Kalendarium wydarzeń
01 lip pon,
Wakacje letnie z kulturą
02 lip wt,
Wakacje letnie z kulturą
03 lip śr, 10
MARATON MALARSKI
03 lip śr,
Wakacje letnie z kulturą
04 lip czw,
Wakacje letnie z kulturą
05 lip pt,
Wakacje letnie z kulturą
05 lip pt,
Warsztaty Szkiełko i Oko na Bielanach
08 lip pon,
Wakacje letnie z kulturą
09 lip wt,
Wakacje letnie z kulturą
10 lip śr, 10
MARATON MALARSKI
10 lip śr,
Wakacje letnie z kulturą
11 lip czw,
Wakacje letnie z kulturą
12 lip pt,
Wakacje letnie z kulturą
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
nasza Strefa Rodzica

nasza Strefa Rodzica

Strefa Rodzica to nieodpłatne spotkania, warsztaty, zajęcia rodzinne prowadzone przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice będą mieli okazję do spotkań m.in. z psychologiem, logopedą, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych będą odbywały się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.
„Strefa Rodzica” jest realizowana dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Krakowa.

Zajęcia finansowane przez Gminę Kraków. Wstęp na wszystkie zajęcia: 1 zł – osoba dorosła, dzieci – wstęp wolny.

Wszystkie spotkania zaczynają się o godzinie 10:30.
Organizator zastrzega sobie zmianę programu. W wypadku zaistnienia takiej sytuacji informacja o zmianie zostanie umieszczona w wydarzeniu na Facebooku.

Harmonogram najbliższych zajęć:


STREFA RODZICA

8/05/2019 (środa) 10:30 Strefa Rodzica - Taniec z niemowlakiem. Wiosenne spalanie kalorii

Wiosna to czas, kiedy słońce daje nam mnóstwo energii. Wykorzystajmy ją właśnie na taniec i intensywny ruch. Dzieciaczki w chustach czy nosidełkach z pewnością chętnie poruszają się razem z nami. Nauczymy się energicznej choreografii, a z zajęć wyjdziemy z jeszcze większą dawką endorfin. Zapraszamy zarówno mamy z niemowlętami, jak i dzieciakami, które same potrafią powtórzyć proste ruchy i będą tańczyć razem z nami.
Prowadzenie: Studio Point
Wstęp 1 zł

9/05/2019 (czwartek) 10:30 Strefa Rodzica - Kreatywne zamieszanie. Z makaronem w roli głównej
Przygotujemy się do Dnia Mamy, z makaronu "wyczarujemy" piękne naszyjniki dla naszych Mam.
Prowadzenie: Jolanta Bik
Wstęp 1 zł

15/05/2019 (środa) 10:30 Strefa Rodzica - Baby joga
Serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi - do lat czterech :)Na chwilę oddechu, relaksu ale i dobrej pracy w asanach - pozycjach jogicznych - wzmacniających nasze ciało (brzuch, klatkę piersiową, mięśnie wokół kręgosłupa, uda i pośladki). Na zajęciach wspólnie będziemy szukać najlepszych rozwiązań zarówno na wspólne poćwiczenie z maluszkami jak i danie sobie wzajemnie przestrzeni - może na drzemkę, poznanie rówieśników i zabawę a może na chwilę oddechu z zamkniętymi oczami. Warto wziąć ze sobą ulubione zabawki, coś do picia czy podgrywania dla maluszka, ulubiony kocyk czy fotelik.
Strój do ćwiczeń luźny i wygodny.
Prowadzenie: Małgorzata Szymkowiak
Wstęp 1 zł

16/05/2019 (czwartek) 10:30 Strefa Rodzica - Spotkanie z dietetykiem. Ziarna, pestki, kasze

W trakcie warsztatów poznamy różne rodzaje ziaren, pestek i kasz, dowiemy się, gdzie rosną i zapoznamy się z ich właściwościami zdrowotnymi. Oprócz rodzimych zbóż, będziemy odkrywać mało znane produkty, o wysokich wartościach odżywczych, tj. quinoa, amarantus, sorgo. Wraz z dziećmi będziemy przesypywać je do butelek, tworząc kolorowe kuchenne dekoracje. Następnie ugotujemy budyń z kaszy jaglanej na mleku kokosowym ze zmielonymi pestkami i owocami. Będziemy obierać, kroić, gotować i smakować. Rodzice otrzymają garść przepisów na pożywne i zdrowe śniadania i kolacje.
Prowadzenie: Aleksandra Matląg
Wstęp 1 zł

22/05/2019 (środa) 10:30 Strefa Rodzica - Story time, songs & rhymes

"ABC" song. Let's learn the alphabet using giant puzzles. We will practice writing letters by tracing and using "dot to dot" technique.ABC - poznajemy angielski alfabet, dzięki układance z gigantycznych puzzli. Przećwiczymy pisanie literek poprzez rysowanie po śladzie i za pomocą techniki łączenia kropek.
Prowadzenie: Jolanta Bik
Wstęp 1 zł

23/05/2019 (czwartek) 10:30 Strefa Rodzica - W rytmie bliskości. V Fortissimo. Granice

Fortissimo, czyli bardzo głośno. Tak, jak reagujemy, gdy ktoś lub coś narusza nasze GRANICE. To właśnie z nimi zderzymy się podczas piątych zajęć. Warsztaty W rytmie bliskości stwarzają okazję nie tylko do beztroskiego, radosnego muzykowania, ale również budują przestrzeń do pogłębiania relacji rodzic-dziecko. Po spotkaniach z rodzicielskimi emocjami i potrzebami przyjrzymy się naszym GRANICOM. Oraz granicom naszych dzieci – nawet tych najmniejszych. Temat wielki i potężny, ale dzięki zanurzeniu w muzyce będzie można potraktować go z lekkością i przymrużeniem oka. Warszaty są piątymi w cyklu, ale zostały tak pomyślane, by można było na nie przyjść również oddzielnie.
Prowadzenie: Zuzanna Dudek
wstęp 1 zł

29/05/2019 (środa) 10:30 Strefa Rodzica - Rytmowanki z DrumKids
Pamiętacie zabawy z Waszego dzieciństwa? Z DrumKids przeżyjemy to jeszcze raz wraz z Waszymi pociechami a wszystko w oprawie muzyczno-rytmicznej!
W zabawie aktywnie uczestniczą opiekunowie oraz dzieci!
Prowadzenie: DrumKids
Wstęp 1 zł

30/05/2019 (czwartek) 10:30 Strefa Rodzica - Jak rozmawiać o emocjach i dlaczego to takie ważne?Podczas warsztatu znajdziemy kilka skutecznych sposobów by rozmawianie o emocjach stało się dla Ciebie codziennością. Spotkanie z mamą, psychologiem, autorką bloga „Mama Daje Radę” i książki dla dzieci o przygodach Lamy Lenki.Prowadzenie: Patrycja FilakWstęp 1 zł

5/06/2019 (środa) Taniec z niemowlakiem. W rytmie wakacyjnych hitów.

Lato coraz bliżej, a wraz z latem pojawiają się wakacyjne hity. Na czerwcowych zajęciach pojawią się wakacyjne hity, które pamiętamy jeszcze z czasów, kiedy chodziliśmy do szkół. Ciekawe czy wrócą nam wspomnienia z tamtych lat. Nie zamkniemy się jednak tylko w muzyce z przeszłości. Ułożymy choreografie także do hitów tego lata. Niech maluszki nam potowarzyszą jak zawsze w chustach, nosidełkach, na rękach czy też po prostu tańcząc obok nas.
Prowadzenie: Studio Point
Wstęp 1 zł

6/06/2019 (czwartek) Kreatywne zamieszanie. Piknik w ogrodzie.

Piknik w ogrodzie z ciastoliną, piaskiem kinetycznym i bańkami mydlanymi w roli głównej. Dzięki wesołym zabawom w klubowym ogrodzie przygotujemy się na nadejście LATA!
Prowadzenie: Jolanta Bik
Wstęp 1 zł

7/06/2019 (piątek) Gimnastyka buzi i języka

Język będzie skakał, buzia będzie parskać i dmuchać! Dowiemy się, co tworzy nasz aparat mowy i jak poprawnie z niego korzystać, będziemy robić miny do lustra i do siebie, a przy tym ćwiczyć przeponę śmiechem!

Język będzie skakał, buzia będzie parskać i dmuchać! Dowiemy się, co tworzy nasz aparat mowy i jak poprawnie z niego korzystać, będziemy robić miny do lustra i do siebie, a przy tym ćwiczyć przeponę śmiechem!
Prowadzenie: Aleksandra Kucharska
Wstęp 1 zł

12/06/2019 (środa) Owocowe Królestwo! spotkanie z dietetykiem.

Na zajęciach poznamy różne owoce i pokażemy na mapie skąd pochodzą, będziemy je wąchać, dotykać i smakować. Oprócz polskich owoców, pokażemy również egzotyczne, np. granat, mango i liczi. Wspólnie przygotujemy i będziemy degustować sok owocowo-warzywny. Rodzice dowiedzą się, dlaczego warto wybierać owoce sezonowe oraz które owoce importowane są najzdrowsze i pod jaką postacią można je podawać.

Prowadzenie: Aleksandra Matląg
Wstęp 1 zł


13/06/2019 (czwartek) W rytmie bliskości. VI Leggiero sensibile. Harmonia

Leggiero sensibile, czyli lekko, swobodnie i czule. Podczas ostatniego w tym cyklu spotkania będziemy dążyć do poczucia HARMONII. Warsztaty W rytmie bliskości stwarzają okazję nie tylko do beztroskiego, radosnego muzykowania, ale również budują przestrzeń do pogłębiania relacji rodzic-dziecko. HARMONIA, czyli współbrzmienie, jest niezwykle istotnym elementem muzyki (dosłownie) oraz wszelkich relacji międzyludzkich (nieco mniej dosłownie :)). Tym razem, w oparciu o dźwięki muzyki, zabawy i wspólną improwizację będziemy szukać przyjemności i lekkości we wspólnym spędzaniu czasu i po prostu – byciu razem. Warszaty są zwieńczeniem całego cyklu, ale zostały tak pomyślane, by można było na nie przyjść również oddzielnie.

Prowadzenie: Zuzanna Dudek
Wstęp 1 zł

14/06/2019 (piątek) Gimnastyka buzi i języka. Jak ja oddycham?

W ramach rozgimnastykowania naszego aparatu mowy będziemy ćwiczyć szczególnie oddychanie i kształtowanie prawidłowego toru oddechowego. Brzmi poważnie? Bez obaw! Będziemy dmuchać, chuchać, puszczać bańki mydlane i relaksować się!

Prowadzenie: Aleksandra Kucharska
Wstęp 1 zł


15/06/2019 (sobota) Story time, songs & rhymes / PIKNIK

Wesołe zabawy w ogrodzie z wykorzystaniem kolorowych przyborów i zabawek.

Do dyspozycji uczestników będzie również piasek kinetyczny, kreda oraz bańki mydlane.

Na pamiątkę wydarzenia zabierzemy do domu własnoręcznie udekorowane ptaki z papieru i bibuły, a także wesołe girlandy.

Prowadzenie: Jolanta Bik
Wstęp 1 zł

19/06/2019 (środa) Adaptacja dziecka do przedszkola.

Kiedy i od czego zacząć? Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola?

Spotkanie z mamą, psychologiem, autorką bloga „Mama Daje Radę” i książki dla dzieci o przygodach Lamy Lenki.

Prowadzenie: Patrycja Filak
Wstęp 1 zł
Galeria
Newsletter