Kalendarium wydarzeń
01 sie pon,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
01 sie pon, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
03 sie śr,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
04 sie czw, 18:30
Joga na trawce
08 sie pon,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
08 sie pon, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
10 sie śr,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
11 sie czw, 18:30
Joga na trawce
15 sie pon,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
16 sie wt, 18:00
Wakacyjny kurs hiszpańskiego dla dorosłych
17 sie śr,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
18 sie czw, 18:30
Joga na trawce
22 sie pon,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
22 sie pon, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
23 sie wt, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
24 sie śr,
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
24 sie śr, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
25 sie czw, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
25 sie czw, 18:30
Joga na trawce
26 sie pt, 9:00
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
17 wrz sob, 11
Dzień Otwartych Drzwi
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Wstęp wolny
Zapisy na zajęcia stałe w sezonie 2022-2023
17 sierpnia 2022
Przygotowujemy dla Was program zajęć stałych w sezonie kulturalnym 2022-2023. Harmonogram zajęć oraz aktualny cennik pojawi się na naszej stronie na początku września. Informacje o planowanych zajęciach dla dzieci, młodzieży i dorosłych już teraz znajdziecie w zakładce "Oferta". Zajęcia grupowe rozpoczną się w październiku. Czekamy na Wasze zapisy przez formularz internetowy.
Zapisz się
Warsztat genealogiczny WOJENNE LOSY PRZODKÓW
23 września 2022
Wiesz, że Twój przodek służył w wojsku, ale nie wiesz, od czego zacząć? Gdzie postawić pierwszy krok w odnalezieniu dokumentacji wojskowej? Jeśli chcesz poszerzyć wiedzę na temat wojennych ścieżek Twoich przodków - ten warsztat jest właśnie dla Ciebie .W trakcie warsztatu poszerzysz swoją wiedzę o następujące kwestie i znajdziesz odpowiedź na konkretne pytania:  Jak potwierdzić rodzinną legendę na temat wojennej historii przodków?  Gdzie szukać dokumentów dotyczących II wojny światowej?Wojna obronna 1939 r., Armia Krajowa i inne organizacje konspiracyjne,Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, Polskie formacje wojskowe utworzone w ZSRR.  Polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne.  Jak znaleźć grób poległego przodka?  Cywilne ofiary II wojny światowej. Po części wykładowej nastąpi dyskusja – uczestnicy będą mogli zadawać pytania prowadzącemu. Warsztat prowadzony będzie przez Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce. Warsztat towarzyszy wystawie: "Glinnik, miejsce grozy w okupowanym Krakowie"
Wstęp wolny
Dzień Otwartych Drzwi
17 września 2022
Spotkajmy się po sąsiedzku w sobotnie wrześniowe przedpołudnie! Zapraszamy na tegoroczny Dzień Otwartych Drzwi, którym rozpoczniemy w naszym klubie nowy sezon kulturalny 2022-2023. W programie m.in. finisaż wakacyjnej wystawy "Wielokulturowe Podwórko", otwarte studio animacji filmowej i pokaz "Animacji z wakacji", pokazowa Strefa Rodzica, zajęcia otwarte, zapisy i spotkania z instruktorami, strefa zabawy i relaksu w ogrodzie.PROGRAMZajęcia pokazowe Strefy Rodzica podczas których będzie można poznać tajniki warsztatów ogólnorozwojowych i sensorycznych dla maluszków takich jak Czytadełko, Folkloromaniaki, Na zmysłowym tropie, Sportowy duch i ruch, prowadzonych przez ukochaną przez dzieci instruktorkę, panią Joannę Tokarczyk-Chyłek.Zielone Centrum Przegorzał godzina 11:00-13:00Pracownia animacji filmowej Piksel zaprasza do spróbowania swoich sił w animacji poklatkowej z gotowych elementów oraz komputerowej na laptopach dotykowych. Będzie można zobaczyć wyposażenie naszego studia animacji, poznać zrealizowane przez dzieci prace, stosowane techniki i porozmawiać z instruktorką pracowni. Antanina Karalenia Klub Kultury Przegorzały, sala operacyjna, godzina 12:00 -14:00Mała Akademia Plastyczna zaprasza na warsztaty pokazowe, podczas których będzie można zapoznać się z ciekawą techniką malarską, jaką jest pouring, czyli malowanie przez wylewanie. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz. Ogród Klubu Kultury Przegorzały, godz. 12:00 Studio Artystyczne Point zaprezentuje lekcję pokazową swoich zajęć tanecznych realizowanych w Klubie Przegorzały. Zobaczymy fragmenty lekcji z tańca z elementami akrobatyki, baletu, tańca modern i jazzu.Klub Kultury Przegorzały, sala wielofunkcyjna godzina 11:00Spacer detektywistyczny dla rodzin z Panią Fishką "Tajemniczy Zwierzyniec", Spacer to połączenie zwiedzania z grą miejską, moderowaną przez licencjonowanego przewodnika. W czasie spaceru dzieci wcielają się w rolę tropicieli zagadek i wspólnie prowadzą śledztwo oparte na faktach historycznych. Spacer poprowadzi Łucja Malec Kornajew „Pani Fishka” – licencjonowana przewodniczka po Krakowie prowadząca Dziecięce Biuro Detektywistyczne.koszt spaceru 25 zł/osobę. Obowiązują ZAPISY Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu.
Wstęp wolny
Wystawa „Glinik – miejsce grozy w okupowanym Krakowie".
11 lipca 2022
Dzięki współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie po wakacjach w Klubie kultury Przegorzały będzie dostępna wystawa czasowa „Glinik – miejsce grozy w okupowanym Krakowie". Podczas II wojny światowej „Glinnik”, położony w Krakowie-Przegorzałach (wówczas Krakau-Wartenberg) był miejscem masowych egzekucji Polaków więzionych przez Niemcy w więzieniu św. Michała ul. Senackiej oraz przy ul. Montelupich. Ofiary chowano w grobach indywidualnych lub zbiorowych na miejscu straceń. W latach 70. dochodzenie w tej sprawie było zawieszone z powodu trudności w dotarciu do niemieckojęzycznych materiałów dotyczących potencjalnych sprawców. Obecnie znajduje się tutaj niewielka nieogrodzona łąka z pomnikiem upamiętniającym męczeńską śmierć bliżej nieustalonej liczby straconych. W wyniku archeologicznych prac poszukiwawczych udało się odnaleźć szczątki 125 osób, w tym 115 mężczyzn i 10 kobiet. Badania „Glinika” zlecił Małopolskie Urząd Wojewódzki w Krakowie, a przeprowadził zespół specjalistów z Instytutu Archeologii i Etnologii Państwowej Akademii Nauk oraz Ośrodka Archeologii Gór i Wyżyn w Krakowie. W wyniku prac archeologicznych udało się zidentyfikować tylko jedną osobę – Zofię Eichenbaum z d. Kühn. Z tego powodu, podczas ekshumacji zabezpieczony został materiał biologiczny niezbędny do identyfikacji genetycznej ofiar. Członkowie rodzin, którzy przypuszczali, że na terenie Glinnika zginął ktoś z ich bliskich, mogli nieodpłatnie przekazywać materiał DNA do badań. W 2012 r. dzięki staraniom Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera miejsce wpisane zostało do ewidencji cmentarzy i grobów wojennych. Koncepcję urządzenia cmentarza wybrano spośród prac wykonanych przez studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Ekspozycja czasowa Muzeum Armii Krajowej, którą gościmy w Przegorzałach prezentowana była w Muzeum AK w latach 2021-2022. Ma ona na celu ukazanie i utrwalenie w pamięci zbiorowej historii tego szczególnego miejsca straceń, które wciąż kryje przed nami wiele tajemnic. Autorem wystawy jest dr Krzysztof Tunia z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.
Zapisz się
Wakacyjne zajęcia z pianina i wokalu
08 lipca 2022
Podczas wakacji trwają indywidualne zajęcia z pianina i wokalu prowadzone dla dzieci, młodzieży i dorosłych przez Mylanę Kadyliak. Dni i godziny do ustalenia z instruktorką mylana_event@ukr.net SPRAWDŹ CENY ZAPISZ SIĘ
Wstęp wolny
Lekcje języka polskiego dla Ukraińców
04 lipca 2022, 11 lipca 2022, 13 lipca 2022, 18 lipca 2022, 20 lipca 2022, 25 lipca 2022, 27 lipca 2022, 01 sierpnia 2022, 03 sierpnia 2022, 08 sierpnia 2022, 10 sierpnia 2022, 15 sierpnia 2022, 17 sierpnia 2022, 22 sierpnia 2022, 24 sierpnia 2022
Bezpłatny kurs językowy dla osób z Ukrainy, które w wyniku wojny znalazły się w Polsce i nie znają języka polskiego. Zajęcia językowe pozwolą lepiej zaaklimatyzować się w Krakowie, ułatwią nawiązanie kontaktów, załatwienie formalności i znalezienie pracy. Zapewniamy bezpłatne materiały do nauki i opiekę nauczyciela.Zajęcia są realizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego w ramach zadania "Wsparcie Stowarzyszenia w działach na rzecz uchodźców z Ukrainy". Finansowanie zadania ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.Od 11 lipca do 24 sierpnia zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i środy w godzinach 20:00 - 21:00 (bez 15 sierpnia)Osoby zainteresowane zapraszamy do przyjścia na zajęcia przed godziną 20:00. Zapisy dokonywane są na miejscu.
Zapisz się
Artystyczny Koniec Lata - warsztaty dla dzieci
22 sierpnia 2022, 23 sierpnia 2022, 24 sierpnia 2022, 25 sierpnia 2022, 26 sierpnia 2022
Artystyczny Koniec Lata to sierpniowe warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat. W czasie tygodniowych tematycznych warsztatówinspirujemy się twórczością fascynujących artystów, poznajemy ciekawostki o świecie i rozwijamy dziecięcą kreatywność. W programie: warsztaty plastyczne, kulturoznawcze i animacji filmowej oraz gry i zabawy z wolontariuszami europejskimi. Tym razem przeniesiemy się w lata 50. i 60. XX wieku i pobawimy się sztuką Op-Artu. Poznamy bliżej twórczość Victora Vaserely, czyli najsłynniejszego przedstawiciela tego nurtu i sami spróbujemy stworzyć dzieła, w których za pomocą linii, koloru, światła i geometrycznych wzorów tworzą się złudzenia optyczne. Program zajęć:9:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy10:00 - 12:00 warsztat plastyczny12:00 - 13:30 gry i zabawy językowe z wolontariuszem europejskim13:30 - 15:30 warsztat animacji filmowejTerminy:22 - 26 sierpnia 2022Godziny: 9:00 - 15:30Wiek: 7-12 latCena: 60 zł/dzieńZapisy: przez formularz.liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń,uczestnicy pracują nad wykonaniem swojej pracy plastycznej lub filmowej podczas 5 kolejnych zajęć, od poniedziałku do piątkuDzięki dotacji Urzędu Miasta Krakowa dla posiadaczy krakowskich kart KKR3+ oraz karty rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem dostępne są zniżki w wysokości 50%.Podczas Akcji w naszym Klubie obowiązuje Strefa Off Line. Prosimy o nieprzynoszenie gadżetów elektronicznych. W razie potrzeby dzieci zawsze mogą skorzystać z telefonu w biurze klubu. Zajęcia będą prowadzić również wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności. Faktury na osoby fizyczne wystawiane są do trzech miesięcy po wniesieniu opłaty, na podstawie wniosku o wystawienie faktury oraz paragonu lub kopii przelewu. W związku ze zmianami w przepisach ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, osoby które chcą otrzymać fakturę na firmę/przedsiębiorstwo rodziców dziecka prosimy o kontakt z biurem przed wniesieniem odpłatności. Dane do przelewu:Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”ul. Papiernicza 2, 31-221 KrakówNr konta: 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867W tytule przelewu prosimy umieścić: imię i nazwisko/przegorzały/warsztaty artystyczno-kulturalne
Wstęp wolny
Wakacyjne kursy muzyczne po ukraińsku | КУРСИ ФОРТЕПІАНО ТА/АБО СПІВУ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ
20 czerwca 2022
Запрошуємо дітей та підлітків з України на індивідуальні безкоштовні курси фортепіано та/або співу українською мовою. Заняття проводитиме Милана Кадилак – дипломований і досвідчений викладач музики. Курс триває щодня з вівторка по п’ятницю, з 28 червня по 8 липня, годину за узгодженням з викладачем.Реєстрація через форму.Заняття проводить Асоціація Дворека Білопрундніцького в рамках завдання «Підтримка Асоціації у відділах для біженців з України». Завдання фінансує Національний інститут свободи – Центр розвитку громадянського суспільства.[PL]Zapraszamy dzieci i młodzież z Ukrainy na indywidualne bezpłatne kursy gry na fortepianie i/lub śpiewu w języku ukraińskim. Zajęcia poprowadzi Mylana Kadylak - dyplomowana i doświadczona nauczycielka muzyki. Kurs trwa codziennie od wtorku do piątku w terminie od 28 czerwca do 8 lipca, godzina do uzgodnienia z instruktorką.Zapisy przez formularz.Zajęcia są realizowane przez Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego w ramach zadania "Wsparcie Stowarzyszenia w działach na rzecz uchodźców z Ukrainy". Finansowanie zadania ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.Мене звати Милана Кадиляк. Я працювала 17 років викладачем по класу фортепіано та концертмейстером у Тернопільській школі мистецтв.Також мала досвід приватних уроків постановки голосу.Закінчила Тернопільське музичне училище по класу фортепіано і Тернопільський педагогічний університет факультет Музичне виховання.Особлив остівикладанняВикладач повинен усвідомлювати, що він залишає слід у житті, душі та творчості учня. Внутрішній світ дитини є центром уваги викладача.На заняттях ненав'язливо шукаю індивідуальний підхід до кожного учня, розкриваю творчі здібності та потенціал.На уроках вокалу підбираю пісні, які подобаються учням,відповідно до віку і можливостей.У невимушеній формі вчу правильно дихити, володіти своЇм голосом, треную дикцію. Під час занять вокалом у дитини розвиваю артистизм,пам'ять,емоційність і навики звільнятись, виховую вміння виражати свої почуття та емоції через спів.На уроках фортепіано підбираю для учнів різнохарактерні музичні твори, які розвивають різні види фортепіанної техніки,вміння володіти різними штрихами, посидючість та емоційність. Дитина поступово вчиться нотноЇ грамоти і навичок читки з нот. Також розвиваю творчі здібності учнів через підбір мелодій на слух. На заняттях я стараюсь інтуїтивно привити любов до музики,виховую музичний слух та смак, вміння аналізувати, ставити і досягати мету.
Zapisz się
Wakacje z kulturą: Wielokulturowe podwórko
27 czerwca 2022, 28 czerwca 2022, 29 czerwca 2022, 30 czerwca 2022, 01 lipca 2022, 04 lipca 2022, 05 lipca 2022, 06 lipca 2022, 07 lipca 2022, 08 lipca 2022, 11 lipca 2022, 12 lipca 2022, 13 lipca 2022, 14 lipca 2022, 15 lipca 2022
Wasze dzieci spędzają lato w mieście? Zapraszamy na wakacje z kulturą! Co roku łączymy wakacyjną zabawę z edukacją artystyczną, zapewniając dzieciom wspaniały i spędzony różnorodnie czas. W czasie tygodniowych tematycznych warsztatów inspirujemy się twórczością fascynujących artystów, poznajemy ciekawostki o świecie i rozwijamy dziecięcą kreatywność.Podczas tegorocznych plastycznych, kulturoznawczych, językowych i filmowych warsztatów "Wielokulturowe podwórko" wspólnie odkryjemy kulturową różnorodność naszego kraju, regionu i miasta.Terminy:27 czerwca - 1 lipca (ostatnie wolne miejsce!)4 lipca - 8 lipca (ostatnie wolne miejsce!)11 lipca - 15 lipcaWiek: 7-12 latCena:Dla osób, które biorą udział w całym dniu warsztatów 60 zł/dzień09:00 -10:00 warsztat kulturoznawczy, prowadzenie Weronika Ciągała (10:00 zł)10:00 - 12:00 warsztat plastyczny, prowadzenie Ewa Marlewicz (30 zł)12:00 -13:30 warsztat językowy, prowadzenie wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności (bezpłatnie)13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej, prowadzenie Antanina Karalenia (30 zł)Zapisy: przez formularzliczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń,uczestnicy pracują nad wykonaniem swojej pracy plastycznej lub filmowej podczas 5 kolejnych zajęć, od poniedziałku do piątkuPotwierdzeniem zapisu jest płatność do 15 czerwca 2022 roku.Dzięki dotacji Urzędu Miasta Krakowa dla posiadaczy krakowskich kart KKR3+ oraz karty rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem dostępne są zniżki w wysokości 50%.Podczas Akcji w naszym Klubie obowiązuje Strefa Off Line. Prosimy o nieprzynoszenie gadżetów elektronicznych. W razie potrzeby dzieci zawsze mogą skorzystać z telefonu w biurze klubu. Zajęcia będą prowadzić również wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności. Faktury na osoby fizyczne wystawiane są do trzech miesięcy po wniesieniu opłaty, na podstawie wniosku o wystawienie faktury oraz paragonu lub kopii przelewu. W związku ze zmianami w przepisach ustawy z 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług, osoby które chcą otrzymać fakturę na firmę/przedsiębiorstwo rodziców dziecka prosimy o kontakt z biurem przed wniesieniem odpłatności. Dane do przelewu:Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”ul. Papiernicza 2, 31-221 KrakówNr konta: 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867W tytule przelewu prosimy umieścić: imię i nazwisko/przegorzały/warsztaty artystyczno-kulturalne____________________________________________________________________________PROGRAMponiedziałek 27.0609:00 - 10:00 zapoznanie, gry i zabawy integracyjne, wprowadzenie do tematu10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny”12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”wtorek 28.0609:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Miło Cię widzieć - robimy wielki szyld”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny” technika olejna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”środa 29.0609:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Derdianie budują most”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny” technika olejna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”czwartek 30.0609:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Projektujemy wielokulturowe miasto - mapa”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny” technika olejna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”piątek 01.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Projektujemy wielokulturowe miasto - makieta”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Teofil Ociepka - malarz naiwny” technika olejna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Znaczenie gestów w różnych krajach”---------------poniedziałek 04.0709:00 - 10:00 zapoznanie, gry i zabawy integracyjne, wprowadzenie do tematu10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”wtorek 05.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Na tropie Polski różnorodnej”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”środa 06.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Łemkowie, czyli drzwi do świata, którego nie ma”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”czwartek 07.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Spotkanie z baśniami cygańskimi”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”piątek 08.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy “Spotkanie z baśniami cygańskimi II”10:00 - 12:00 warsztat plastyczny “Nikifor Krynicki malarz łemkowski”: technika wodna i kolaż12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Kultura jako język wspólny. Gościnność różnych krajów”-----------------poniedziałek 11.0709:00 - 10:00 zapoznanie, gry i zabawy integracyjne, wprowadzenie do tematu10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, forma przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji”wtorek 12.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy "Derdianie budują most"10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, forma przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji”środa 13.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy "Śląskie gry podwórkowe"10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, formy przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji”czwartek 14.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy "Ulice świata"10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, forma przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji”piątek 15.0709:00 - 10:00 warsztat kulturoznawczy "Restauracja z regionalnym nie-jedzeniem"10:00 - 12:00 warsztat plastyczny ”Paweł Wróbel - malarz przemysłowego Śląska” technika wycinanka, wydzieranka, forma przestrzenna12:00 - 13:30 warsztat językowy z wolontariuszem Europejskiego Korpusu Solidarności13:30 - 15:30 warsztaty animacji filmowej ”Tolerancja wobec imigracji” Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programuPodczas warsztatów nie zapewniamy posiłków ani napojów
Wstęp wolny
The Future of Now - wystawa
24 kwietnia 2022
The Future of Now to wystawa prac plastycznych o tematyce ekologicznej i społeczno-ekonomicznej, łącząca smutną rzeczywistość z ironią i estetyką malarstwa akrylowego. Na wystawę składają się prace malarskie Kristiana Guzmy, uczestnika projektu IntegrART ze Słowacji, żywe obrazy wykonane przez wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności oraz wielkoformatowe prace wykonane przez dzieci w czasie warsztatów artystycznych. Projekt koncentruje się na podnoszeniu świadomości na temat problemów społecznych i środowiskowych, z jakimi boryka się obecnie ludzkość oraz ogromnego wpływu, jaki mają one na przyszłość. Celem projektu jest promowanie aktywizmu i solidarności wśród osób z lokalnej społeczności i emigrantów w Krakowie poprzez przypomnienie im wpływu obecnego stylu życia społeczeństwa na przyszłość Ziemi i ludzkości oraz stworzenie przestrzeni do wymiany poglądów i punktów widzenia.Projekt dofinansowany z budżetu Unii Europejskiej i zrealizowany w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. The Future of Now is an exhibition of visual art pieces on topic of ecological and socioeconomical issues in the current climate, combining the sad reality with irony and aesthetics of acrylic paintings. The exhibition includes paintings by Kristian Guzma, a participant in the IntegrART project from Slovakia, live paintings made by volunteers from the European Solidarity Corps, and large-scale works made by children during art workshops. The project is focused on raising awareness about social and environmental issues humanity is facing at the moment and the huge impact they have on the future. Aim of the project is promoting activism and solidarity among people from local community and expats in Cracow by reminding them the impact of current life style of society on the future of Earth and humanity and by giving them space to exchange their opinions and points of view. The project is co-financed from the European Union budget and carried out under the European Solidarity Corps program.
Zapisz się
Warsztaty artystyczno-ekologiczne
23 kwietnia 2022
Świętujcie z nami Międzynarodowy Dzień Ziemi i z tej okazji weźcie udział w sobotę 23 kwietnia w artystyczno-ekologicznych warsztatach. Korzystając z materiałów wtórnych, a także żywych roślin stworzymy artystyczne kompozycje i obrazy, które będą zdobiły nasze ściany. Warsztaty prowadzone będą przez artystkę-plastyk Ewę Marlewicz oraz wolontariusza Europejskiego Korpusu Solidarności Krystiana Guzmę ze Słowacji. Wykonane prace zaprezentujemy na ekologicznej wystawie.
Wstęp wolny
Konkurs plastyczny "Rowerem przez Kraków" 2022
20 maja 2022
„Szczęścia nie można kupić, ale można sobie kupić rower, a to już prawie to samo”.Zapraszamy serdecznie do udziału w VIII konkursie plastycznym „Rowerem przez Kraków”!Konkurs plastyczny "Rowerem przez Kraków" jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 3-14 lat mieszkających w Małopolsce: uczniów szkół podstawowych, przedszkoli, uczestników klubów kultury i osób indywidualnych. Udział w konkursie polega na wykonaniu wybraną techniką pracy plastycznej płaskiej w formacie A3, której inspiracją jest rower w przestrzeni miejskiej Krakowa. Celem konkursu jest wspieranie kreatywności dzieci i młodzieży, zachęcanie do aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i idei zrównoważonego transportu miejskiego.Przed udziałem prosimy zapoznać się z REGULAMINEM KONKURSU "ROWEREM PRZEZ KRAKÓW 2022"Prace należy dostarczyć osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00 lub pocztą:Klubu Kultury Przegorzałyul. Kamedulska 7030-252 KrakówOstatecznym terminem dostarczenia prac jest 20 maja 2022 r.Prace powinny zostać opatrzone metryczką konkursową (do pobrania: wzór dla prac przesłanych przez instytucję i wzór dla prac przesłanych przez opiekuna). Nadesłanie prac oznacza akceptację warunków konkursu i regulaminu.Prace oceniane będą oddzielnie w czterech kategoriach wiekowych. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi podczas otwarcia wystawy pokonkursowej "Rowerem przez Kraków" w dniu 11 czerwca 2022 r. O dokładnej godzinie wydarzenia opiekunowie i instruktorzy zostaną powiadomieni mailem lub telefonicznie.Zapraszamy do udziału w konkursie. Wybierzmy się w plastyczną rowerową podróż po Krakowie!