub ponownie włączyć transmisję w wolnej i spokojniejszej chwili.Prowadzenie: Klaudia Szczepańska - instruktorka tańca, fitness, aqua aerobik i pilates, animatorka czasu wolnego od lat współpracująca z naszym Klubem.Wstęp wolny. W każdy wtorek o godz. 11:00, zajęcia online dostępne w formie transmisji na Facebooku. Zapraszamy do zamkniętej grupy na Facebooku "Strefa Rodzica online Klubu Kultury Przegorzały".Osoby uczestniczące w zajęciach po raz pierwszy prosimy o zgłoszenie poprzez formularz na stronie.
Wstęp wolny
Komunikat dotyczący działalności od 20 marca
20 marca 2021, 09 kwietnia 2021
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów informujemy, że w dniach 20 marca - 9 kwietnia wszystkie zajęcia stałe, warsztaty i wydarzenia w Klubie Kultury "Przegorzały" odbywają się wyłącznie w formie on-line.Zapraszamy na zajęcia stałe on-line: - Strefa Rodzica - Mała Akademia Plastyczna- Pracownia Filmowa PIKSEL- Logopedia- Wokal- Nauka gry na gitarze- Nauka gry na skrzypcach- Aktywne 50+- Język angielski- Język hiszpański - Language Club (gry i zabawy po angielsku dla dzieci)- Konwersacje z języka francuskiegoZachęcamy do śledzenia naszych kanałów w mediach społecznościowych, gdzie regularnie publikujemy ciekawe materiały, m.in. wywiady z cyklu "Ocalić od zapomnienia", opowiadania "Bestiariusz Krakowski" i mini-spotkania "Frankofonia w Krakowie". Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-17:00tel: 12 429 90 52kom: 533 35 60 07Życzymy dużo zdrowia!
Wstęp wolny
Zagraliśmy razem w 29. Finale WOŚP!
25 stycznia 2021
Dzięki Waszym licytacjom, na aukcjach charytatywnych zebraliśmy łącznie 1034 zł. DZIĘKUJEMY! Cała ta kwota zostaje przekazana na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy zrobić coś dobrego i dołożyć swoją cegiełkę do 29. Finału WOŚP. Gratulujemy zwycięzcom licytacji, którzy wkrótce otrzymają od nas e-zaproszenia na czerwcowe wydarzenie. ---Gramy razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!Zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnej licytacji zaproszeń na rodzinny spacer detektywistyczny w Przegorzałach. Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na wsparcie dla fundacji WOŚP, która w tym roku zbiera środki dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.Spacer detektywistyczny to połączenie zwiedzania z grą miejską, moderowaną przez licencjonowanego przewodnika. W czasie spaceru dzieci wcielają się w rolę tropicieli zagadek i wspólnie prowadzą śledztwo oparte na faktach historycznych. Spacer poprowadzi przewodniczka krakowska Łucja Malec-Kornajew, czyli Pani Fishka z Dziecięcego Biura Detektywistycznego.Na naszych aukcjach można wylicytować zaproszenia dla jednego, dwójki, trójki lub czwórki dzieci. Każdemu dziecku towarzyszyć może jeden rodzic. Szczegóły na stronach aukcji w serwisie Allegro:- https://allegro.pl/oferta/spacer-detektywistyczny-po-zwierzyncu-1-dziecko-10149195810 - https://allegro.pl/oferta/spacer-detektywistyczny-po-zwierzyncu-2-dzieci-10149205542- https://allegro.pl/oferta/spacer-detektywistyczny-po-zwierzyncu-3-dzieci-10149208140- https://allegro.pl/oferta/spacer-detektywistyczny-po-zwierzyncu-4-dzieci-10149218159Aukcje potrwają do 2 lutego 2021.
Zapisz się
International Language Club - nowe zajęcia stałe
25 stycznia 2021
Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w International Language Club, czyli zajęciach językowych prowadzonych przez Jeremiego, młodego wolontariusza z Francji. Zajęcia odbywają się online w każdy czwartek o 18:00. Gry, zabawy i quizy prowadzone po angielsku pozwolą oswoić się z językiem obcym w swobodnej atmosferze.Zapisy prowadzimy przez FORMULARZ.Udział w zajęciach jest bezpłatny dzięki dofinansowaniu z programu Europejskiego Korpusu Solidarności.___Eng.Klub Kultury Przegorzaly invites the teenagers to meet Jérémy, a youth French volunteer, for the Language Club. Every Thursday at 6pm, you can meet online for various activities. It will be a great opportunity to practice and learn english on the funny way.Register HERE online now to save you placeThe participation to this activity is completely free and financed by the European Solidarity Corps.
Zapisz się
A to jest moja bohaterka! - konkurs plastyczny
01 stycznia 1970
Pierwsza kobieta chirurg, zdobywczyni himalajskich szczytów, agentka, która wyprzedziła Jamesa Bonda... To tylko niektóre bohaterki ilustracji Joanny Rusinek do książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy". Świat jest pełen niezwykłych kobiet, które każdego dnia udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Warto je upamiętnić, choć często nie szukają rozgłosu, a ich nazwisk nie znajdziemy na pierwszych stronach gazet ani w podręcznikach do historii.A czy w Twoim życiu jest bohaterka, która zasługuje, by znaleźć się w gronie najwspanialszych dam, dziewczyn i dziewuch? Może jest nią Twoja mama, babcia, ulubiona nauczycielka albo autorka ukochanej książki?Stwórz portret swojej bohaterki, napisz krótko dlaczego warto ją wyróżnić i prześlij skan lub zdjęcie pracy na adres zapisy.przegorzaly@dworek.eu do 31.01.2021 r. Na autorów wybranych prac czekają nagrody.Tych, którzy mieszkają w Krakowie, zachęcamy do odwiedzenia wystawy "Damy, dziewuchy, dziewczyny" w dniach 4-10.01.2021 i powieszenia tam swojej pracy. Portret Twojej bohaterki może stać się częścią wystawy. Z prac nadesłanych w formie elektronicznej stworzymy natomiast wystawę wirtualną, bo każda bohaterka zasługuje na wyróżnienie. Do dzieła!Regulamin konkursu znajduje się w zakładce KONKURSY.
Zapisz się
Bestiariusz krakowski - konkurs literacki
31 stycznia 2021
Dawno temu ludzie tłumaczyli sobie różne wydarzenia i zjawiska istnieniem tajemniczych, fantastycznych postaci. Uważali na przykład, że złą pogodę przynosił ponury Chmurnik, Licho złośliwie ukrywało przed nimi domowe przedmioty, a niejaka Południca czyhała na bezpieczeństwo tych, którzy ciężko pracowali w polu w upalne dni. Dziś już mało kto pamięta o tych stworach, a na ludowe wierzenia patrzymy z przymrużeniem oka... Ale czy na pewno słusznie?A gdyby tak wyobrazić sobie, że w Krakowie żyją rozmaite baśniowe istoty, które po kryjomu wpływają na życie mieszkańców miasta? Powodują poranne korki na ulicach, rozdmuchują smog lub przyciągają wszystkie gołębie na krakowski rynek?Zapraszamy do stworzenia wspólnego "Bestiariusza krakowskiego" i przedstawienia krótkiej literackiej charakterystyki wymyślonego przez siebie stwora. Jak wygląda? Skąd się wziął w naszym mieście? Jakie są jego dobre lub złe uczynki? Czy lepiej go unikać czy może warto się z nim zaprzyjaźnić?Prace należy przesyłać na adres zapisy.przegorzały@dworek.eu do dnia 31 stycznia 2021 roku. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają nagrody!Regulamin konkursu znajduje się w zakładce KONKURSY.Konkurs jest inspirowany plenerową wystawą ilustracji do książką Kamili i Łukasza Loskotów "Czy to pies czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów".
Newsletter