Kalendarium wydarzeń
04 sty śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
05 sty czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
11 sty śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
12 sty czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
13 sty pt, 18:00
Sąsiedzki Wieczór Kolęd
18 sty śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
19 sty czw, 11:10
Strefa Rodzica: Sportowy duch i ruch
20 sty pt, 17:00
Nie było nas, był las - finisaż wystawy i warsztaty stolarskie
25 sty śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
26 sty czw, 11:10
Strefa Rodzica: Na zmysłowym tropie
30 sty pon, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
31 sty wt, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
01 lut śr, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
02 lut czw, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
03 lut pt, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
06 lut pon, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
07 lut wt, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
08 lut śr, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
09 lut czw, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
10 lut pt, 9:00
Ferie z kulturą: Nowy cyfrowy świat
15 lut śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
16 lut czw, 11:00
Strefa Rodzica: Czytadełko
17 lut pt, 17
Wieczór karnawałowy z artystami Opery Krakowskiej
22 lut śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
23 lut czw, 11:10
Strefa Rodzica: Folkloromaniaki
01 marca śr, 11:00
Strefa Rodzica: Gordonki
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
Program Strefy Rodzica

Program Strefy Rodzica


Zapraszamy rodziców małych dzieci na spotkania w Stefie Rodzica. Strefa Rodzica to wspólna, bezpieczna i kreatywna przestrzeń zabawy i rozmowy. Urozmaicone zajęcia propagują wspólne spędzanie czasu i sprzyjają rozwojowi umiejętności interpersonalnych dziecka. Dla rodziców są natomiast okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. W programie m.in. zajęcia sensoryczne, umuzykalniające i ruchowe dla dzieci, spotkania ze specjalistami, warsztaty kompetencyjne dla rodziców.

LUTY 2023

Liczba miejsc jest ograniczona - w każdym miesiącu otwieramy nowe zapisy na Strefę Rodzica. Można zapisać się na wszystkie zajęcia w miesiącu lub tylko na wybrane: w polu "nazwa wydarzenia" prosimy wpisać, w których zajęciach i w którym dniu chcą Państwo uczestniczyć (np. "Gordonki - cały miesiąc", "Gordonki - 7 i 21 września).
Zapisy na zajęcia w kolejnym miesiącu rozpoczynamy zawsze w poniedziałek w ostatnim tygodniu mijającego miesiąca (czyli 26 września, 24 października, 28 listopada...). Zapisy przed tym terminem nie będą przyjmowane. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

14 lutego (wtorek), 17:15 – Bawialnia

15 lutego (środa), 11:00 - Gordonki

16 lutego (czwartek), 11:10 – Czytadełko

21 lutego (wtorek), 17:15 – Bawialnia

22 lutego (środa), 11:00 - Gordonki

23 lutego (czwartek), 11:10 – Folkloromaniaki

28 lutego (wtorek), 17:15 – Bawialnia


ZAPISZ SIĘ


GORDONKI
to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i najmłodszych dzieci (0-3 lat) prowadzone w oparciu o teorię profesora E. E. Gordona. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat dźwięków, rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Zajęcia 'gordonowskie' stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną – umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się.
Prowadzenie: Ewa Wicher

CZYTADEŁKO
to zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest „zabawa w czytanie”. Nasza nauko – zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Zajęcia są uzupełnione o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.
Prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

FOLKLOROMANIAKI to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi sposobami sztukę ludową.
Prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

NA ZMYSŁOWYM TROPIE to zajęcia sensoryczne, podczas których stymulujemy, uwrażliwiamy i oddziałujemy na wybrany, za każdym razem inny zmysł. Dziecko wciela się w rolę tropiciela i badacza zmysłów, a doświadczenia sensoryczne, które zdobędzie, przyczynią się do rozwoju mózgu i osobowości. Dostarczanie nieznanych bodźców zachęci do nauki i pobudzi jakże naturalną ciekawość dziecka, a przede wszystkim pozwoli na orientację w otaczającym świecie oraz umożliwi stworzenie jego obrazu z wyczuleniem na poszczególne zmysły.
Prowadzenie:Joanna Tokarczyk-Chyłek

SPORTOWY DUCH I RUCH to zajęcia ogólnorozwojowo- ruchowe, łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, ukształtują prawidłową postawę ciała. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności. Zajęcia prowadzone są w oparciu o metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
Prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

BAWIALNIA to zajęcia dla maluchów, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, kreatywną zabawą! Nie zabranie doznań sensorycznych, piosenek, ruchu, tańca i zabaw z różnymi rekwizytami: chustą animacyjną, piłeczkami, woreczkami, piankami, szarfami itp. Zajęcia pod okiem wykwalifikowanego animatora dostarczą dziecku ruchu i różnorodnych bodźców, ułatwią nawiązywanie kontaktu z rówieśnikami oraz staną się przestrzenią do swobodnego rozwijania wyobraźni.
Prowadzenie: Joanna Tokarczyk-ChyłekGaleria